صفحه در حال بارگذاری است ...
 آخرین خبرهای داغ

تمام صفحه بالای بلا
 0 -- بهداشت و ارتقا سلامت  

خارش پوست چه علتی در خود دارد؟

نویسنده : | بهداشت و ارتقا سلامت | ۲۴ تیر ۱۳۹۷ , ۲۳:۲۱ | 465 بازديد |  0
خارش پوست دست خارش کل بدن خارش ناگهانی بدن خارش بدن و کبد قرمزی و خارش پوست گردن علت خارش پشت بدن علت خارش بدن در شب درمان گیاهی خارش پ خارش پوست علتی دارد؟

پوست یکی از اعضایی می باشد که در بدن ما نقش بسیار مهمی را در زیبایی ایفا می کند ، در واقع اگر فردی از نظر پوست دچار مشکل شود باز گرداندن آن به حالت عادی کمی سخت تر خواهد بود. خارش پوست یکی از علائمی می باشد که هرازگاهی به سراغ شما می آید . این علامت می تواند به شکل های متنوعی دیده شود ، در هر صورت باید نسبت به آن اقداماتی را انجام دهید. یافتن اطلاعاتی در خصوص علت بروز این علامت می تواند کمک کننده باشد ، بنابراین تا سعی دارید تا نشانه هایی را دقت کنید که از آن طریق به تشخیص قطعی برسید. 

خارش می تواند به صورت ناگهانی رخ دهد و می تواند حتی به صورت مزمن وجود داشته باشد. همچنین خارش در پوست بدن شما می تواند تنها در یک نقطه باشد و حتی می تواند به سایر نواحی از بدن هم انتشار پیدا کند. در هر صورتی باید توجه کاملی نسبت به این حالت از بدن خود داشته باشید زیرا همین علامت های جزئی نیز می تواند به علتی مهم ختم شود. البته بهتر است تا به این موضوع توجه داشته باشید که در اکثریت موارد علتی که برای خارش پوست در نظر گرفته می شود علت مهمی نیست و به مرور زمام از بین خواهد رفت.

علل متفاوتی برای خارش پوست وجود دارد به عنوان مثال می توان وجود مشکل در کلیه ها را نشانه ای از این خارش ها دانست. در صورتی که کلیه ها به صورت طبیعی نیز کار کنند هیچ گاه این علامت را مشاهده نخواهید کرد اما اگر اندکی تغییر در آن ایجاد شود علائمی را نشان می دهد که از جمله آنها می توان به خارش ها اشاره داشت. در بین بیماری های مربوط به کلیه یکی از بیماری های مهم نارسایی کلیه ها خواهد بود. این نارسایی نیاز دارد تا فرد دیالیز را انجام دهد و در نهایت می توان از عوارض دیالیز به وجود خارش در پوست اشاره کرد.

گاها برای یک فرد این اتفاق می افتد که پس از اولین دیالیز خود خارش های بسیار شدیدی را تجربه می کند که شاید در طول عمر آنها را ندیده باشد. این خارش ها لحظه به لحظه بیشتر می شوند و در نتیجه فرد نمی تواند زندگی راحتی را برای خود رقم بزند. شب ها مجبور است تا بیدار بماند . پزشکان علت اصلی این وضعیت را نمی دانند اما یک قاعدع کلی برای آن وجود دارد و  این قاعده به سمومی ارتباط دارد که در بدن فرد جمع می شود.

اگر خارش پوست بدن شما تنها در یک منطقه ی خاص وجود ندارد و در هر لحظه و در تمامی مناطق بدن شما دیده می شود   ارتباط نزدیکی با بیماری های مربوط به کبد خواهد داشت. معمولا بیماری هایی در کبد وجود دارند که این بیماری ها موجب می شوند تا سم در بدن شما جمع شود. این سم ها اغلب از نوع سم هایی هستند که اسیدهای صفرا نیز در بدن به وجود می آورد. هرچه میزان آنها بیشتر شود به سرعت می توان علائم شدیدتری را مشاهده نمود. این تغییرات در کبد تنها با انجام یک آزمایش کبدی نیز مشخص خواهد شد.

 یک سری از خارش های بدن وجود دارد که پس از خاراندن تنها یک قرمزی باقی نمی ماند که پس از مدت زمان کوتاهی از بین برود. در حقیقت یک مشکل بزرگ تر وجود دارد و آن نیز باقی ماندن قرمزی های بزرگ و کوچک می باشد که رفته رفته افزایش خواهد یافت. این قرمزی ها در حدود نیم ساعت پس از خارش هم باقی خواهند ماند. معمولا این نشانه می تواند به دلیل ایجاد یک حالت حساسیتی در بدن فرد به وجود آید. آلرژی های فصلی یکی از مهم ترین این موارد به شمار می رود.

 در صورتی که علت خارش پوست بدن شما به همین دلیل باشد به سرعت می توان با استفاده از مصرف آنتی هیستامین ها این عامل را در بدن از بین برد و اثری را از آن باقی نگذاشت. در مواردی که آلرژی شدید باشد از طریق تزریق آمپول های ضد حساسیت و در مواردی که چندان اهمیتی نداشته باشند از طریق مصرف قرص این علائم برطرف خواهند شد. در صورتی که فعالیت غده های موجود در بدن شما نیز تغییر پیدا کنند یکی از علائم مهم را می توان بروز واکنش های حساسیتی دانست. این مشکل تنها با استفاده از مصرف قرص های تنظیم کننده فعالیت هورمون ها بهبود پیدا خواهد کرد.


تبلیغات پزشکی

ارسال دیدگاه و نظرات شما


برای ارسال نظر می بایست وارد حساب کاربری تان شوید
ثبت نام کنید و یا اگر قبلا ثبت نام کردید اکنون وارد شوید

آخرین نظرات ارسالی


تا کنون نظری ارسال نشده ، شما اولین نفر باشید