صفحه در حال بارگذاری است ...
 آخرین خبرهای داغ

تمام صفحه بالای بلا
 0 -- برنامه غذایی  

سرعت در غذا خوردن و مضرات آن

نویسنده : | برنامه غذایی | ۰۳ دی ۱۳۹۷ , ۲۳:۵۲ | 178 بازديد |  0
تحقیق در مورد آداب غذا خوردن آداب غذا خوردن در احادیث آداب غذا خوردن پیامبر آداب غذا خوردن برای کودکان کتاب آداب غذا خوردن در اسلام ادا? سرعت خوردن مضرات

افرادی که در زمان غذا خوردن بسیار سریع هستند و در حقیقت سرعت بسیار بالایی برای مصرف هریک وعده از غذا دارند مشکلات گوارشی را تجربه خواهند کرد که عامل آن تنها خودشان می باشند. این افراد هضم مناسبی ندارند و در نتیجه دائما گرسنه هستند و دوست دارند تا غذایی جدید را نوش جان کنند. در نهایت رفته رفته بر روی وزن آنها تأثیر منفی بر جای می گذارد و سبب افزایش وزن در آنها خواهد شد. چنین افرادی معمولا زمانی که غذای خود را به پایان می رسانند متوجه حجم مصرفی نمی شوند.

 

فواید کاهش سرعت در غذا خوردن

در صورتی که شما بتوانید استرس را از هر وعده غذایی خود بردارید بدنی سالم تر خواهید داشت. زمانی که غذا را با سرعت میل می کنید استرس برای زودتر تمام کردن آن بیشتر می شود و هورمون هایی که نباید در بدن شما ترشح می کنند. در چنین شرایطی غذا را به خوبی نمی جوید و در نهایت سبب خراب شدن دندان ها ، درد معده و ریفلاکس معده خواهید شد. سعی کنید تا همیشه پیش از آنکه سیر شوید از سر میز بلند شوید زیرا اکثر شما تا جایی که توان دارید غذایی میل کنید در نهایت نیم ساعت بعد این پیام سیر شدن به مغز می رسد که دگیر دیر است و شما دچار دردهای شدید معده خواهید شد.

معده اصلی ترین بخش وارشی در بدن ما خواهد بود. هرچه غذای وارد شده به معده دچار هضم بیشتری شود کار معده آسان تر خواهد بود و اسید معده کمتری ترشح می شود. این کاهش اسید می تواند عمل هضم را راحت تر کند و در نهایت دیگر افزایش اسید و ریفلاکس معده به مری نخواهیم داشت. در نهایت از فواید کاهش سرعت در عمل غذا خوردن این است که بیشترین مراحل هضم در همان دهان با بزاق انجام می شود و در نهایت درصد کمی از هضم به معده راه خواهد یافت. این روند از افزایش گاز در سیستم گوارشی جلوگیری می کند و در نهایت نفخ کمتری خواهید داشت.

 آب کمتر با کاهش سرعت در مصرف غذا

افرادی که آرام تر غذا می خورند به آسانی غذا را بلع می کنند اما در مقابل کسانی که با سرعت بالایی غذا می خورند با یک معضل روبه رو هستند و آن هم گیر کردن غذا در گلو ، در نهایت برای رفع این مشکل باید آب بخورند. تعداد لیوان های آب در حین غذا بالا می رود و زودتر سیر می شوند. شاید در بسیاری از مواقع خوردن آب را توصیه کنیم اما هیچ گاه در حین غذا نباید آب مصرف کنید زیرا به سرعت به معده راه پیدا می کند و جلوی اشهای واقعی شما را خواهد گرفت.

 

 


تبلیغات پزشکی

ارسال دیدگاه و نظرات شما


برای ارسال نظر می بایست وارد حساب کاربری تان شوید
ثبت نام کنید و یا اگر قبلا ثبت نام کردید اکنون وارد شوید

آخرین نظرات ارسالی


تا کنون نظری ارسال نشده ، شما اولین نفر باشید