صفحه در حال بارگذاری است ...
 آخرین خبرهای داغ

تمام صفحه بالای بلا
 0 اخبار عمومی پزشکی  

دلایل عرق کردن دست و پاها

نویسنده : | اخبار عمومی پزشکی | ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ , ۲۳:۳۵ | 228 بازديد |  0
درمان قطعی عرق کف دست رفع سریع عرق کف دست درمان عرق کف دست در طب سنتی چرا کف دست کودکان عرق میکند درمان عرق کف دست دکتر ضیایی درمان خانگی دلایل کردن پاها

شاید این معضل را تنها زمانی مورد توجه قرار دهیم که قرار است یک کاری را با دقت فراوانی انجام دهیم و این عرق کردن دست و پاهای ما نمی گذارد تا چنین اتفاقی نیز برای ما رخ دهد. این عرق کردن سبب خواهد شد که معمولا مشکلاتی در کار اعم از سر خوردن وسایل یا چسبیدن آنها نیز رخ دهد. اما دلایلی برای این اتفاق در نظر گرفته شده اند که ارتباط زیادی با سیستم بدن شما دارد و معمولا این سیستم را عملا نمی توانیم تغییر دهیم زیرا ماهیت یک انسان زیر سؤال می رود ، اما می توان با راه حل هایی از آن کاست.

در بسیاری از موارد شک اولی که پزشک نیز به این علامت دارد وجود بیماری تیروئید خواهد بود. تیروئید یک غده ای پروانه شکل بر روی گلوی ما می باشد ، بنابراین باید به این مهم توجه نماییم که این غده در بدن ما چه کاری را انجام می دهد. تنظیم سوخت و ساز بدن معمولا بر عهده چنین غده ای وجود دارد ، پس می توان انتظار داشت که در صورت بهم خوردن این سوخت و ساز مشکلاتی همچون تعریق دست و پا نیز اتفاق افتد. اما خارج از این موضوع عواملی ارثی و همچنین ژنتیکی هم در آن دخالت دارند. یعنی در ژن مربوط به این اختلال در یکی از اعضای خانواده ی شما وجود داشته و حالا به شما انتقال یافته است.

پروسه ی تعریق دست و پا

 به کف دست های خود نگاهی کنید ، عموما کف دست ها باید یک حالتی از خشکی را داشته باشند اما در نهایت این خشکی روزی که آفتابی باشد کمی به نرمی هم تمایل پیدا می کند زیرا دست ها هم عرق می کنند. در یک فردی که به معضل عرق کردن دچار باشد این تعریق تا حدی افزایش پیدا خواهد کرد که رفته رفته می تواند به صورت قطره هایی نیز گسترش پیدا نماید و در نهایت حتی بر روی وسایلی که در زیر دست او قرار دارند بریزد و سبب خیش شدن آنها گردد ، بنابراین از اهمیت فراوانی برخوردار خواهد بود. عاملی به نام استرس وجود دارد که عموما می تواند سبب تشدید این شرایط شود.

عرق کردن کف دست شما از زمان کودکی آغاز خواهد شد ، بنابراین رفته رفته می تواند شدت بیشتری پیدا کند و در نهایت سبب شود تا مشکلات این چنینی نیز رخ دهد. در دورانی که فرد به سنی همچون سن جوانی یا نوجوانی می رسد شدت آنها بیشتر از قبل خواهد شد. بنابراین می توانیم انتظار بدتر شدن شرایط را داشته باشیم. فرد در دوران جوانی در اوج شور و هیجانی که دارد نمی تواند به بسیاری از کارهای خود رسیدگی کند ، بنابراین باید به این توجه کنیم که چگونه علائم آن را برطرف کنیم ، یکی از راهکارهایی که وجود دارد در رابطه با درمان های دارویی خواهد بود ، گاها درمان ها موضعی هم هستند و در نهایت می توانیم به درمان های دیگر جایگزینی اشاره نماییم که می تواند نشان دهنده وخامت ماجرا باشد ، مثلا جراحی که در هر کسی اتفاق نمی افتد مگر با درمان دارویی نتوانیم بیماری او را تحت کنترل خود قرار دهیم.

یکی از راه حل هایی که شاید ساده به نظر آید در خصوص آن خواهد بود که برخی از افراد می توانند برای رهایی از این مشکل به صورت مداوم به دست های خود توجه نمایند یعنی به شستن آنها بپردازند. شستن شاید راه حل درست و منطقی نباشد اما از شدت عرق کردن دست و پای شما کاسته خواهد شد. علاوه بر آن می توانید از حمام کردن هم برای این کار خود بهره ببرید. حمام کردن می تواند شرایط مناسبی را برای بدن شما به همراه داشته باشد و آلودگی های سطحی روی پوست را هم از بین ببرد.

پیش از آنکه به آخرین مرحله فکر کنیم یعنی جراحی هایی که وجود دارد در ابتدا می توانیم در اولین قدم خود به این موضوع توجه کنیم که درمان های طب سنتی همانند جوش شیرین ، چای مریم گلی ، اسطوخودوس و . . . حتی استفاده نمودن از پودر بچه می تواند کمی از وضعیت شما بکاهد. 


تبلیغات پزشکی

ارسال دیدگاه و نظرات شما


برای ارسال نظر می بایست وارد حساب کاربری تان شوید
ثبت نام کنید و یا اگر قبلا ثبت نام کردید اکنون وارد شوید

آخرین نظرات ارسالی


تا کنون نظری ارسال نشده ، شما اولین نفر باشید