صفحه در حال بارگذاری است ...
 آخرین خبرهای داغ

تمام صفحه بالای بلا
 0 اخبار پزشکی  

رفع نفخ شکم با تغییرات سبک زندگی

نویسنده : | اخبار پزشکی | ۱۷ دی ۱۳۹۷ , ۲۳:۴۵ | 191 بازديد |  0
نفخ شکم چیست از بین بردن نفخ شکم فوری عسل برای نفخ شکم درمان یبوست و نفخ شکم بهترین دمنوش برای نفخ شکم 3 نوشیدنی مفید برای خلاص شدن از نفخ تغییرات زندگی

در رابطه با نفخ شکم راه های بسیاری برای از بین بردن آن وجود دارد اما معمولا همه ی این راه ها نمی تواند به سلامتی شما ختم شود یا حداقل با تأثیر خوبی همراه شود. در حقیقت باید این موضوع را در نظر داشته باشید که برای از بین بردن این حالت می توانید از روش هایی که در ادامه معرفی می کنیم کمک بگیرید زیرا تأثیر آنها در افراد مبتلا به اثبات رسیده است.

اگر دوست دارید که نفخ شکم خود را برطرف نمایید بهتر است تا از علت آن باخبر شوید. برخی از مواقع شما خود می دانید که پس از مصرف نمودن این غذا به نفخ شدیدی دچار می شوید بنابراین بهتر است تا مصرف آن را کنار بگذارید. اما برخی از مواقع هم هرچه که شما می خورید سبب نفخ می شود که در چنین شرایطی راه هایی برای رفع آن وجود دارد تا نگرانی شما به صورت کامل برطرف شود.

راه حل هایی برای درمان نفخ شکم

برای آنکه بتوانید نفخ شکم خود را به صورت کامل رفع کنید باید حباب های ایجاد شده را به روش هایی از بدن خود خارج کنید. در ایت مسیر پیاده روی روزانه می تواند تأثیر فوق العاده ای در حرکت دادن بهتر غذا در روده ها داشته باشد. سعی کنید که از ایجاد یبوست خودداری نمایید. زیرا یبوست می تواند در کمترین زمان ممکن سبب شود تا غذا در روده های شما باقی بماند. این روش برای تجمع گاز نیز بسیار بدتر از حالت های دیگر خواهد بود.

برای آنکه نفخ موجود در شکم شما خارج شود باید بتوانید خود این زور را به وجود آورید زیرا بدن نمی تواند به چنین روشی پاسخ دهد. روشی با نام چمپاتمه که از دیرباز نیز در ایران مرسوم بوده روشی مناسب برای خروج این گاز خواهد بود. علاوه بر آن عرق نعناع یا قرص هایی که با نام نعناع نیز کاربرد دارند و در داروخانه ها از آن ها استفاده می شود برای این منظور مناسب هستند.

سعی کنید برای خروج گاز اضافی از روش های مکانیکی نیز بهره ببرید. بدین منظور بهترین روش استفاده نمودن از انواع ماساژهای شکمی خواهد بود. ماساژ دادن شکم یعنی آنکه بتوانید در جهت عقربه های ساعت روده را به تحریک درآورید. این روشی القایی برای حرکت دادن روده ها خواهد بود.    

روش های دارویی آخرین گزینه به شمار می روند که شما می توانید از آنها برابر بهبود عملکرد مربوط به روده های خود و خارج شدن گازهای تجمع یافته در آن نیز کمک بگیرید. شربتی با نام  سایمتیکون یکی از بهترین فرآورده های دارویی جهت از بین بردن نفخ خواهد بود.

 

 


تبلیغات پزشکی

ارسال دیدگاه و نظرات شما


برای ارسال نظر می بایست وارد حساب کاربری تان شوید
ثبت نام کنید و یا اگر قبلا ثبت نام کردید اکنون وارد شوید

آخرین نظرات ارسالی


تا کنون نظری ارسال نشده ، شما اولین نفر باشید