صفحه در حال بارگذاری است ...
 آخرین خبرهای داغ

تمام صفحه بالای بلا
 0 اخبار پزشکی  

خطرات مربوط به حشره کش ها

نویسنده : | اخبار پزشکی | ۲۲ دی ۱۳۹۷ , ۰۰:۰۴ | 295 بازديد |  0
آفت کش ها ppt نام سم حشره کش سموم حشره کش خانگی آفت کش های گیاهی انواع سموم کشاورزی و کاربرد آنها دستگاه آفت کش در جدول بهترین سم کرم کش ? خطرات مربوط حشره

حشرات در هر جایی از فضای بیرون یا در خانه ما حضور دارند بنابراین می توان چنین گفت که در چنین وضعیت هایی باید به طریقی از رشد بیش از اندازه آنها جلوگیری نمود. اما برخی از افراد برای چنین کاری ترجیح می دهند تا از انواع حشره کش ها نیز بهره ببرند. بهتر است که به این موضوع توجه داشته باشید ، معمولا وجود حشره کش ها به دلیل آزاد نمودن سمی به نام پرمترین می تواند سبب ایجاد یک سری از علائم مربوط به بیماری های ریوی در افراد مورد نظر که در تماس بوده اند شود.

شما یک فردی را در نظر بگیرید که در محیط خانه ی آلوده به سموم حشره کش نیز زندگی خواهد کرد. این فرد دائما با این ماده در تماس است و از طریق ریوی آن را به داخل بدن خود نیز راه می دهد. چنین فردی قطعا نمی تواند سلامتی کاملی داشته باشد زیرا این سموم خطرناک تا اصلی ترین و عمقی ترین مکان های ریه آن نیز نفوذ نموده اند. این نفوذ بیش از اندازه سم می تواند علائمی را همانند ایجاد خس خس در سینه ، علائم مربوط به تنگ شدن تنفس و  . . . را نیز به دنبال داشته باشد.

 متأسفانه برخی بر این باور هستند که حشره ها نباید به انسان نزدیک شوند ، بنابراین در اطراف فضایی که حتی کودکان آنها در خواب هستند هم از این حشره کش ها استفاده می کنند. این که چنین کودکی در آینده ای نزدیک به بیماری های مربوط به سیستم ریوی مبتلا شود قطعا دور از انتظار نخواهد بود و یک امر عادی می باشد که باید منتظر آن باشید. بنابراین بهتر است تا از شیوه های کم خطرتر و مشورت با متخصصان این رشته یعنی سم شناسی بی خطرترین سموم را برای از بین بردن حشرات نیز انتخاب نمایید.

 از دیگر عوارضی که بهره از حشره کش ها می تواند به دنبال داشته باشد خطراتی همانند قرمز شدن چشم ، متورم شدن دست ها  و صورت ، حتی وجود یک سری از تغییرات پوستی همانند تاول ها است. شاید علائم دیگر که خفیف تر هستند همانند عطسه کردن و حتی سرفه کردن هم به سراغ شما بیاید. این مواد سمی بر اساس این که از کدام نوع باشند می توانند برای مدت بسیار طولانی بر روی بدن ما باقی بمانند ، در نتیجه با اثر ابقایی خود سبب شوند تا تعداد افراد بیشتری به آن مبتلا شوند.






تبلیغات پزشکی

ارسال دیدگاه و نظرات شما


برای ارسال نظر می بایست وارد حساب کاربری تان شوید
ثبت نام کنید و یا اگر قبلا ثبت نام کردید اکنون وارد شوید

آخرین نظرات ارسالی


تا کنون نظری ارسال نشده ، شما اولین نفر باشید