صفحه در حال بارگذاری است ...
 آخرین خبرهای داغ

تمام صفحه بالای بلا
 0 -- طب سنتی  

خواص بسیار مهم چای سبز گیاهی

نویسنده : | طب سنتی | ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ , ۱۸:۱۱ | 174 بازديد |  0
طریقه مصرف چای سبز خواص چای سبز با دارچین مضرات چای سبز برای کبد طبع چای سبز مضرات چاي سبز چای سبز و فشار خون خواص چای سبز برای پوست میزان مصرف خواص بسیار گیاهی

در زمستانی سرد و بی روح ، نوشیدن چایی گرم می تواند روح نواز باشد و به لذت بردن از محیط منجربه شود. در ایران نوشیدنی به نام چای یکی از متداول ترین نوشیدنی ها مطرح می باشد ، اما باید توجه داشته باشد که همیشه نوشیدن یک نوشیدنی پرطرفدار به معنای سالم بودن نیست. امروزه استفاده از چای سبز بیشتر از سایر انواع چای نیز توصیه می شود و با سلامتی بسیاری همراه خواهد بود. در ادامه به برخی از مهم ترین آنها اشاره خواهیم کرد.

یکی از اولین تأثیراتی که چای سبز بر روی سلامتی ما از خود بر جای می گذارد در ارتباط با لاغری می باشد. شما می توانید لاغری خود را تنها با نوشیدن روزانه این چای نیز به وجود آورید. در داخل چای سبز گیاهی ماده ای وجود دارد که نقش بسیار مهمی در کم کردن وزن و کاهش میزان اشتهای کاذب دارد. پلی فنول نام این ماده می باشد. البته این ماده نقش مهمی در فعال کردن یک آنزیم بسیار مهم دارد که این آنزیم می تواند قندهای موجود در غذا را به سرعت تجزیه کند و مانع از تبدیل آنها به چربی شود.

دومی خاصیت چای سبز اثری است که در ارتباط با ضد عفونی کردن بدن برعهده دارد. این ماده با این خاصیت مهم خود می تواند انواع ویروس ها ، باکتری ها و بسیاری از میکروب های مضر را از بدن ما دفع کند. بیشترین مکانی که چای سبز بر روی آن اثر می گذارد در ابتدایی ترین محل یعنی دندان ها می باشد. با حضور موادی ضد میکروبی می توانید از این خاصیت به نفع خود بهره ببرید و از باکتری های پوسیده کننده دندان نیز جلوگیری کنید.

افرادی که فشار خون بسیار بالایی دارند می توانند از چای سبز برای کاهش دادن فشار خون نیز کمک بگیرند. یکی از مهم ترین راه کارها برای کاهش فشار خون در داخل عروق ادرار کردن است . داروهایی که فشار خون شما را کاهش می دهند دقیقا از همین خاصیت استفاده می کنند و به همین دلیل مؤثر خواهند بود. ادرار موجب می شود تا فشار موجود در کلیه ها و خون شما تا اندازه بسیار زیادی کاهش یابد. در حدود پنجاه درصد از افرادی که تنها به بیماری فشار خون دچار بوده و هیچ بیمار دیگری ندارند با مصرف کردن حدود دو فنجان از این چای می توانند سلامتی خود را به دست آورند.

قلب مهم ترین عضو در پمپاژ کردن خون به شمار می رود ، بنابراین هر فرآیندی که بتواند موجب عملکرد بهتر آن شود می توانید در زمره ی بهترین مواد برای سلامتی بدن ما جای گیرد. قلب شما تحت تأثیر مصرف چای سبز به یک ریکاوری جدی خواهد رسید. این چای که از یک گیاه ساخته می شود می تواند مواد بسیار با ارزشی همانند اپی‌گالوکاتچین گالات را به بدن شما راه دهد ، پس از ورود این ماده به داخل بدن ما تغییرات شگفت انگیزی به وجود می آید ، سلول های قلبی که روند پیری را تجربه می کنند ، می توانند به این طریق جوانسازی شوند و به سلامت شما کمک کنند.

اگر فردی هستید که در کنار دردهای قلبی ، با افزایش میزان چربی خون در داخل رگ های بدن خود همراه هستید ، یکی از بهترین داروهای گیاهی که می تواند فعالیت مؤثری در رفع این مشکلات نیز ایفا کند در ارتباط با چای سبز خواهد بود. هر نوع چربی که در داخل رگ های خونی شما قرار دارد و حتی چربی که به تازگی مصرف نموده اید از طریق چای سبز به سرعت تجزیه خواهد شد و به چنین ترتیبی دیگر با مشکل جدی همراه نخواهید بود.

دیابت یکی از مهم ترین بیماری هایی است که امروزه با آن مواجه هستیم و آمار مربوط به آن روز به روز در حال افزایش می باشد. برای آنکه بتوانید عوارض ناشی از این بیماری را بر روی سیستم عصبی ، کلیوی ، چشم ها و . . . کاهش دهید نیاز است تا از طریق مصرف چای سبز نیز به رفع آنها بپردازید.

 البته در کنار خواص بی شماری که چای سبز برعهده دارد ، اما با خواص نامطلوبی نیز همراه خواهد بود. به عنوان مثال این چای می تواند بر اثر استفاده افراطی فرد را به کم خونی نیز دچار کنند. علاوه بر آن می تواند جذب کردن کلسیم را در شما با مشکل مواجه سازد. بنابراین در مصرف این ماده با ارزش افراط را کنار بگذارید و تا حد امکان به نحو مطلوبی از آن استفاده کنید تا به عوارض جانبی مبتلا نشوید.


تبلیغات پزشکی

ارسال دیدگاه و نظرات شما


برای ارسال نظر می بایست وارد حساب کاربری تان شوید
ثبت نام کنید و یا اگر قبلا ثبت نام کردید اکنون وارد شوید

آخرین نظرات ارسالی


تا کنون نظری ارسال نشده ، شما اولین نفر باشید