صفحه در حال بارگذاری است ...
 آخرین خبرهای داغ

تمام صفحه بالای بلا
 0 اخبار پزشکی  

درصد ابتلا به اوتیسم راحدس بزنید!

نویسنده : | اخبار پزشکی | ۰۱ فروردین ۱۳۹۸ , ۱۰:۳۳ | 334 بازديد |  0
اوتیسم خفیف اوتیسم در بزرگسالی تفاوت آسپرگر و اوتیسم اوتیسم در کودکان طیف اوتیسم چیست عمر کودکان اوتیسم مقاله اوتیسم درصد ابتلا اوتیسم راحدس بزنید!

برای آنکه بتوانیم در برابر اوتیسم یک مقاومت جانانه داشته باشیم و به نوعی از این بیماری نیز پیشگیری کنیم بهتر است تا از عوامل سوق دهنده به سوی این بیماری نیز بیشتر باخبر شویم و تا بتوانیم با دوری کردن از آنها از این بیماری هم دوری کنیم. در ادامه لیستی را از این عوامل خطر ایجاد کننده بیماری اوتیسم به شما عرضه خواهیم کرد تا بتوانید با آشنایی و اطلاع از آنها بر دانش خود اضافه نمایید. شاید با این آگاهی درصد زیادی از ریسک خطرها نیز کاهش یافته و از درصد اوتیسم هم کاسته شود.

علائم اولیه بیماری اوتیسم

شاید تا ماه ها که از زمان تولد او می گذرد شما علائمی را از این بیماری مشاهده نمی کنید ، اما رفته رفته زمانی که به سن بالاتر یعنی سه سالگی نزدیک می شود علائم خود را نشان می دهند . مثلا این بچه های اوتیسم به صورت عادی راه نمی روند ، زمانی که می خواهند راه بروند ، این حرکت را بر روی پنجه های پا خود نیز انجام می دهند. معمولا بچه ها از اواخر سن دو سالگی با گفتن یک سری از کلمات لبخند رضایت را بر روی لبان پدر و مادر خود قرار می دهند ، اما در رابطه با بچه های اوتیسم این توانایی وجود ندارد و حتی با عبور کردن از این هم نمی توانند جمله هایی را بیان کنند و صحبت کنند ، در نتیجه می توان گفت که لبی زبان باقی خواهند ماند.

 

رفتارهایی خاص را از بچه هایی که به این بیماری مبتلا هستند مشاهده خواهید کرد. مثلا خیره شدن یکی از ویزگی های بارز آنها خواهد بود. عموما می توان گفت که این بچه ها به صورت مستقیم در چشم های شما خیره هستند و دیگر به جایی نگاه نمی کنند. هیچ صحبتی زمانی که از او سؤالی می پرسید انجام نمی دهد. گوش او سالم است اما به دلیل تغییراتی که در سلامتی او رخ داده توانایی پاسخ دادن و متوجه شدن حرف ها و سؤالات شما را ندارد.

به او یک نگاه گذرا کنید ، حتی سعی کنید که چیزی که می خواهد را  به او ندهید ، در این شرایط است که فرزند شما می تواند خود را نشان دهد ، او اقدام به خودزنی خواهد کرد ، مثلا با دست خود را می زند یا سرش را به دیوار می زند یا با وسایلی خطرناک به خود آسیب خواهد زد. شما نمی توانید جلوی او را بگیرید زیرا قدرتیکه او در خود دارد بسیار بیشتر از شماست. محققان عقیده دارند که این بیماری نوعی از بیماری های عصبی است که در سیستم عصبی بچه تأثیر منفی برجای می گذارد . در آینده متوجه خواهید شد که فرزند مبتلا به اوتیسم دیگر نمی تواند با اطرافیان خود ارتباط هایی را برقرار کند. حتی در مواردی که اوتیسم شدت بگیرد متوجه خواهید شد که فرزند شما با خود شما که پدر و  کادر او هستید نیز هیچ ارتباطی ندارد گویی با یک غریبه زندگی می کنید.

عوامل خطر ابتلا به اوتیسم

در ابتدا باید بگوییم که در رابطه با این بیماری یکی از ریسک فاکتورهای بسیار مهم سن پدری است که برای بچه دار شدن اقدام می کند. هرچه سن پدر نیز بالاتر برود عموما می توانید به این موضوع توجه داشته باشید که خطر ابتلا نیز افزایش پیدا خواهد کرد. این نشان دهنده موضوع مهم اسپرم ها خواهد بود. یعنی با افزایش سن یک پدر اسپرم هایی که در بدن او قرار دارند به نوعی پیرتر می شوند و فاکتور خطر ابتلا فرزند اوتیسم را نیز منتقل خواهند کرد. این رده سنی را سن پنجاه سالگی می دانند. بنابراین اگر قصد ازدواج و بچه دار شدن در این سن را دارید باید هرچه سریع تر با یک پزشک برای پیشگیری نمودن از این بیماری نیز اقدامات لازم را انجام دهید.

 یک مادر هم می تواند فاکتور خطر ابتلا به بیماری اوتیسم را در خود داشته باشد. بر اساس تحقیقات انجام شده یک نتیجه بسیار مهم به دست آمده که در رابطه با مادران خواهد بود. یعنی زمانی که مادران در زمان بارداری خود بر اساس شرایطی که وجود دارد در معرض انواع خطرها قرار داشته باشند در واقع می توان گفت که این فاکتور خطر نیز در بچه افزایش پیدا خواهد کرد. یعنی اگر ریه های یک مادر در معرض انواع دود ها و آلودگی های شیمیایی باشد تأثیر آن بر روی فرزند او دیده می شود. مثلا مادری که در کار کشواری است و قصد دارد تا درختان خود را با سم نیز از آفت نجات دهد می تواند خطر ابتلا به بیماری اوتیسم را در فرزند خود بالا ببرد.

 


تبلیغات پزشکی

ارسال دیدگاه و نظرات شما


برای ارسال نظر می بایست وارد حساب کاربری تان شوید
ثبت نام کنید و یا اگر قبلا ثبت نام کردید اکنون وارد شوید

آخرین نظرات ارسالی


تا کنون نظری ارسال نشده ، شما اولین نفر باشید