صفحه در حال بارگذاری است ...
 آخرین خبرهای داغ

تمام صفحه بالای بلا
 0 -- برنامه غذایی  

دلایل اصلی بی اشتهایی در بدن

نویسنده : | برنامه غذایی | ۱۴ اسفند ۱۳۹۷ , ۲۰:۴۷ | 157 بازديد |  0
بی اشتهایی و حالت تهوع راه های مقابله با بی اشتهایی بی اشتهایی در صبحانه درمان قطعی بی اشتهایی عصبی قرص بی اشتهایی علت بی اشتهایی و کاهش دلایل اصلی اشتهایی

بی اشتها شدن می تواند به یکی از مهم ترین دلایل ختم شود و آن هم تغییرات متابولیسمی است . یعنی عملکردی که در وضعیت تیروئید شما نیز رخ می دهد می تواند دلیلی باشد برای آنکه بدن نیز به سمت بی اشتها شدن پیش برود. تیروئید زمانی که کم کار یا پرکار شود در هر صورت تغییر بزرگی در آن رخ داده است که باید به نوعی این تغییر را اصلاح کرد و آن را می توان با استفاده از قرص های روتین برطرف نمود ، در حالی که اگر درمان نشوند می توانند عواقب جبران ناپذیری را به دنبال داشته باشند.

زمانی که ما ماده غذایی را مصرف می کنیم عموما بدن ما می تواند به شکل های متنوعی این تغییرات را نیز نشان دهد ، در حقیقت می توانیم بگوییم که بدن می تواند پس از مراحل هضم و جذب ماده غذایی آن را به بدن ما راه دهد  و از این طریق نیز کمک کند تا انرژی مضاعفی به بدن ما برسد. اما در حقیقت می توانیم بگوییم که اگر اختلالی در مسیر هضم و جذب ما وجود داشته باشد در نهایت می تواند به یک مشکل بزرگ تر ختم شود و آن هم بی اشتهایی که مطلق بوده و دلیلی برای آن وجود ندارد.

اگر علاوه بر بی اشتهایی مفرطی که دارید بدن شما توانسته حالتی از خستگی را نیز از خود نشان دهد یعنی وضعیت نرمالی ندارید. بدن نباید بدون اینکه کاری انجام داده باشید خسته شود این می تواند نشان دهنده یک ضعف بسیار بزرگ در شرایط ایمنی بدن شما باشد. علاوه بر آن وزن شما بدون اینکه دلیل خاصی داشته باشد روبه کاهش خواهد بود.

برای اینکه بی اشتهایی را تجربه کنید می توانیم به یک نکته مهم تری دست یابیم و آن هم مصرف نمودن دارویی خاص بدون در نظر گرفتن شرایط عمومی بدن شما خواهد بود. در حقیقت می توان گفت زمانی که بدن از ضعف بالایی برخوردار است نیازمند آن خواهد بود که نسبت به آن توجه ویژه ای داشته باشید. بنابراین لیست دارویی که دارید را به خوبی نگاه کنید شاید این داروها جدیدا بر بدن شما تأثیر منفی خود را برجای گذاشته اند و در نهایت بر روی عملکرد متنوع در بدن شما تأثیر منفی خود را برجای گذاشته اند.

بهتر است که به برگه ی راهنمایی که برای داروها وجود دارد دقت نمایید. این برگه نشان دهنده آن است که شما چه می خورید و چه تأثیری بر روی بدن شما می گذارد. بی اشتهایی همیشه در عوارض جانبی ناشی از داروها وجود دارد. داروهایی همانند آنتی بیوتیک ها ، داروهایی مثل فشار خون ، علاوه بر آن دارویی که ناراحتی های معده ای را نیز به دنبال داشته باشد می تواند سبب تغییر در وضعیت سلامتی و اشتهای شما شود. 

بیماری هایی که سبب بی اشتهایی می شوند!

به وضعیت سلامتی بدن خود نگاه کنید. عموما زمانی که سلامتی بدن شما تحت تأثیر قرار دارد وضعیت غذا خوردن هم تغییر خواهد کرد. مثلا زمانی که سرما می خورید بدن در حال مقابله نمودن با آن خواهد بود. سرماخوردن می تواند سبب ضعف بدن و خستگی شما هم شود. علاوه بر آن می توانیم به بیماری دیگری نظیر انفلوانزا هم اشاره نماییم. در چنین بیماری هایی عامل اصلی می تواند ویروس ، باکتری یا حتی گاها انگل ها و قارچ ها هم باشند. عملکرد اصلی بدن تحت تأثیر قرار می گیرد ، علاوه بر آن فرد ممکن است که علاوه بر بی اشتهایی خود علائمی دیگر را هم نیز نشان دهد. مثلا می توانیم به علائمی نظیر تهوع هم اشاره نماییم.

در زمانی که مواد مخدر مصرف می شود یا اینکه اگر فرد سوء مصرف الکل نیز داشته باشد عموما می تواند علائمی نظیر بی اشتهایی را از خود نشان دهد. حتی گاها مصرف بیش از اندازه سیگار هم می تواند دلیل بر این موضوع باشد.  افرادی که تحت تأثیر مصرف داروهایی برای درمان بیماری های سرطانی هستند می توانند از این عوارض نیز رنج ببرند. این یکی از عوارض روتین در چنین بیماری هایی خواهد بود.

 


تبلیغات پزشکی

ارسال دیدگاه و نظرات شما


برای ارسال نظر می بایست وارد حساب کاربری تان شوید
ثبت نام کنید و یا اگر قبلا ثبت نام کردید اکنون وارد شوید

آخرین نظرات ارسالی


تا کنون نظری ارسال نشده ، شما اولین نفر باشید