صفحه در حال بارگذاری است ...
 آخرین خبرهای داغ

تمام صفحه بالای بلا
 0 اخبار پزشکی  

بیماری هایی که در غدد بزاقی تظاهر پیدا می کنند!!!

نویسنده : | اخبار پزشکی | ۱۲ اسفند ۱۳۹۶ , ۲۳:۲۶ | 455 بازديد |  0
کیست غدد بزاقی درمان گیاهی غدد بزاقی علائم سرطان غدد بزاقی سنگ غدد بزاقی تحت فکی نام بیماری تورم غدد بناگوشی عمل غدد بزاقی عکس غدد بزاقی تورم بیماری هایی بزاقی تظاهر پیدا کنند!!!

در رابطه با دهان بیماری های بسیار مهمی وجود دارد که هریک از این بیماری ها اختصاصا به منطقه ی خاصی محدود می شود. به عنوان مثال شما می توانید غدد بزاقی را در نظر داشته باشید. در این غدد بزاقی عوامل متعددی می تواند زمینه ساز تغییر در حالت سلامتی شما بشود و مهم تر از همه ی این موارد توجه شما برای رفع علائم مربوط به آن در اولویت قرار می گیرد. توجه کردن به دهان و دندان تنها توجه به مسواک زدن نیست بلکه شما باید بتوانید آگاهی خود را از اولین علائم مربوط به هر بیماری بیشتر نموده و در نهایت بتوانید به صورت زودهنگام به تشخیص بیماری ها بپردازید.

همانطور که می دانید اولین گام برای آنکه بتوانید سیستم گوارشی منظمی داشته باشید و بتوانید به موقع هضم و جذب مواد غذایی را انجام دهید به اولین مرحله از آن مرتبط می باشد. منظور از عملکرد غدد بزاقی در حقیقت تولید میزان مناسبی از بزاق می باشد. این بزاق باید با مواد غذایی ترکیب شده و در نهایت غذا را توسط بلع به سمت مری و معده نیز منتقل نماید. تا زمانی که بزاقی وجود نداشته باشد عملا این نوع از فعالیت شما مناسب نخواهد بود.

البته بزاق بغیر از نرم کردن غذا و انتقال آن به سوی سیستم گوارشی می تواند به فعالیت های دیگر نیز کمک شایانی کند. یکی از ساده ترین وظایق بزاق را می توان در ارتباط با خوب حرف زدن ما دانست. در صورتی که بزاق وجود نداشته باشد محیط دهان شما خشک میشود و در نتیجه به دلیل موجود بودن ذراتی از مواد غذایی قطعا به بیماری های مختلفی مبتلا خواهید شد که یکی از بارزترین آنها در رابطه با پوسیدگی دندان ها می باشد.

اطلاعات پایه در خصوص غدد بزاقی به این موضوع اشاره دارد که این غدد در کجا قرار دارند؟ یک سری از غده های بزاقی شما هستند که معمولا در قسمت بناگوش و همچنین پاروتید بوده و سایر غده ها هم در زیر فک و در زیر زبان شما قرار دارند. علاوه بر این موارد غده های بزاقی دیگری هم وجود دارند که معمولا این فعالیت را برعهده گرفته و با عملکرد کمتری این وظیفه ی مهم را دنبال می کنند. هر نوع بیماری که در رابطه با اعضای بدن ما اتفاق می افتد معمولا می تواند به صورت کاملا خوش خیم یا بسیار بدخیم باشد. در موارد خوش خیم می توان با عوارض مربوط به بیماری کنار آمد اما در سایر موارد نمی توان و این یک موضوع بسیار مهم است.

اولین بیماری که در رابطه با مشکلات خوش خیم یک غده بزاقی وجود دارد عفونی شدن آن می باشد. هر نوع غده بزاقی که در داخل دهان شما وجود دارد معمولا تحت تأثیر این نوع عفونت بزرگ می شود. بزرگ شدن معمولا با درد و ناراحتی بسیاری همراه خواهد بود. این نوع عفونت ها در اکثر موارد در رابطه با افرادی به وجود می آید که معمولا زمینه ای را از این نوع بیماری ها در خانواده خود داشته باشند و بدن آنها به نوعی شرایط موجود را برای عفونی شدن در خود پرورش دهد. معمولا درمان کردن عفونی شدن غدد بزاقی یکی از ساده ترین روش های درمانی به شمار می رود. زیرا شما در نهایت با تجویز کردن یک سری از چرک خشک کن ها می توانید منبع عفونت را خاموش نگاه دارید.

 معمولا در افرادی که به میزان زیادی از گوشت قرمز استفاده می کنند و بدن آنها شرایط لازم را برای افزایش میزان اسید اوریک در خون دارد ، سنگ هایی تشکیل می شود که این سنگ ها معمولا از نوع اسید اوریکی بوده و در غدد بزاقی  که دقیقا در زیر فک قرار دارند نیز مشاهده می گردد. برخی از افرادی که به میزان زیادی از غذاهای ترش استفاده می کنند بیماری مورد نظر یعنی بسته شدن غدد بزاقی به وجود می آید. زمانی که غده بزاقی نتواند میزان بزاق تولید شده را به بیرون هدایت کند عملا با بزرگی غده مواجه می شود.

در بیمارانی کع غدد بزاقی آنها سنگ تولید می کند همانند سنگ کلیه نیاز به بررسی دارند و باید هرچه سریع تر درمان های لازم برای آن انجام پذیرد. دستگاه های سنگ شکنی وجود دارند که به راحتی می توانند این کار را انجام دهند. تومورهای غدد بزاقی را جدی بگیرید زیرا این غدد بزاقی می توانند تا اندازه زیادی با غده های بدخیم هم همراه باشند که در نتیجه سلامتی شما را به خطر می اندازند.

 

 

 


تبلیغات پزشکی

ارسال دیدگاه و نظرات شما


برای ارسال نظر می بایست وارد حساب کاربری تان شوید
ثبت نام کنید و یا اگر قبلا ثبت نام کردید اکنون وارد شوید

آخرین نظرات ارسالی


تا کنون نظری ارسال نشده ، شما اولین نفر باشید