صفحه در حال بارگذاری است ...
 آخرین خبرهای داغ

تمام صفحه بالای بلا
 0 -- برنامه غذایی  

سرطان ها و درمان آنها با رژیم تغذیه ای

نویسنده : | برنامه غذایی | ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ , ۲۳:۴۵ | 142 بازديد |  0
سرطان ها و درمان آنها با رژیم تغذیه ای سرطان درمان آنها رژیم تغذیه

سرطان بیماری هزار چهره است که می تواند در کمترین زمان ممکن شرایطی را برای فرد به وجود آورد که در عین حال او را با مشکلات سلامتی بسیاری همراه سازد. هریک از افراد می توانند با توجه به شرایط و وضعیت سلامتی خود به نوعی از این بیماری مبتلا شوند. معمولا انوع مختلفی که برای آن در نظر گرفته شده به گونه ای خواهد بود که می تواند بیشترین ضرر تا کمترین ضرر را به فرد وارد آورد ، بنابراین نمی توان یک شرایط ثابتی را برای آن در نظر گرفت. اما به راحتی می توان از مسائل مربوط به آن جلوگیری نمود.

سرطان ها انواع مختلفی دارند ، به عنوان مثال سرطانی همچون سرطان پوست از نظر ظاهری شاید تشخیص داده نشود اما از بدترین انواع به شمار خواهد رفت. برخی از سرطان ها مخصوص سن های پایین تر و برخی دیگر مخصوص سن های بالاتر خواهند بود. سرطان یعنی رشد کردن سلول های سرطانی در هر نقطه ای از بدن ، این رشد معمولا می تواند حالت های بدی را به وجود آورد. در این مطلب قصد داریم تا شما را با مهم ترین نکات در خصوص سلامتی بدن آشنا کنیم. این نکات می تواند به راحتی شما را از ابتلا به انواع سرطان ها پیشگیری نماید.

افرادی که به بیماری هایی نظیر سرطان نیز مبتلا هستند باید در اسرع وقت از یک رژیم درست غذایی پیروی کنند. به عنوان مثال استفاده از نان های سبوس دار می تواند تا اندازه ی زیادی سلامتی را به بدن آنها باز گرداند. سبوس موجود در نان می تواند موجب شود تا سیستم گوارشی ما به خوبی به فعالیت های خود رسیدگی کند و مدفوع راحت تر از بدن خارج گردد.

علاوه بر آن سعی کنید تا از میوه ها و سبزی هایی که به صورت طبیعی وجود دارند بهره ببرید. این میوه ها و سبزیجات نیاز بدن شما را میزان زیادی از ویتامین ها تأمین خواهند کرد. طبیعی بودن بدین معنا است که از موارد غیر طبیعی در داخل آن استفاده نشود. در حقیقت وجود شکر می تواند یکی از بزرگترین معایب باشد. شکر مصنوعی نباید در چنین مواد غذایی وجود داشته باشد زیرا در داخل آنها نیز گلوکز به اندازه کافی وجود خواهد داشت . سعی کنید تا در هر وعده غذایی خود از کاهوها ، سبزی های تازه و یا گوجه و خیار استفاده کنید. این موارد ساده ترین سبزیجات در دسترسی هستند که برای برطرف کردن نیاز بدن شما به کار خواهند رفت.

در صورتی که قصد دارید تا از سبزیجات استفاده کنید بهتر است تا از نوع برگ دار و با رنگ تیره تر استفاده کنید. سبزی هایی که به چنین شکلی هستند معمولا برای سلامتی شما مفید تر خواهند بود. حتی شما می توانید به صورت خام هم از این مواد نیز بهره ببرید. 

افرادی که به سرطان مبتلا هستند باید تا حد امکان از مصرف کردن وعده های غذایی همانند گوشت های قرمز پرهیز کنند. البته پرهیز کردن به معنای قطع مصرف آنها نیست بلکه تا حد امکان نسبت به گذشته مصرف این نوع از مواد را کاهش دهند. زیرا نیاز بدن به مواد گوشتی باقی خواهد بود و این مواد می توانند آهن بدن شما را تأمین نمایند ، اما مصرف بیش از اندازه خود موجب ابتلای بیشتر به سرطان ها می شود. امروزه مواد گیاهی زیادی وجود دارند که می توانند جایگزین گوشت شوند. به عنوان مثال استفاده از حبوبات یا استفاده از سویا گزینه ی مناسبی خواهد بود.

از دیگر مواد ناسالمی که می تواند یک فرد را به سمت انواع سرطان ها سوق دهد استفاده از مواد نیتراتی همانند سوسیس ها و کالباس ها می باشند. استفاده یکباره در طول ماه از این مواد هیچ اشکالی ندارد اما استفاده بیش از اندازه همواره می تواند به ضرر شما تمام شود. اگر دوست دارید تا از شیر استفاده کنید و نسبت به آن آلرژی گوارشی ندارید ، این ماده بسیار خوب است اما به شرطی که از نوع پرچرب نباشد.

سعی کنید تا میزان اشتهای خود را تحت کنترل قرار دهید. از مصرف بیش از اندازه مواد خودداری کنید. اشتها در دست شماست و چاقی شما نیز نتیجه ای از همین رفتار پرخطر است. پس در مصرف مشکلات موجود را در ابتدا از خود آغاز کنید و سپس به غذاها بپردازید. افرادی که در کنترل اشتهای خود موفق بوده اند در نهایت به لاغری رسیدند و از این لاغری می توان نتیجه ای از سلامتی و دوری از انواع سرطان ها را انتظار داشت.


تبلیغات پزشکی

ارسال دیدگاه و نظرات شما


برای ارسال نظر می بایست وارد حساب کاربری تان شوید
ثبت نام کنید و یا اگر قبلا ثبت نام کردید اکنون وارد شوید

آخرین نظرات ارسالی


تا کنون نظری ارسال نشده ، شما اولین نفر باشید