صفحه در حال بارگذاری است ...
 آخرین خبرهای داغ

تمام صفحه بالای بلا
 0 -- طب سنتی  

خواصی که از دم کردن بابونه به دست خواهد آمد!

نویسنده : | طب سنتی | ۲۷ دی ۱۳۹۷ , ۲۰:۵۸ | 234 بازديد |  0
مضرات بابونه بابونه خشک بابونه رومی خواص بابونه برای پوست خواص بابونه برای معده خواص دمنوش بابونه بابونه و فشار خون چای بابونه خواصی کردن بابونه خواهد آمد!

یکی از رقیب هایی که شیاد چای معمولی داشته باشد حضور گل بابونه به عنوان یکی از بهترین دم کرده ها خواهد بود. با مصرف شدن این گیاه می تواند تغییرات مهم را در بدن خود احساس کنید و به راحتی آنها را درک کنید. مثلا اگر تا پیش از این از خواب راحتی برخوردار نبوده اید حالا با مصرف نمودن دم کرده این گل می توانید انتظار بهبودی را در وضعیت خواب و سلامتی خود داشته باشید. علاوه بر آن خواص بابونه را برای پوست و لطافت آن جدی بگیرید زیرا هیچ گیاه دیگری نمی تواند جای آن را بگیرد.

بیماری هایی که با بابونه بهبود می یابند!

شاید برای شما هم این اتفاق رخ داده باشد که دچار بیماری سرماخوردگی شده اید اما پس از طی شدن یک دوره طولانی هنوز هم بهبودی در شما حاصل نشده و علائم آن به صورت مزمن نیز باقی مانده است. در چنین شرایطی اگر قصد دارید که وضعیت شما دچار تغییر شود و حال خوبی را تجربه کنید می توانید از دم کرده بابونه بهره ببرید. این نوع از دم کرده می تواند سیستم تنفسی و ریوی شما را باز کند ، اگر اثراتی از بیماری های این چنینی باقی مانده است را نیز بهبود ببخشد.

یکی از مهم ترین اثراتی که پس از مصرف دم کرده بابونه می تواند سبب سلامتی در شما شود استفاده نمودن از آن و ایجاد تغییر بر اثر ورود ناگهانی موادی مفید و مؤثر به نام فلاونوئیدها و علاوه بر آن آنتی اکسیدان ها خواهد بود. این مواد با حضور خود در بدن شما می توانند علائم را تخفیف ببخشند و از تبدیل شدن آنها به بیماری های خطرناک نیز جلوگیری نمایند. همانطور که اطلاع دارید در صورتی که به علائم سرماخوردگی بی توجه باشید این علائم در زمان کوتاهی می توانند به عفونت هایی مزمن ختم شوند که درمان کردن آنها سخت خواهد بود.

پوست خود را با دم کرده بابونه درمان کنید!

برخی از مواقع تغییراتی بر روی پوست ما جاری می شود که می تواند سلامتی ما را به خطر اندازد ، مثلا حساسیت هایی بر روی پوست ما رخ می دهد که رفته رفته شدت آن نیز بیشتر خواهد شد. برای آنکه چنین حساسیت ها و التهاب هایی را از میان بردارید بهترین راه حل استفاده کردن از دم کرده بابونه خواهد بود. شما می توانید این دم کرده را بر روی پوست خود بریزید. در این صورت این احتمال وجود دارد که درد و ناراحتی تسکین یابد و علاوه بر آن در صورت وجود زخم التیام آن سریع تر شود. علاوه بر آنها احتمال جوان تر شدن پوست هم دور از انتظار نخواهد بود.

سیستم ایمنی بدن خود را تقویت کنید

سیستم ایمنی یکی از مهم ترین سدها در برابر ورود هر نوع عامل بیماری زایی در بدن ما خواهد بود. اگر شما بتوانید این سیستم را با قدرتی که دارید به خوبی تقویت کنید به احتمال بسیار زیاد از بیماری های زیادی در امان خواهید بود. از جمله بیماری هایی که وجود دارد بیماری های عفونی و تشدید علائم مربوط به آن بخصوص در فصل زمستان است. اگر شما از دم کرده گل بابونه یا همچنین از انواع دمنوش های مشابه نیز بهره ببرید احتمال این که علائم چنین بیماری هایی در شما کاهش یابد بسیار افزایش پیدا خواهد کرد.

سندرم دردهای پیش از قاعدگی

شاید در شما دردهایی که مربوط به سندروم پیش از قاعدگی می شود دردهایی عادی باشد و به راحتی بتوانید آنها را درمان کنید اما در حقیقت باید در جریان باشید که دردهای پیش از قاعدگی برخی از مواقع آنقدر شدید می شوند که فرد دوست دارد تا زمین و زمان را به هم بدوزد و از این درد خلاص شود. بنابراین اگر در زمره ی چنین افرادی قرار دارید بهتر است تا برای یک بار نیز از دم کرده چای بابونه کمک بگیرید و تغییرات حاصله را نیز بررسی نمایید.

افرادی که به دلیل کارهای مختلفی که انجام می دهند توانایی برای کم شدن استرس خود ندارند و این استرس رفته رفته در حال نابود کردن سلامتی بدن آنها است می توانند با استفاده از مصرف چنین چایی درد خود را نیز تسکین ببخشند.  با مصرف کردن علائم مربوط به اضطراب نیز در شما کاهش خواهد یافت. اما اگر باردار هستید نباید از این چای مصرف کنید زیرا احتمال تأثیر منفی بر روی جنین شما وجود دارد.

 


تبلیغات پزشکی

ارسال دیدگاه و نظرات شما


برای ارسال نظر می بایست وارد حساب کاربری تان شوید
ثبت نام کنید و یا اگر قبلا ثبت نام کردید اکنون وارد شوید

آخرین نظرات ارسالی


تا کنون نظری ارسال نشده ، شما اولین نفر باشید