صفحه در حال بارگذاری است ...
 آخرین خبرهای داغ

تمام صفحه بالای بلا
 0 اخبار عمومی پزشکی  

داکسی سایکلین چه عوارضی دارد؟

نویسنده : | اخبار عمومی پزشکی | ۰۴ اسفند ۱۳۹۷ , ۲۲:۳۰ | 872 بازديد |  0
عوارض قرص داکسی سایکلین برای جوش داکسی سایکلین 100 برای جوش قرص داکسی سایکلین ۱۰۰ دوره مصرف داکسی سایکلین داکسی سایکلین برای عفونت واژن داکسی سایکلین عوارضی دارد؟

داکسی سایکلین یک آنتی بیوتیک پرمصرف است اما متأسفانه در زمره ی داروهایی قرار دارد که به همه ی افراد نمی سازد یعنی امکان عارضه دادن آن بیشتر از اثر درمانی اش خواهد بود. از شایع ترین عوارضی که وجود دارد در زمینه ی استفاده از این دارو به صورت روتین و با معده خالی وجود حالتی از تهوع و علاوه بر آن اسهال شدید و در نهایت زخمی شدن دهان خواهد بود. بنابراین در صورتی که پس از استفاده نمودن از یک یا دو قرص از این آنتی بیوتیک به چنین عوارضی دچار شده اید بهتر است که آن را کنار بگذارید.

یکی از مهم ترین مصرفی که برای این دارو یعنی داکسی سایکلین وجود دارد از بین بردن انواع عفونت ها خواهد بود. عفونت های بی شماری وجود دارد که می تواند سبب تغییرات در سیستم های متنوع گوارشی در بدن ما شود. بنابراین استفاده نمودن از داکسی سایکلین در این زمنیه کمک کننده خواهد بود و برطرف کننده علائم مربوط به عفونت ها می باشد. بیشترین مصرفی که برای این دارو وجود دارد برای از بین بردن انواع باکتری هایی است که سبب تشدید علائم مربوط به عفونت ها شده است. این دارو به دسته اصلی تعلق دارد که با نام تتراسایکلین شهرت دارد.

شایع ترین مصارف مربوط به داکسی سایکلین

داکسی سایکلین می تواند به عنوان یکی از مهم ترین مصارف نیز باشد. در حقیقت می توانیم بگوییم که این دارد در اکثرمواقع برای درمان نمودن جوش های متنوع بر روی صورت که به حالت چرکی دیده می شوند هم کاربرد دارد. در صورتی که عفونتی در گوش میانی شما رخ داده باشد سبب بروز درد و ناراحتی فراوانی خواهد بود که با مصرف این دارو نیز برطرف خواهد شد. عفونت هایی که مربوط به ریه ها هستند یا عفونت هایی که مربوط به زخم ها هم هستند نیازمند بررسی بیشتری خواهد بود و علاوه بر آن توسط این دارو نیز برطرف خواهد شد.

پس از این موارد می توانیم به سینوزیت های مزمن توجه داشته باشیم ، که این سینوزیت ها معمولا به دلیل راه پیدا کردن باد و انواع عوامل بیماری زا به داخل بدن خواهد بود. زمانی که سینوس ها پرشوند معمولا سردردهای بسیار بدی به سراغ شما خواهد آمد. در خانم ها عفونت هایی در سیستم ادراری اتفاق می افتند و علاوه بر آن عفونت واژن هم کمی شایع است که می توانند با مصرف این دارو البته با تجویز پزشک علائم را نیز برطرف نمایند. تنها زمانی که عامل باکتری باشد تأثیر این دارو دیده می شود در غیر این صورت هیچ تأثیری وجود ندارد.

این دارو را هرگز با شکم خالی مصرف نکنید زیرا آنتی بیوتیک ها می توانند عوارض خود را در این حالت بیشتر نشان دهند. علاوه بر آن به همراه این دارو باید آب زیادی بخورید تا دچار کم آبی و سرگیجه ناشی از آن نشوید.

مهم ترین عوارض ناشی از مصرف داکسی سایکلین

تغییرات پوستی ، زخمی شدن معده ، تغییرات در تنفس و تشدید علائم آسم ، بروز اسهال شدید ، تهوع و حتی استفراغ ، دل درد های شدید ، زخمی شدن دهان ، سرگیجه و . . . خواهد بود. همه ی افراد چنین عوارضی را تجربه نمی کنند تنها برخی از افراد به دلیل ضعف که نسبت به مصرف این دارو دارند چنین علائمی را نشان خواهند داد.

این که مصرف نمودن چنین دارویی بتواند عوارض بسیار شدیدی را بدهد همانند زمانی که شما از پنی سیلین استفاده می کنید بسیار نادر است. مثلا در برخی از داروها شوک پس از استفاده بروز پیدا خواهد کرد ، مثلا می توانیم به تنگ شدن نفس ، متورم شدن لب ها ، تغییر در وضعیت مخاطی و حتی مرگ دیده می شود که در رابطه با داکسی سایکلین چنین عوارضی بسیار نادر است. خانم هایی که باردار هستند هرگز از این دارو استفاده نکنند زیرا یکی از مهم ترین تغییراتی که وجود دارد تغییر بر روی سلامت جنین در حال رشد خواهد بود. سعی کنید که این دارو با مشورت پزشک در اطفال مورد استفاده قرار گیرد زیرا تغییر در رنگ دندان یکی از بارزترین عوارض خواهد بود.

 

 

 


تبلیغات پزشکی

ارسال دیدگاه و نظرات شما


برای ارسال نظر می بایست وارد حساب کاربری تان شوید
ثبت نام کنید و یا اگر قبلا ثبت نام کردید اکنون وارد شوید

آخرین نظرات ارسالی


تا کنون نظری ارسال نشده ، شما اولین نفر باشید