صفحه در حال بارگذاری است ...
 آخرین خبرهای داغ

تمام صفحه بالای بلا
 0 اخبار پزشکی  

سرطان مغز را جدی بگیرید!!!

نویسنده : | اخبار پزشکی | ۱۵ اسفند ۱۳۹۶ , ۲۳:۱۹ | 159 بازديد |  0
درمان سرطان مغز طول عمر بیماران سرطان مغز علائم سرطان مغز سرطان مغز استخوان تومور مغزی بدخیم علت تومور مغزی چیست؟ درمان تومور مغزی بدخیم ایا سرطان بگیرید!!!

متأسفانه یکی از سرطان هایی که می تواند فرد را به کام مرگ بکشاند در ارتباط با سرطان مغز خواهد بود. این سرطان بدون آنکه به شما اطلاعی دهد ، در اکثر موارد به یکباره در مغز شما نفوذ می کند و با افزایش دادن تعداد سلول های مغزی از نوع سرطانی می تواند به نوعی عملکرد مغز شما را تحت کنترل خود قرار دهد. از این رو بسیار مهم می باشد که شما اطلاعاتی را در خصوص سرطان مغز و اولین علائم و نشانه های آن بدانید و با آن برخورد نمایید.

افرادی که در آستانه سرطانی شدن سلول های مغزی قرار دارند با یکی از علائم مهم شناسایی می شوند. این علامت در حقیقت لکنت زبان آنها می باشد. افرادی که نمی توانند به خوبی صحبت های خود را بیان کنند و معمولا با شرایط خاصی صحبت می کنند ، در ادای صحیح کلمات مشکل دارند و . . . با مشکلی در مغز همراه هستند. لکنت زبان می تواند یکی از اولین علائم مربوط به سرطان مغز باشد. فرد که تا پیش از این به خوبی صحبت می کرد و می توانست تمامی کلمات را بیان کند ، همچنین همه چیز را درک می کرد ، حالا به یکباره با مشکل جدی روبه رو شده است. این اختلال می تواند به وجود تومورهای مغز در قسمت پیشانی فرد باشد.

معمولا هر بخش از مغز ما می تواند فعالیت های خاصی را انجام بدهد ، بنابراین اختلال در عملکرد هرکدام از این قسمت ها هم می تواند بر روی فعالیت های مغزی ما نیز به شدت مؤثر باشد. مثلا گاهی اوقات فرد ممکن است که دچار عدم تعادل شود یا گاهی اوقات ممکن است که نتواند منظور خود را به خوبی به شما بفهماند ، سیستم چشایی و اشتهای او تحت تأٍیر قرار بگیرد و بسیاری از عوامل که تحت تأثیر سرطان مغز می تواند دچار تغییر در عملکرد باشد.

یکی از مهم ترین عیب هایی که در رابطه با سرطان مغز نیز باید به آن اشاره کرد وجود علائمی مشابه با علائم دیگر می باشد. در حقیقت شما نمی توانید به خوبی علائم مربوط به بیماری خود را از سایر بیماری ها تشخیص دهید زیرا یک سری علائم برای شما وجود دارد که معمولا تفکیک آنها بسیار مشکل خواهد بود. به عنوان مثال سردردهای معمولی در هر فردی با هر شرایطی و با هر بیماری وجود دارد پس نمی توان آن را علامتی مهم برای تشخیص معرفی نمود.

سردردهای خود را جدی بگیرید. معمولا سردردهایی که بسیار مزمن هستند می توانند دلیلی بر وجود مشکل در عملکرد مغز شما باشند. افرادی که سردرد دارند اما این سردرد در آنها به صورت روزانه اتفاق می افتد می تواند به عنوان عاملی مهم برای تشخیص مطرح باشد. معمولا برخی از سردردها هستند که به یکباره به وجود می آیند و از بین هم می روند اما برخی از سردردها در زمان بیشتری به طول می انجامند. سردرد در شما روز به روز بیشتر از قبل خواهد شد تا جایی که صبح ها دوست ندارید تا از خواب بیدار شوید.

میزان سردرد در شما بستگی به روند رشد تومورها دارد. زمانی را در نظر بگیرید که تومور در درون مغز شما آهسته آهسته در حال رشد می باشد. قطعا این نوع رشد با درد کمتری نسبت به توموری که به یکباره بزرگ می شود خواهد بود. پس درد شما هم کاملا متفاوت می باشد.

برخی از افراد با یکی از علائم مهم سرطان مغز یعنی اختلال در دیدن همراه می شوند. فردی که تا پیش از این به خوبی همه چیز را می دید و هیچ مشکلی از نظر تشخیص فاصله نداشت ، حالا دیگر نمی تواند این کار را انجام دهد . تشخیص برای او سخت شده است. این اختلال در دیدن تا جایی پیش می رود که فرد حتی نمی تواند بدن خود را هم تشخیص دهد.

بی حال شدن از علائم دیگر سرطان مغز می باشد. فردی را در نظر بگیرید که دوست دارد تمامی فعالیت های روزانه خود را بسیار عالی انجام دهد و سرعت هم برای او از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. اما این در حالی است که او می خواهد و نمی تواند!!! فردی که نتواند از تمام بدن خود نیز کمک بگیرد قطعا به نوعی ضعف غیر عادی دچار است. این ضعف و بی حال شدن غیر عادی می تواند به دلیلی برای وجود مشکلی در مغز همانند سرطان مغز نیز تبدیل شود.

 


تبلیغات پزشکی

ارسال دیدگاه و نظرات شما


برای ارسال نظر می بایست وارد حساب کاربری تان شوید
ثبت نام کنید و یا اگر قبلا ثبت نام کردید اکنون وارد شوید

آخرین نظرات ارسالی


تا کنون نظری ارسال نشده ، شما اولین نفر باشید