صفحه در حال بارگذاری است ...
 آخرین خبرهای داغ

تمام صفحه بالای بلا
 0 اخبار پزشکی  

دلایل مربوط به بوی بد تنفس

نویسنده : | اخبار پزشکی | ۲۵ بهمن ۱۳۹۷ , ۰۰:۰۱ | 161 بازديد |  0
رفع بوی بد نفس درمان گیاهی بوی بد بینی برای رفع بوی بد بینی چه کنیم درمان بوی بد ترشحات بینی درمان بدبویی بینی درمان بوی بد حلق بوی بد د? دلایل مربوط تنفس

در ابتدا باید به بررسی برخی از شایع ترین دلایل برای ابتلا به چنین شرایطی نیز توجه داشته باشیم که در مهم ترین موارد می توانیم به بوی بد تنفس ناشی از مصرف نمودن انواع داروها توجه نماییم. داروها می تواند متفاوت بوده و شاید هیچ گاه به تأثیر آنها بر وضعیت سلامتی خود دقتی نداشته باشیم. داروهایی خاص هستند که تأثیرگذارند از جمله آنها می توانیم به آنتی هیستامین ها ، داروهایی جهت بندآوردن خون ، داروهایی در جهت شل شدن ماهیچه ها و همچنین داروهایی برای کاهش دردهایی که در اعصاب ما وجود دارند و از میزان اضطراب ما نیز می کاهند.

داروهای مورد نظیر سبب خواهند شد که دهان شما به سرعت رو به سمت خشک شدن برود ، در نهایت می توانیم بگوییم که خشک شدن دهان و نبود رطوبت کافی در آن می تواند سبب فعالیت باکتری ها شود. بنابراین هرازگاهی سعی کنید تا دستان خود را در جلوی دهان خود بگیرید تا بازگشت این بو را به سوی خود نیز احساس کنید. در صورتی که در این بازگشت بوی بسیار بد را احساس می کنید قطعا اطرافیان شما هم در اما نبوده و از این بوها در رنج هستند و نمی تواند اوقات خوشی را در کنار شما داشته باشند.

پس در اولین مرحله می توانید با پزشک خود مشورت کنید. زمانی که پزشک شما بتواند کارهایی را برای برطرف نمودن این بوها انجام دهد مشکل برطرف خواهد شد. تنها راه حل موجود را می توانیم تغییری در رژیم دارویی بدنیم. رژیم دارویی قابل جایگزین شدن می باشد. بنابراین پزشک شما می تواند داروهایی را جایگزین آن نماید. اما این داروها باید حتما با نظر پزشک انجام شود تا عارضه ای برای آن گزارش نشود و تأثیر آن هم باقی بماند. اگر خودتان از داروهای متنوعی بهره ببرید احتمال عارضه و همچنین مؤثر نبودن آنها دور از انتظار نخواهد بود.

اما نکته ای که برای ایجاد بوی دیگر وجود دارد در رابطه با بوی بدن شما خواهد بود. بوی بدن معمولا بوی نامطبوعی است اما نه به اندازه ای که اطرافیان شما نیز متوجه این بوی بسیار بد شوند و در نتیجه آن را به شما گوشزد کنند. حتی گاها پیش می آید که پس از مصرف نمودن دارویی خاص نیز این وضعیت برای بدن شما رخ خواهد داد. داروها توانایی این را دارند که از تعریق شما خارج شوند ، پس اگر بوی بدی می دهید و اخیرا هم داروی جدیدی را مصرف نموده اید این موضوع را با پزشک خود در میان بگذارید. برای پیشگیری از باقی ماندن بوی بد بر روی بدن شما خواهید توانست تا از اسپری ها یا دئودورانت ها بهره ببرید.  

به رژیم غذایی خود دقت کنید ، در صورتی که غذایی استفاده می کنید که حاوی ادیوه جا بسیار تند و زیادی است احتمال پس از مصرف نمودن آن دچار بوی بدی در تعریق خود هستید. زیرا این نوع از مواد غذایی می تواند گازهایی را ایجاد کند ، این گازها رفته رفته از بدن از عرق ما خارج می شوند بنابراین در صورتی که این رژیم را کنترل نمایید می توانید بوی بد تعریق خود و حتی گاها بوی بد تنفس خود را هم کنترل نمایید. در صورتی که آب کافی را مصرف نمایید این گازها نیز با خاصیت کمتری در بدن شما باقی می مانند.

الکل کمتری را مصرف نمایید. برخی از افراد هستند که دائما در حال استفاده از الکل می باشند و نمی توانند این عادت بد را ترک کنند. الکل وابستگی به خود به وجود می آورد . بنابراین اگر دوزی از قبل تعیین شده را مصرف می کند پس از مدتی این دوز نیز دچار افزایش خواهد شد. علاوه بر آنکه الکل بوی بد تنفس شما را به همراه دارد می توانیم به تغییرات این ماده بر روی کبد اشاره نماییم که در ریز کردن مواد و دفع سموم از طریق کبد نیز مؤثر است.

برای آنکه همیشه بوی خوبی داشته باشید به لباس های خود ، نظافت هر روز و همچنین تعویض لباس ها و جوراب ها به صورت روزانه دقت نمایید. در این صورت بوی بد تعریق بر روی لباس های شما باقی نمانده و از بین می رود.


تبلیغات پزشکی

ارسال دیدگاه و نظرات شما


برای ارسال نظر می بایست وارد حساب کاربری تان شوید
ثبت نام کنید و یا اگر قبلا ثبت نام کردید اکنون وارد شوید

آخرین نظرات ارسالی


تا کنون نظری ارسال نشده ، شما اولین نفر باشید