صفحه در حال بارگذاری است ...
 آخرین خبرهای داغ

تمام صفحه بالای بلا
 0 -- بهداشت و ارتقا سلامت  

تأثیری که انگل ها بر روی بدن ما دارند؟؟!

نویسنده : | بهداشت و ارتقا سلامت | ۲۶ بهمن ۱۳۹۷ , ۰۰:۲۲ | 583 بازديد |  0
طبقه بندی انگلها انواع انگلهای روده ای انسان انگلی که باعث لاغری میشود عکس کرم در مدفوع علائم انگلهای روده ای در کودکان ضد انگلهای قوی تأثیری انگل دارند؟؟!

انگل ها به عنوان عوامل بیماری زا هستند که می توانند رفته رفته بدن شما را تحت احاطه ی خود قرار دهند و به جاهایی مختلف بروند و در نهایت بیماری هایی را پدید آورند.

انگل یک جاندار است اما برای آنکه بتواند به حیات خود ادامه دهد نیاز دارد تا از جانداران دیگری که در اطراف آن قرار دارند تغذیه ی کاملی را داشته باشد ، بنابراین می توانیم به این نکته توجه کنیم که انسان نیز یکی از کاندیدهای مناسب آن است. شاید بارها علائمی را در بدن خود دیده باشیم اما نسبت به آن بی توجه بوده ایم ، در حالی که این علائم می تواند نشان دهنده وجود یک انگل در بدن ما باشد. در حقیقت انگل ها در همان جا تکثیر خواهند شد و در نهایت می تواند آسیبی را به یک عضو از بدن ما وارد آورند.  قطعا هیچ فردی دوست ندارد تا انگل ها به بدن آنها راه یابند اما انگل این ارتباط را دوست دارند.

انگل ها درمان های خاص خود را دارند و باید از دارویی استفاده شود که بتوانیم از رشد آنها جلوگیری نماییم و در نهایت تکثیر آنها را در بدن خود متوقف کنیم ، بنابراین یکی از راه حل هایی که می توانیم درمان مناسب داشته باشیم آشنایی با نوع انگل آن خواهد بود که تنها از طریق انجام آزمایش های روتین خواهد بود. آزمایش مدفوع می تواند یکی از بهترین روش های تشخیصی برای این بیماری به شمار رود. اما در اغلب موارد به دلیل مشابه بودن علائم مربوط به این بیماری با سایر بیماری ها درمان های نامناسبی نیز انجام خواهد شد.

انگل ها می توانند به صورت های مختلفی به بدن شما آسیب وارد آورند ، برخی از آنها می توانند خود نیز وارد بدن شما شده و تغذیه ای را انجام دهند اما در مقابل برخی دیگر از آنها وجود دارند که می تواند به طرق دیگر یعنی تولید نمودن سم نیز این کار را انجام دهند. سمی که توسط انگل تولید می شود توکسین نام خواهد داشت. نحوه ی فعالیتی که برای انگل ها وجود دارند به طرق متفاوتی است که برخی از آنها خونخوار ، برخی دیگر تخم گذار و در نهایت هم برخی دیگر استفاده کننده از مواد غذایی مصرف شده توسط شما می باشند. 

شایع ترین انگل ها ی فعال در بدن انسان

از بین انگل هایی که وجود دارند برخی از آنها نسبت به بقیه می توانند به صورت شایع تری بیماری زایی را ایجاد نمایند زیرا فضا برای فعالیت آنها نیز بسیار مناسب خواهد بود و همچنین می توان به این نکته توجه نمود که این فضا می تواند رفته رفته سبب آسیب جدی شود. از بین آنها می توانیم به کرمک ها ، کرم هایی از نوع قلابدار ، لامبیا و تریشین و . . . اشاره نماییم. این کرم ها در نمونه های آزمایشگاهی تهیه شده نیز وجود دارند و به خوبی قابل تشخیص خواهند بود.

علائم ابتلا به انگل ها

در ابتدا مهم ترین علامتی که شاید با آن مواجه شوید در رابطه با این خواهد بود که غذای مصرف شده شما به خوبی هضم نمی شود ، در واقع هضم غذا یکی از مهم ترین نکاتی خواهد بود که باید نسبت به آن توجه ویژه ای داشته باشید اما در این رابطه بر اساس نوع فعالیتی که وجود دارد معمولا این عمل به خوبی انجام نخواهد شد. امکان ایجاد زخم در سیستم گوارشی شما وجود دارد بنابراین می توانیم به دردهایی در معده و همچنین روده های شما هم توجه ویژه داشته باشیم. ضعفی که در بدن شما وجود دارد بیش از حد انتظار خواهد بود.

وزن بدن به دلیل تغییراتی که در سیستم گوارشی رخ می دهد رفته رفته دچار تغییراتی خواهد شد که شما نمی توانید جلوی این تغییرات عمده را بگیرید. زیرا در ابتدا باید مشکل موجود در سیستم گوارشی خود را رفع کنید و در نهایت بتوانید به آنچه که انتظارش را دارید برسید. وزن ایده آل در زمانی که انگل ها به صورت کامل از بین بروند به حالت عادی خود باز خواهد گشت.

در مواقعی که انگل ها به خونخواری علاقه شدیدی داشته باشند در اکثر مواقع علائمی نظیر کم خونی نیز دیده خواهد شد ، بنابراین احتمال کاهش سطح آهن خون و خستگی های بیش از اندازه هم وجود دارد ، پس نسبت به این ویژگی مهم توجه ویژه ای کنید . برخی فکر می کنند که شاید در بدن آنها خونریزی اتفاق افتاده باشد در حالی که منشأ خونخواری توسط انگل های موجود در بدن شما خواهد بود.

به پوست بدن و موهای سر خود دقت کنید ، آنها را بررسی کنید اگر حالت التهابی در آنها مشاهده می کنید و این التهاب موجب شده تا خشکی هم به همان نسبت به وجود آید باید به دنبال آن باشید تا علت را جستجو نمایید ، زیرا در غیر این صورت می تواند سبب ریزش موهای سر در شما شود.


تبلیغات پزشکی

ارسال دیدگاه و نظرات شما


برای ارسال نظر می بایست وارد حساب کاربری تان شوید
ثبت نام کنید و یا اگر قبلا ثبت نام کردید اکنون وارد شوید

آخرین نظرات ارسالی


تا کنون نظری ارسال نشده ، شما اولین نفر باشید