صفحه در حال بارگذاری است ...
 آخرین خبرهای داغ

تمام صفحه بالای بلا
 0 اخبار پزشکی  

زخم های معده چگونه ایجاد می شود؟

نویسنده : | اخبار پزشکی | ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ , ۱۹:۳۲ | 198 بازديد |  0
علت زخم معده درمان قطعی زخم معده داروی درمان زخم معده در جدول زخم معده رژیم غذایی نمونه برداری از زخم معده ایا زخم معده درمان میشود دار معده چگونه ایجاد شود؟

در حقیقت یک مسئله ی بسیار جدی و مهمی که در مبحث مربوط به زخم های معده وجود دارد نقشی است که خود ما ایفا خواهیم کرد. نقشی که ما می توانیم در بروز و پیشرفت این زخم ها داشته باشیم نقشی فوق العاده پیشرفته خواهد بود. زخم ها می تواند از تعداد بسیار کم حتی یک مورد نیز وجود داشته و به سرعت در طی مدت زمان کوتاهی پیشرفت داشته باشند و در نهایت به زخم های بیشتر و بزرگ تری ختم شوند که می توان انتهای آن را سرطان معده نامید ، زیرا چنین زخم هایی روز به روز تشدید یافته و علائم خونریزی گوارشی را برجای می گذارند.

علاوه بر آن که رژیم روزانه ما می تواند مؤثر واقع شود که شاید درصد زیادی از علل را شامل شود می توانیم به موضوع دیگری هم توجه داشته باشیم که در واقع همان موضوع مصرف داروهای مختلف بدون تجویز پزشک و بر اساس نیاز بدن ما خواهد بود. مثلا فردی که احساس می کند توانایی ندارد و نمی تواند بدن خود را پرقدرت ببیند سعی می کند که این کار را با مصرف نمودن یک مسکن به حد نصاب خود برساند. به عنوان مثال داروهایی را مصرف خواهد کرد که می توانیم آنها را داروهایی از نوع ضد التهابی مثال بزنیم ، علاوه بر آنها مصرف بالای آسپرین ها ، همچنین بروفن هایی که وجود دارد شرایط را بدتر خواهد کرد.

زندگی کاری یک شخص تأثیر فوق العاده ای را بر روی زندگی شخصی او بر جای می گذارد. به عنوان مثال می توانیم به مواردی اشاره داشته باشیم که شخص توانسته تا در زندگی شخصی خود مشکلات را فراموش کند اما به یکباره در زندگی کاری او استرسی ناگهانی همانند از دست دادن شغل و . . . به وجود آمده که توانسته شرایط بدی را به یکباره به او تحمیل نماید که در نهایت وی نتواند آن را تحمل کند و این استرس به جایی از بدن او بخصوص به معده او آسیب جدی را وارد نموده است.

زخم معده دقیقا در داخل معده گاها به وجود نخواهد آمد ما می توانیم محلی که برای آن وجود دارد را در جاهای دیگر هم ببینیم ، به عنوان مثال می توانیم در قسمت جدار داخلی از معده یا قسمتی که در ابتدای روده کوچک وجود دارد زخم های مربوط به معده را مشاهده نماییم. این منطقه دقیقا همان قسمتی خواهد بود که شما نمی توانید تعادلی را بین اسید معده خود و همچنین مخاط رعایت کنید ، اسید از حد خود فراتر می رود. می تواند رفته رفته جدار را تحت فشار قرار دهد. این زخم ها برای اغلب افراد اتفاق افتاده است و کم پیش می آید که فردی زندگی سالمی داشته و به این زخم ها مبتلا نشده باشد ، به عنوان مثال می توانیم به افرادی اشاره داشته باشیم که تنها ده درصد از جمعیت جامعه ما را نیز تشکیل خواهند داد.

 زخم هایی که با باکتری ها ارتباط دارند!

برخی از زخم های معده هستند که به دلیل نوعی آلودگی ناشی از تجمع باکتری ها به وجود می آید. باکتریهایی که در معده وجود داشته باشند سبب می شوند تا عفونت هایی نیز در بدن ما به وجود آید. حتی مصرف نمودن لیوان آب به صورت مشترک می تواند تأثیر منفی خود را بر روی این بیماری باقی بگذارد ، زمانی که باکتری ها وارد فاز عملی خود بشوند می توانند رفته رفته دیواره ای که در معده وجود دارد را ضعیف نمایند و در نهایت موجب التهابی در معده فرد شوند. چنین بیماری هایی توسط داروهایی قابل رفع هستند و البته دوری از عامل اصلی یعنی آب و غذایی که به این باکتری آلوده باشد می تواند کمک زیادی کند.

علائم مربوط به زخم های معده

زمانی که قرار است تا زخمی از نوع گوارشی در بدن ایجاد شود اولین علامتی که وجود دارد دیده شدن درد در قسمت بالایی شکم شما خواهد بود. این زخم ها و دردهایی که وجود دارد در حدود سه ساعت بعد از آنکه غذایی مصرف می کنید تشدید می یابد زیرا در مرحله هضم و جذب مواد غذایی هستید. داروهایی که بتواند میزان تولید اسید را در معده ما کاهش دهد از جمله داروهایی هستند که برای کاهش درد تأثیر خوبی خواهند گذاشت. مثلا داروهایی از نوع آلومینیوم ام جی اس ، همچنین داروهایی که تأثیر آنتی اسیدی داشته باشند از درد و حضور نفخ بسیار در معده و روده های شما می کاهند.

هرچه حضور اسید در معده کاهش یابد این انتظار بیشتر می شود که بدن شما توانایی لازم را برای مقابله دارد و می تواند با درد و زخم ایجاد شده مبارزه کند. شاید به این موضوع توجه کرده باشید که دردهای موجود در معده شما در شب ها بیشتر احساس می شوند زیرا تولید اسید و طریقه ی خوابیدن شما بر روی آن تأثیر دارد. هرچه معده شما هم خالی باشد شما درد شدیدی را احساس خواهید کرد. پس به این علائم دقت کنید.

 

 

  


تبلیغات پزشکی

ارسال دیدگاه و نظرات شما


برای ارسال نظر می بایست وارد حساب کاربری تان شوید
ثبت نام کنید و یا اگر قبلا ثبت نام کردید اکنون وارد شوید

آخرین نظرات ارسالی


تا کنون نظری ارسال نشده ، شما اولین نفر باشید