صفحه در حال بارگذاری است ...
 آخرین خبرهای داغ

تمام صفحه بالای بلا
 0 -- طب سنتی  
پیشنهاد سردبیر

حجامت کردن و بررسی روش های مختلف در آن

نویسنده : | طب سنتی | ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ , ۱۳:۰۴ | 806 بازديد |  0
فواید حجامت کبد عکس حجامت فواید حجامت کمر فواید حجامت برای پوست مضرات حجامت آیا حجامت درددارد عوارض حجامت حجامت زیرچانه حجامت کردن بررسی مختلف

حجامت یکی از واژه های رایج در طب سنتی است که معمولا تعداد زیادی از پزشکان به مؤثر بودن آن اعتماد دارند و به مریض های خود که دائما دچار بیماری های مختلف هستند ، این روش را پیشنهاد می کنند تا علائم مربوط به بیماری در آنها تخفیف پیدا کند. در واقع حجامت برای درمان طیف وسیعی از بیماری های جسمی راه حل مناسبی است و افرادی که این کار را انجام داده اند ، به تأثیرگذار بودن این روش اعتقاد دارند.

حجامت کردن یعنی آنکه شما بتوانید از روشی فشاری که بر روی قسمت های مختلف بدن به صورت سطحی وجود دارد را از بین ببرید. این موضوع با کشیده شدن عناصر موجود در آن قسمت که به ترتیب پوست ها ، بافت ها و پس ازآن عضلات می باشند رخ خواهد داد. پس اگر طرفدار حجامت هستید ، نیاز است تا درد متوسطی را برای بهبودی خود تجربه کنید. این درد قطعا بسیار کمتر از عوارضی است که توسط مصرف داروهای شیمیایی در بدن ما رخ خواهد داد. در حجامت قرمز شدن محل نشان دهنده ی خروج عوامل بیماری زا از بدن خواهند بود که به روش های گوناگونی انجام خواهد شد.

معمولا افرادی در سرتاسر ایران وجود دارند که به روش تجربی حجامت را انجام می دهند. سعی کنید که به نزد این افراد نروید و بهتر است که شما با استفاده از یک جستجوی کامل ، به پزشک طب سنتی که علم این کار را دارد و با تمام روش های آن بسته به موقعیت بدنی و بیماری های شما آشنا است ، مراجعه کنید قطعا نتیجه ی بهتری را دریافت خواهید نمود و این یک حقیقت است. قبل از حجامت کردن هم بهتر است تا از پزشک خود اطلاعاتی را در این باره به دست آورید تا با آگاهی بهتری این روش را به کار ببندید.

حجامت معمولا به دو روش کلی انجام خواهد شد که در یک روش تنها بر روی یک نقطه فنجان های مربوط به این کار قرار خواهند گرفت و در مورد بعدی به صورت متحرک از این فنجان ها استفاده خواهد شد. برای آنکه این عناصر بتواند حرکت کنند نیاز است تا پوست فرد مورد نظر با استفاده از یک سری روغن های مخصوصی کمی چرب شود. در غیر این صورت حرکت دادن فنجان ها با درد شدیدی همراه خواهد بود و ممکن است که حرکتی رخ ندهد. پس بستگی به نظر پزشک دارد که از کدام یک از روش ها برای شما استفاده نماید.

معمولا در هر روشی که پزشک صلاح بداند می تواند از نوع تر یا خشک آن بهره ببرد. زیرا در روش خشک هیچ راهی برای عبور خون نیست ، اما در روش تر این امکان وجود دارد که بر اساس شدت بیماری شما خونی بیرون بیاید تا عناصر بیماری زا با این روش خارج شوند. بیشتر بیماری ها و عوامل مربوط به آن در قسمت سر ، در پشت و بین دو کتف و همچنین در ناحیه ی کمر ما وجود دارند ، از همین رو بیشترین نقاطی که برای حجامت در نظر گرفته شده در همین نواحی می باشد.

معمولا بسیاری از بیماری ها هستند که با هر دارویی درمان نخواهند شد و پزشکان مجبور هستند که از روش حجامت برای پاسخ گرفتن استفاده کنند. زیرا این روش آخرین امید درمانی است. با روش حجامت بسیاری از مشکلات موجود که می توانند مریضی هایی را پدید آورند و در نزدیکی پوست ما قرار دارند ، از بین خواهند رفت. بارها پیش آمده که بیماری های درمان نشدنی با اروها با این روش از بین رفته اند و شخص بهبودی را به دست آورده که بدون هیچگونه عوارضی هم بوده است.

آلرژی های پوستی یکی از بدترین تظاهرات بیماری مربوط به پوست یا بیماری های داخلی است که می تواند شرایط زندگی را برای یک فرد مشکل تر سازد. یکی از روش هایی که برای درمان انواع آلرژی های پوستی همچون کهیر ، اگزما و . . . کاربرد دارد ، روش حجامت خواهد بود. اگر دوست دارید که به صورت مکرر به پزشک مراجعه کنید و از داروهای شیمیایی آُیب زننده به بدن استفاده نکنید ، بهترین گزینه برای شما روش حجامت کردن خواهد بود. حجامت یکی از بهترین روش های درمانی است که از سوی ائمه ی ما برای مردم پدید آمده تا از دردهای دنیوی رهایی یابند.

بیماری هایی که می توان با استفاده از حجامت به درمان آنها پرداخت و به نوعی حاصل از طریقه ی اشتباه زندگی ما و ورود مواد سمی به بدن می باشد ، عبارتند از: هر نوع آلرژی پوستی یا تنفسی که در فصل های مختلف و بر اثر مصرف داروهای مختلف در بدن به وجود می آید که در حقیقت تجمع سموم بدن در یک مکان می باشند. دردهای مربوط به مفصل یا عضله ، سردردهای شدید ، بیماری مربوط به غذه تیروئید ، دیابت ، گرگرفتگی ناشی از یائسگی ؛ بیماری های عروقی  و. . .

 

 


تبلیغات پزشکی

ارسال دیدگاه و نظرات شما


برای ارسال نظر می بایست وارد حساب کاربری تان شوید
ثبت نام کنید و یا اگر قبلا ثبت نام کردید اکنون وارد شوید

آخرین نظرات ارسالی


تا کنون نظری ارسال نشده ، شما اولین نفر باشید