صفحه در حال بارگذاری است ...
 آخرین خبرهای داغ

تمام صفحه بالای بلا
 0 -- بهداشت و ارتقا سلامت  
پیشنهاد سردبیر

تأثیر مخرب داروهای انرژی زا برای تناسب اندام

نویسنده : | بهداشت و ارتقا سلامت | ۰۶ مهر ۱۳۹۶ , ۱۹:۰۳ | 521 بازديد |  0
تناسب اندام و لاغری تناسب اندام با ورزش تصاویر تناسب اندام تناسب اندام بانوان تناسب اندام چیست تناسب اندام زنان تناسب اندام تلگرام سایت تنا? تأثیر مخرب داروهای انرژی برای تناسب اندام

تناسب اندام مسئله بسیار مهم در زیبایی بدن می باشد که امروزه هم مردان و هم زنان توجه خاصی نسبت به آن دارند ، اما آیا این توجه برای همیشه وجود دارد؟ آیا زمانی فرا نمی رسد که تمامی این اقدامات یک تجربه ی خام در جوانی تلقی می شود؟؟؟ البته منظور ما تناسب اندامی است که به روش های غیر از ورزش کردن به دست می آید و موضوع مهم در آنها مصرف قرص های نیروزا خواهد بود.

تناسب اندام با پرورش ماهیچه ها بر اثر ورزش های بسیار سنگین پدید می آید و فرد در این راه زحمت و سختی های زیادی را به جان می خرد. تناسب اندام با تمرین و تکرار و داشتن مرام پهلوانی به دست می آید و به دست آوردن آن توسط هر نوع ماد های به دور از اخلاق ورزشی خواهد بود و نام اسطوره های این رشته را به تسلسل خواهد کشاند. پس اساس کلی استفاده از داروهای نیروزا خود با مشکلات همراه خواهد بود .

 مواد نیروزایی که به جهت تناسب اندام از آن بهره گرفته می شود ، همانند هر نوع داروی دیگری در صورتی که در دوز مناسب خود به کار گرفته نشود ، همواره با آسیب به دبن همراه خواهد بود. به دلیل تأثیر زیاد این داروها ، مواد تا مغز استخوان فرد هم اثر می گذارد و در نتیجه پوکی استخوان یکی از شایع ترین عوارض پس از مصرف داروهای نیروزا می باشد. این داروها در باشگاه ها و در بازار به دست مشتری ها می افتد ، غافل از آنکه هر دارویی به صورت مصرف خودسرانه با عوارض جبران ناپذیری همراه خواهد بود.

ورزشکاران بسیاری وجود دارند که تناسب اندام خود با صرف زمان زیادی به دست خواهند آورد. این افراد به تناسب واقعی می رسند و در ورزش های مختلف از سلامت و استقامت بدنی بالایی برخوردار خواهند بود. در مقابل افرادی هم وجود دارند که تناسب خود را با استفاده از مواد نیروزا به دست می آورند که در نتیجه از این استقامت برخوردار نبوده و با شکست مواجه می شوند. عضلاتی ورزیده در بازوها ، شکم و ران به سادگی به دست نخواهد آمد. عده ای از افراد تمام وقت و زندگی خود را صرف این امور می کنند و در نهایت به نتیجه ی دلخواه خود خواهند رسید.

باشگاه هایی که مجوز رسمی ندارند و در ازای پرداخت بسیار کم پول به ورزشکاران تناسب اندام خاصی می دهند ، با استفاده از همین داروهای نیروزا به کار می پردازند. وسوسه رسیدن به اندامی دلخواه در کمترین زمان ممکن ف خود وسوسه ای دل انگیز برای پسران جوان خواهد بود. آنها همواره دوست دارند تا ره چند ساله را یک شبه بروند و این کار تنها با استفاده از داروهای خوراکی و تزریقی و یک سری رژیم های خاص به وجود خواهد آمد.

از عوارض بسیار مهم این داروها بر جوانان ، امکان نازا شدن آنها در سال های آینده خواهد بود. مصرف مداوم داروهای نیروزا تغییری شگرف در رفتار فرد پدید می آورد. این موضوع بسیار مورد توجه قرار دارد که داروهای نیروزا از انواع خوب طراحی نشده اند و اغلب آنها درصدی از مواد مخدر را در خود دارند. در این صورت پس از یک دوره مصرف طولانی فرد نسبت به آن اعتیاد پیدا خواهد کرد و همین امر خود با عواقب جبران ناپذیر همراه خواهد شد. تناسب اندامی که یک شبه به دست آمده از دست خواهد رفت و فرد از زندگی اصلی خود دور خواهد شد.

افرادی که از اندام خود ضی نیستند و پول زیادی دارند ، قطعا یکی از طرفداران خاص این نوع داروها می باشند. این موضوع در باشگاه های رده بالا هم قابل مشاهده است. شاید از نظر داروها با کیفیت بهتری همراه باشند اما در هر صورت این نوع داروهای نیروزا با اعتیاد هستند و فرد وابستگی شدیدی به آنها پیدا خواهد کرد. دوری از این داروها مساوی با از دست دادن اندام دلخواه می باشد که خود موضوع بسیار مهم در زندگی یک جوان مطرح می باشد. بنابراین تا هر اندازه پول نیاز باشد به فروشنده خواهند داد تا مواد نیروزا در دسترس آنها قرار گیرد.

مصرف کردن مواد نیروزا ممنوع نیست بلکه مصرف مواد ضرر زننده و تحلیل کننده انرژی بدن یک ضرر بزرگ مطرح می شود که باید نسبت به مصرف آنها توجه ویژه ای داشته باشید. اگر دوست دارید که از مواد انرژی را استفاده کنید ، قطعا نوع استاندارد این نوع مواد در هر داروخانه ای موجود است و تنها مواردی که دارای استاندارد لازم می باشند به جد توصیه می شوند ، از مصرف سایر مواد نیروزا خودداری کنید و به زندگی سالم خود باز گردید.


تبلیغات پزشکی

ارسال دیدگاه و نظرات شما


برای ارسال نظر می بایست وارد حساب کاربری تان شوید
ثبت نام کنید و یا اگر قبلا ثبت نام کردید اکنون وارد شوید

آخرین نظرات ارسالی


تا کنون نظری ارسال نشده ، شما اولین نفر باشید