صفحه در حال بارگذاری است ...
 آخرین خبرهای داغ

تمام صفحه بالای بلا
 0 اخبار پزشکی  

تورم قوزک پا با چه روشهایی قابل درمان است؟

نویسنده : | اخبار پزشکی | ۲۴ دی ۱۳۹۷ , ۲۳:۲۴ | 326 بازديد |  0
درمان گیاهی ورم قوزک پا ورم مچ پا از چیست علت ورم مچ پا همراه با درد ورم ساق پای چپ علت ورم استخوان ساق پا علت ورم پای راست چیست علت ورم پ تورم قوزک روشهایی قابل درمان است؟

قوزک پا در هرحالتی که باشد باید بدون آنکه کوچک ترین ورمی داشته باشد با حفظ انحنای خود دیده شود ، در واقع زمانی که حتی اندکی تورم را در این ناحیه مشاهده نموده اید باید سریعا بع نزد پزشک بروید تا علت آن را جویا شوید. شاید شما هم این حالت برایتان اتفاق افتاده باشد اما از علت اصلی آن خبری نداشته باشید. برای از بین بردن علائم مربوطه می توانید از طرق زیادی عمل کنید که بسیار مطلوب بوده و در نهایت می تواند به صورت کامل اثر آن را نیز از بین ببرد.

برخی ها معتقد هستند که شما می توانید پاهای خود را در آبی که ولرم بوده و حاوی نمک است قرار دهید و پس از مدتی شاهد فروکش نمودن تورم در این ناحیه باشید. علاوه بر آن می توانید از نوشیدنی هایی کمک بگیرید که می تواند التهاب را در قوزک پای شما از بین ببرد. اگر با این درمان های اولیه در شما تغییری حاصل نمی شود بهتر است که خوددرمانی های موجود در خانه را کنار بگذارید و برای پیدا نمودن و درمان نمودن علت اصلی به یک پزشک مجرب نیز مراجعه نمایید.

علل ابتلا به تورم قوزک پا

در اولین مرحله بهتر است تا رگ های خونی که در پاهای شما وجود دارد را از هر نظر بررسی نمایید. گاها پیش می آید که رگ های خونی که در پاهای شما وجود دارند پس از مدتی دچار یک گردش خون نامناسبی می شوند. معمولا زمانی که شما نتوانید این گردش را تداوم ببخشید قطعا زمانی خواهد بود که تورم روز به روز بیشتر شده و به پاهای شما فشار بیشتری را وارد می آورد. شاید در نگاه اولیه کمی ترسناک شود. سالمندانی نیز وجود دارند که رگ های آنها با کوچک ترین بیماری سریعا دچار تغییر شکل می شود در چنین مواردی بهتر است تا با دیده شدن تورم هرچند کوچک به دنبال رفع آن باشید تا وضعیت بدتری پیدا نکند.

گاها این اتفاق رایج است افرادی در طول مدت زمان کاری خود از قرار دادن پاهای خود بر روی یک دیگر بخصوص در ناحیه ی زیر زانو خودداری نمی کند و جریان خون به صورت نامناسبی به رگ های خونی آنها خواهد رسید. زمانی که شما به مدت زمان زیادی در جایی سرپا می ایستید یا حتی پاهای شما در حالت آویزان قرار می گیرد هم می تواند به نوعی سبب متورم شدن قوزک پا گردد.  پزشک این علامت را از نظر این که آیا لخته خونی وجود دارد یا خیر به خوبی بررسی خواهد کرد. البته در مواقعی که چنین حالتی بروز کند شما می توانید انتظار درد ، متورم شدن قوزک پا ، همچنین وجود تب و تغییری که از نظر رنگی اتفاق می افتد را جدی بگیرید.

در حرکت های ورزشی دقت کنید!

برخی از مواقع ما دوست داریم که ورزش کنیم و شاید هم بتوان گفت که این ورزش ها بسیار مفید هستند اما در حقیقت باید دقت نمود که چگونه ورزش ها را انجام می دهیم. بسیار مهم است که حرکات ورزشی بر پایه یک سری از اصول باشد در غیر این صورت می تواند آسیب جدی را به بدن ما وارد آورد. حرکات ورزشی یکی از شایع ترین دلایلی است که سبب متورم شدن قوزک پا و همچنین بروز درد در آن می شود.  شاید در همان لحظه با یک سری از اسپری های بی حس کننده بتوان درد ایجاد شده را کاهش داد اما نیاز است تا از طریق تصویربرداری و آزمون های تخصصی پزشکی به تشخیص دقیق تری رسید.

برای رفع نمودن تورمی که در قوزک پای شما اتفاق می افتد روش های درمانی زیادی وجود دارد ، برخی از مواقع نیاز است تا در ابتدا نگاهی به لیست دارویی که استفاده می کنید داشته باشید. اگر داروی جدیدی را مصرف نموده اید که پس از آن با این حالت روبه رو شده اید با مشورت پزشک دارویی جایگزین را مورد استفاده قرار دهید. علاوه بر آن جوشانده ای که مربوط به قرار دادن گل بابونه در داخل آب باشد هم می تواند به رفع این علائم نیز کمک زیادی کند.

 

 

 

 

 

 


تبلیغات پزشکی

ارسال دیدگاه و نظرات شما


برای ارسال نظر می بایست وارد حساب کاربری تان شوید
ثبت نام کنید و یا اگر قبلا ثبت نام کردید اکنون وارد شوید

آخرین نظرات ارسالی


تا کنون نظری ارسال نشده ، شما اولین نفر باشید