صفحه در حال بارگذاری است ...
 آخرین خبرهای داغ

تمام صفحه بالای بلا
 0 -- بهداشت و ارتقا سلامت  

رژیم غذایی در افراد دارای تب

نویسنده : | بهداشت و ارتقا سلامت | ۰۱ بهمن ۱۳۹۶ , ۲۳:۱۸ | 232 بازديد |  0
تب چند درجه خطرناک است چگونه تب را پایین بیاوریم درجه تب در کودکان انواع تب علت تب در کودکان آب نمک برای پایین آوردن تب تب و لرز در کودکان تب و? رژیم غذایی افراد دارای

تب یکی از نشانه های وجود عامل عفونی در بدن شما می باشد. این عامل می تواند از سطحی ترین تا مهم ترین عضو بدن شما وجود داشته باشد. برخی از افراد به قارچ های پوستی مبتلا می شوند برخی دیگر به باکتریهای موجود در خون مبتلا می شوند که در هر صورت تب یکی از نشانه های بسیار خوب برای بررسی علت می باشد. بسیاری از مواقع تب ها در مراحل ابتدایی قرار دارند و با مصرف برخی از مواد خاص می توان به راحتی این نوع از تب ها را درمان نمود وعلائم مربوط به آن را در بدن از بین برد.

اولین قدم در درمان فرد مبتلا به یک بیماری تب دار این موضوع است که شما آب بدن او را تأمین نمایید. در حقیقت زمانی که آب بدن یک فرد به شدت کاهش می یابد زمانی است که تمامی سیستم های بدن هشدار می دهند. فرد بی حال و خسته است و توانایی انجام هیچ فعالیتی را ندارد. در نتیجه در ابتدا برای او سوپ های مقوی بپزید یا اینکه هر چند ساعت یکبار آبمیوه های تازه تهیه شده را برای او بگیرید .

سیستم دفاعی در بدن ما سیستم بسیار مفیدی است اما همین سیستم دفاعی می تواند در مواردی خاص آسیب زننده نیز باشد. تاکنون تشنج را شنیده یا دیده اید. در حقیقت تشنج در افرادی اتفاق می افتد که با بالارفتن دمای بدن آنها هیچ یک از اعضای خانواده کاری برای کاهش این تب انجام نمی دهند و این تب رفته رفته بالا می رود در نهایت بر روی مغز و اعصاب محیطی تأثیر نهاده و به تشنج ختم خواهد شد. تشنج را جدی بگیرید ، زیرا در صورت عدم درمان با ضایعات مغزی زیادی همراه خواهد شد. فلج شدن یکی از علائم آن می باشد.

متأسفانه برخی از باورهای غلط در ایران و شاید در هر نقطه ای از دنیا وجود دارد که با تب دار شدن بچه هیچ غذایی را به او نمی دهند. این موضوع بسیار نامطلوب است. شما باید بتوانید تا حد امکان نیاز تغذیه ای فرزند خود را در شرایط سختی که هم اکنون در آن قرار دارد تأمین نمایید تا از انی نظر دچار کمبود نشود. زیرا تب در کنار کاهش توانایی بدن برای دفع میکروب ها می تواند به ماندگاری و بد حال شدن مریض شما نیز کمک نماید.

 در کنار پاشویه استفاده کردن از انواع غذاهای مفید برای مقابله با تب می تواند به انرژی از دست رفته بدن کمک کند. زمانی که دمای بدن بالا می رود و سیستم ایمنی فعال می شود ، سوخت و ساز در بدن شما افزایش می یابد و در نتیجه شرایط به گونه ای است که انرژی باقی مانده هم تحلیل خواهد رفت. بهترین راه حل برای شما استفاده از مایعات ، آب و سایر مواد مغذی می باشد که در ادامه  در این خصوص بیشتر توضیح خواهیم داد.

از نیازهای تغذیه ای بسیار مهم در خصوص تب در افراد بزرگسال و کودکان توجه به متعادل بودن میزان قند خون و همچنین مواد انرژی در بدن می باشد که از جمله ی آنها می توان به پروتئین ها نیز اشاره کرد. به همین دلیل استفاده از سوپ های با عصاره ی مرغ یا مرغ های ریش ریش شده یکی از رایج ترین انواع غذاها برای رفع علائم عفونت می باشد.

 دادن شیر ولرم به فردی که تب دارد علاوه بر تعادل مایعات در بدن او میزان کلسیم را هم نیز کمی افزایش می دهد و علائم مربوط به کاهش این ماده در بدن نیز از بین خواهد رفت. استفاده از سبزی های خرد شده ، آب گوشت و حتی سیب زمینی نگینی یا پوره شده در داخل مواد  غذایی یک بیمار مبتلا به تب می تواند در برگشت قوای جسمی او مؤثر واقع شود.

 بسیاری از افراد برای افرادی که تب بالایی دارند استفاده از لیموهای شیرین را توصیه می کنند. آنها عقیده دارند که این لیمو می تواند به میزان زیادی نیاز بدن را از بین ببرد و انرژی را برگرداند و حتی علائم مربوط به بیماری را در فرد کاهش دهد. در حالی که استفاده کردن تنها از یک بار سوپ حاوی کلم به نسبت بیشتری انرژی به بدن شما می دهد. بنابراین سعی کنید تا از مواد با آگاهی بیشتری استفاده کنید و هزینه های اضافی را برای بهتر شدن خود خرج نکنید ، زیرا با هزینه ای بسیار اندک می توان این نوع از بیماری ها را کاهش داد.

 


تبلیغات پزشکی

ارسال دیدگاه و نظرات شما


برای ارسال نظر می بایست وارد حساب کاربری تان شوید
ثبت نام کنید و یا اگر قبلا ثبت نام کردید اکنون وارد شوید

آخرین نظرات ارسالی


تا کنون نظری ارسال نشده ، شما اولین نفر باشید