صفحه در حال بارگذاری است ...
 آخرین خبرهای داغ

تمام صفحه بالای بلا
 0 -- طب سنتی  

خواص ادویه کاری را بیشتر بدانیم!

نویسنده : | طب سنتی | ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ , ۲۳:۵۷ | 458 بازديد |  0
ادویه کاری در کدام غذا قیمت ادویه کاری ادویه کاری سبزان خورش کاری در چه غذاهایی پودر کاری بریزیم ادویه کاری در مرغ ادویه کاری برای چه غ خواص ادویه کاری بیشتر بدانیم!

پودر کاری طعم بسیار خاصی دارد. این پودر در اکثر مواقع در زمانی بیشتر مورد استفاده خواهد بود که غذای مورد نظر ما طعم یا بوی خاصی بدهد. این ادویه می تواند در مرغ های سوخاری یا در غذاهایید که ماده ای بودار دارد همانند ذرت مکزیکی نیز مورد استفاده قرار بگیرد. شاید تاکنون فکر کرده اید که این ادویه یک نوع است و از یک گیاه تشکیل شده اما در حقیقت ادویه کاری یک ادویه ترکیبی خواهد بود که از چندین نوع ادویه های متفاوت نیز تشکیل شده و به همین دلیل بو و طعمی کاملا متفاوت را دارد.

پودر کاری شامل دارچین ، فلفل از نوع سیاه ، زردچوبه ، فلفل از نوع شیرین ، زیره ، برگ مربوط به گشنیز ، رازیانه ، شبدر ، پودر چیلی ، هل و . . . است. این ادویه عموما در غذای که مربوط به کشور هند می باشد نیز مورد استفاده خواهد بود. اما در سال های اخیر این ادویه نیز در داخل کشور ما مورد استفاده قرار گرفته و در رستوران های ملل که غذاهای متنوعی ارائه می دهند بیشتر بهره گرفته می شود. حتی غذاهایی که نیازی ندارد تا از آنها استفاده شود نیز مورد استفاده است.

در پودر کاری یکی از بیشترین موادی که وجود دارد زردچوبه خواهد بود. در حقیقت می توانیم بگوییم که زردچوبه پایه اصلی است و تا زمانی که نباشد نه می تواند طعم خاص و نه رنگ خوبی را برای یک غذا در نظر داشت. این عنصر باید حتما وجود داشته باشد ، برخلاف تصوری که در نظر داریم. این ادویه علاوه بر آن که می تواند تغییراتی را در غذا بدهد و طعم مورد نظر را به آن اضافه کند ، در واقع می تواند در سریع ترین زمان ممکن نیز سبب شود تا سلامتی به بدن منتقل شود. این سلامتی می تواند در زمینه های متنوعی باشد.

از عناصر اصلی که زمینه ساز سلامتی بدن است در این ادویه نیز کورکومین است. بنابراین برای برطرف نمودن انواع بیماری هایی که التهاب دهنده و بسیار دردناک هستند این ادویه کاربرد دارد. در واقع می توان گفت که ادویه کاری همانند یک آنتی اکسیدان از نوع بسیار قوی عمل خواهد کرد. این عنصر می تواند در نهایت التهابات را در انواع اعضای بدن کاهش دهد. در واقع برخی از مواقع فرد زمینه هایی را برای سرطان در بدن خود دارد که ما می توانیم با استفاده از ادویه کاری در سریع ترین زمان این عوامل زمینه ساز را در بدن فرد از بین ببریم. شایع ترین سرطان هایی که توسط آنتی اکسیدان ها از بین می روند شامل سرطان پستان یا سرطان روده بزرگ خواهد بود.

 تأثیر درمانی ادویه کاری

اگر مبتلا به انواع بیماری های عفونی هستنید همانند بیماری هایی که مسائل جنسی نیز در آن دخیل است می توانید در سریع ترین زمان ممکن بیماری های حساسی همانند سوزاک ، کلامیدیا و . .  . را نیز در بدن خود از بین ببرید. اگر درد و تورم هم وجود داشته باشد با این ادویه از بین خواهد رفت. کلسترول در بدن افراد اگر بالا باشد توسط ادویه کاری نیز کاهش پیدا خواهد کرد. کلسترول بالا سبب خواهد شد که فرد نیز به انواع سکته های قلبی و مغزی دچار شود با مصرف این ادویه نیز کم می شود.

 ادویه کاری نیز از جمله ادویه هایی خواهد بود که می تواند بر روی پروسه ی لاغری تأثیر مثبت خود را برجای بگذارند. لاغر شدن با هر روشی امکان پذیر نیست. اما از این ادویه می توانید چنین انتظاری را داشته باشید. زیرا با استفاده از آن دمای داخلی بدن شما به صورت باورنکردنی بالا می رود . این موضوع سبب خواهد شد تا از داخل کالری سوزی مفیدی نیز رخ دهد. هرچه این پروسه طولانی تر شود لاغر شدن هم با سرعت بیشتری اتفاق خواهد افتاد. سوخت و ساز در درون بدن نیز بیشتر می شود.

اگر می توانید این ادویه را در غذاهایی که بسیار چرب هستند و روغن زیادی دارند اضافه نمایید تا هم بتوانید آن را بخورید و هم بتوانید سلامتی بدن خود را حفظ کنید و در کنار آن نیز کالری های اضافه و کلسترول بالای خود را نیز حذف نمایید. 

 

 

 

 

 

 

 


تبلیغات پزشکی

ارسال دیدگاه و نظرات شما


برای ارسال نظر می بایست وارد حساب کاربری تان شوید
ثبت نام کنید و یا اگر قبلا ثبت نام کردید اکنون وارد شوید

آخرین نظرات ارسالی


تا کنون نظری ارسال نشده ، شما اولین نفر باشید