صفحه در حال بارگذاری است ...
 آخرین خبرهای داغ

تمام صفحه بالای بلا
 0 -- طب سنتی  

زردچوبه و عوارض مصرف افراطی

نویسنده : | طب سنتی | ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ , ۱۸:۴۰ | 136 بازديد |  0
مضرات زردچوبه گیاه زردچوبه زردچوبه تازه زردچوبه و عسل نام دیگر زردچوبه طریقه مصرف زردچوبه زردچوبه برای پوست انواع زردچوبه زردچوبه عوارض مصرف افراطی

زردچوبه یکی از پرمصرف ترین چاشنی هایی است که از دیرباز در انواع غذاها مورد استفاده قرار می گیرد. معمولا حضور زردچوبه علاوه بر تغییر در رنگ می تواند تغییری در طعم و مزه غذاها هم ایجاد نماید. البته باید در نظر داشته باشید که مصرف بیش از اندازه زردچوبه همواره می تواند به ضرر شما تمام شود. پس در مصرف این ماده ی خوشمزه سعی کنید تا اعتدال را رعایت نموده و هرگز از حد خود فراتر نروید.

یکی از عوارض مصرف بیش از اندازه زردچوبه را می توان به تأثیر بر روی میزان باروری یک آقا برشمرد. هرچه میزان باروری در یک آقا بیشتر باشد با مصرف میزان زیادی از زردچوبه این میزان کمتر خواهد شد. علت اصلی در حقیقت به ماده ای مربوط می شود که از طریق زردچوبه به بدن یک مرد وارد شده و همزمان می تواند بر روی سیستم باروری او مؤثر واقع شود. این ماده کورکومین نام دارد. معمولا تأثیر مستقیم این ماده بر روی میزان هورمون های جنسی مردانه می باشد که با کاهش ترشح آنها همراه خواهد بود.

زردچوبه نه تنها در آقایان بلکه بر روی میزان فعالیت خانم ها هم مؤثر خواهد بود. فعالیت سیستم تناسلی خانم ها را می توان به منظم بودن چرخه قاعدگی در آنها مرتبط دانست. زردچوبه ای که شما به صورت افراطی در غذاهای خود از آن استفاده می کنید همواره می تواند این منظم بودن چرخه را برهم زده و فعالیت های باروری خانم ها را هم تحت تأثیر خود قرار دهد. زردچوبه نقشی تحریک کننده دارد. علاوه بر سیستم قاعدگی ، این چاشنی می تواند بر روی میزان شیردهی هم مؤثر واقع شود. تحقیقات نشان می دهد که زردچوبه می تواند در برخی از موارد حتی به ناباروری هم منجربه شود. پس از مصرف خودسرانه آن خودداری نمایید.

برخی از مواقع بیماری هایی در بدن افراد وجود دارد که با میزان بودن سطح هورمون های ترشحی بدن ارتباط نزدیکی دارد. به عنوان مثال می توان به سرطان مخصوص بانوان همچون سرطان پستان نیز اشاره نمود. در صورتی که سطح هورمون های یک فرد همواره تنظیم باشد معمولا می توان تا اندازه زیادی درمان این بیماری را با سرعت انجام داد اما در صورتی که مانعی بر سر راه واقع شود تأثیر داروها هم با کاهش مواجه شده  و همواره می تواند به اختلال در درمان نیز تبدیل شود.

رژیم غذایی سالم در درمان بسیاری از بیماری های مهم نقش اساسی ایفا خواهد کرد. بنابراین یکی از بهترین گزینه ها برای پیشگیری مشورت کردن پیش از شروع درمان خواهد بود. پزشک شما می تواند موارد منع مصرفی را به شما گزارش دهد و از این طریق از بسیاری عوارض ناخواسته نیز جلوگیری نماید.

یکی از تأثیرات بسیار مهم پس از مصرف زردچوبه در حقیقت به این موضوع اشاره دارد که این ماده ی زردرنگ همواره می تواند سبب رقیق شدن خون شما شود. هر ماده ای یا هر نوع دارویی که به این روش مصرف گردد قطعا می تواند با تشدید همراه شده و به ضرر شما تمام شود. بنابراین اگر دارویی را مصرف می کنید که این دارو تأثیر بر روی رقیق شدن خون شما دارد از مصرف همزمان زردچوبه آن هم به صورت افراطی همراه با آن خودداری نمایید ،زیرا در صورت ایجاد زخم بسیار کم بر روی دست شما همواره خونریزی بسیار شدیدی اتفاق خواهد افتاد که بند آمدن آن کار ساده ای نیست.

معمولا زیاده روی در مصرف زردچوبه همواره می تواند بر روی میزان جذب آهن در بدن شما نیز مؤثر واقع شود. افرادی که از زردچوبه استفاده می کنند افرادی هستند که باید سطح آهن در بدن آنها نرمال باشد ، زیرا در صورت کمبود مصرف زردچوبه می تواند این کمبود را تشدید نماید و خود تأثیرات نامطلوبی بر جای خواهد گذاشت.

افرادی که میزان بالایی از قند خون در بدن آنها وجود دارد تا حد امکان در مصرف زردچوبه زیاده روی نکنند. زردچوبه خود تأثیر زیادی بر روی کاهش دادن قند خون شما خواهد داشت ، بنابراین در صورتی که به صورت همزمان بخواهید هم از زردچوبه و هم از داروی قند خون استفاده کنید ، تأثیر آنها بر روی کاهش قند خون دو برابر خواهد شد که قطعا می تواند توانایی فعالیت شما را باز پس گرفته و شما را دچار ضعف گرداند.

 


تبلیغات پزشکی

ارسال دیدگاه و نظرات شما


برای ارسال نظر می بایست وارد حساب کاربری تان شوید
ثبت نام کنید و یا اگر قبلا ثبت نام کردید اکنون وارد شوید

آخرین نظرات ارسالی


تا کنون نظری ارسال نشده ، شما اولین نفر باشید