صفحه در حال بارگذاری است ...
 آخرین خبرهای داغ

تمام صفحه بالای بلا
 0 اخبار عمومی پزشکی  

خواص مربوط به تخمه کدو را بشناسیم!

نویسنده : | اخبار عمومی پزشکی | ۰۲ دی ۱۳۹۷ , ۰۰:۰۲ | 226 بازديد |  0
تخمه کدو و کبد چرب ایا تخمه کدو چربی دارد تخمه کدو چاق کننده است خواص تخمه کدو برای مو تخمه کدو در بارداری خوردن تخمه کدو با پوست تخمه ک? خواص مربوط تخمه بشناسیم!

پس از آنکه تخم کدو مصرف می کنید بسیاری از مواد مفید رفته رفته به بدن شما راه خواهند یافت ، از جمله آنها می توان به انواع مواد معدنی ، همچنین چربی های سالم اشاره نمود. پروتئین بدن این چنین تأمین می شود و پس از آن می توان به قوی ماندن استخوان ها نیز توجه داشت. هر نوع التهابی که در مفصل های شما وجود دارد کم می شود و در نتیجه می توان این انتظار را داشت که درد و ناراحتی داخلی ناشی از ملتهب شدن مفصل ها هم کاهش خواهد یافت.

دیابت و تخمه کدو

معمولا تخم کدو که می خورید میزان طبیعی از پروتئین به بدن راه می یابد ، این میزان از پروتئین می توان نیاز بدن شما را تأمین نماید ، بنابراین از مصرف قند بیشتر و در نتیجه بیشتر شدن گلوکز در خون پیشگیری خواهد کرد.  تخم کدو معمولا موادی در درون خود دارد که در نهایت سطح انسولین را بالا برده و در نهایت سطح قند خون را نیز به حد تعادل می رساند.

 

عفونت های خود را با تخمه کدو درمان کنید!

در فصولی همانند فصول سرد سال یکی از معضلاتی که شاید هر فردی با آن دست و پنجه نرم کند ابتلا به انواع بیماری های عفونی خواهد بود. این بیماری ها معمولا بر اثر عواملی به وجود می آید که میتوان از نوع میکروبی ، قارچی و حتی ویروسی مثال زد. اگر شما هم بدنی کاملا مستعد دارید بهتر است تا از آنتی بیوتیک های طبیعی همانند تخم های مربوط به کدو بهره ببرید.

چربی های خوب در کدو

منظور ما از چربی های خوب در حقیقت چربی هایی از نوع  چربی هایی هستند که در رگ ها تجمع نیابد و بتواند سلامت بدن را به دنبال داشته باشد. این چربی ها همان امگا 3 هستند. امگا 3 معمولا در ماهی یافت می شود اما بغیر از ماهی می توان از سایر مواد هم مثال زد.  بهتر است تا این تخمه ها را بدون افزودن حتی کوچکترین قطره از روغن مصرف کنید . زیرا این روغن ها خاصیت اصلی تخمه را از بین می برند. سرخ کردن تخمه ها بدون روغن هم گزینه خوبی برای گرفتن خامی آنها است.

کاهش التهاب در پروستات

از جمله تغییرات دیگری که با مصرف این تخمه بخصوص در مردان  ایجاد می شود برطرف نمودن التهاب در پروستات خواهد بود. همانطور که اطلاع دارید در صورتی که کوچکترین التهاب غیر عادی در پروستات ایجاد شود درد وحشتناکی با خود به دنبال دارد ، بنابراین برای پیشگیری از این اتفاق و برای آنکه با استفاده از روی سلامت این عضو را تضمین نمایید بهتر است تا هر روز مقداری از این تخمه را در برنامه غذایی خود قرار دهید. 

 


تبلیغات پزشکی

ارسال دیدگاه و نظرات شما


برای ارسال نظر می بایست وارد حساب کاربری تان شوید
ثبت نام کنید و یا اگر قبلا ثبت نام کردید اکنون وارد شوید

آخرین نظرات ارسالی


تا کنون نظری ارسال نشده ، شما اولین نفر باشید