صفحه در حال بارگذاری است ...
 آخرین خبرهای داغ

تمام صفحه بالای بلا
 0 خانواده سالم  

تصمیمات مهم پیش از ازدواج

نویسنده : | خانواده سالم | ۱۸ اسفند ۱۳۹۶ , ۲۳:۲۴ | 153 بازديد |  0
تعریف ازدواج ازدواج در اسلام ازدواج اسلامی ازدواج چیست ازدواج اینترنتی شرایط ازدواج معنی ازدواج ازدواج دائم تصمیمات ازدواج

یک سری از نکات وجود دارد که زوجین قبل از ازدواج با یکدیگر باید از آن با خبر باشند تا در طی شرایط پس از ازدواج به یکباره با چنین موقعیت ها و عواملی روبه رو نشوند زیرا در این صورت دیگر راهی برای بازگشت باقی نگذاشته و دچار تردید در ازدواج می شوند. راهی که تنها طلاق می تواند شما را به آرامش برساند ، اما خود طلاق نیز پدیده ای پر از استرس است. اینکه شما نمی دانید در آینده چه اتفاقی برای شما خواهد افتاد بزرگترین بحران در زندگی مطرح می باشد. پس پیش از آنکه قراری با فردی داشته باشید بهتر است تا او را بیشتر بشناسید.

سعی کنید تا ماه های متوالی در موقعیت ها گوناگون با فرد مورد نظر خود وقت بگذرانید. این مدت نباید در طول چند هفته باشد بلکه پروسه ای حداقل شش ماهه تا یک ساله زمان مناسبی برای برری شخصیت فرد مقابل خواهد بود. برخی از افراد به اصرار والدین مراسم نامزدی تا عقد را به سرعت سپری می کنند اما زمانی متوجه ازدواج خود می شوند که دیگر کاری از دست آنها برنمی آید و تنها ادامه دادن به این راه پردردسر و زندگی کردن با فردی که دوست ندارند را باید انتخاب کنند.

سعی کنید که از فرد مقابل خود بخواهید تا هرچه زودتر به خواستگاری شما بیاید. تا زمانی که به خواسته ی شما احترام نگذاشته و به خواستگاری نیاید او را به عنوان مرد زندگی انتخاب نکنید. زیرا فردی که نتواند بر سر حرف های خود بایستد قطعا نمی تواند مرد خوبی برای شما باشد و بتواند یک زندگی را بچرخاند. اگر یک فرد در این راه شما را همراهی کند به این معناست که او شما را دوست دارد و با وجود نداشتن شرایط لازم برای زندگی حضور در مراسم خواستگاری را پذیرفته است.

در گام بعدی از خانواده ها بخواهید تا چند ماهی به شما فرصت بدهند تا با یکدیگر معاشرت داشته باشید. داشتن معاشرت لزوما به معنای ازدواج نیست. زیرا ممکن است که در شرایطی خاص رفتارهای نامناسبی همانند عدم تعادل روانی ، خشونت در صحبت کردن و . . . را مشاهده نمایید و دوست نداشته باشید تا با فرد مورد نظر ازدواج کنید. خواستگاری را به روش سنتی خود برگزار کنید.

سعی کنید تا با فرد مقابل خود به گردش و تفریح بپردازید. معمولا برخی از افراد در این شرایط بسیار دست و دلباز هستند و برخی دیگر حتی با وجود این شرایط هم به خسیس بودن خود ادامه می دهند. ممکن است که آزادی عمل را از شما سلب کنند. نگاه های دیگران آنها را آزار دهد و . . . همه و همه می تواند بر روی تصمیم گیری شما مؤثر واقع شود. این خوب است که شما پیش از ازدواج خود فرد مورد نظر را بشناسید تا پس از ازدواج. برخی از افراد حتی پس از به دنیا آوردن یک نوزاد متوجه اشتباه خود می شوند.

طرف مقابل خود را بشناسید. خانواده ی اصیل یکی از مهم ترین رکن هایی است که باید برای ازدواج خود به آن تکیه کنید. برخی از خانواده ها تنها ثروت دارند و بویی از انسانیت و شرافت نبرده اند ، اما در مقابل خانواده هایی هم هستند که با عزت نفس هرچند با کمی سختی ، به پرورش فرزندانی پرداخته اند که با شرایط سخت زندگی کنار آمده و هرگز پول را وسیله ای برای رسیدن به هدف نمی دانند.

هیچ گاه زمانی که خوشحال هستید قولی ندهید و زمانی که خشمگین هستید تصمیمی نگیرید . معمولا همه ی ما نمی توانیم بر روی تصمیمات گوناگون خود احاطه داشته باشیم و هریک از آنها را به اندازه ی خود در زندگی نقش دهیم. برخی موارد ممکن است که یک فرد از جانب یک دوست دیگر شکست عشقی را تجربه کرده باشد. با وجود سختی شرایط هیچ گاه برای از یاد بردن فرد مقابل به زندگی کردن با یک فرد دیگر روی نیاورید ، چه بسا هم خود و هم طرف مقابل خود را بدبخت خواهید کرد. پس سعی کنید تا عاقلانه تر پیش بروید و برای موقعیت های مساعدتری برنامه ریزی داشته باشید. داشتن شناخت از فرد مقابل می تواند به بزرگترین نتیجه ختم شود. زیرا شما پیش از زندگی با او بسیاری از رفتارهای او را مشاهده خواهید کرد و می توانید تحمل کردن یا تحمل نکردن آنها را در ذهن خود تصور کنید.

 


تبلیغات پزشکی

ارسال دیدگاه و نظرات شما


برای ارسال نظر می بایست وارد حساب کاربری تان شوید
ثبت نام کنید و یا اگر قبلا ثبت نام کردید اکنون وارد شوید

آخرین نظرات ارسالی


تا کنون نظری ارسال نشده ، شما اولین نفر باشید