صفحه در حال بارگذاری است ...
 آخرین خبرهای داغ

تمام صفحه بالای بلا
 0 اخبار عمومی پزشکی  

بیماری های پوستی در خانم های باردار

نویسنده : | اخبار عمومی پزشکی | ۱۴ دی ۱۳۹۶ , ۲۳:۲۱ | 447 بازديد |  0
درمان قارچ پوستی در بارداری هرپس حاملگی اگزما در بارداری کهیر در بارداری خطرناک است پمفیگوئید حاملگی درمان اگزما در بارداری حساسیت مادر به ? بیماری پوستی خانم باردار

حاملگی دوران بسیار حساسی در زندگی خانم ها به شمار می رود که معمولا با تغییرات مهم از نظر سطح هورمون ها همراه می باشد. شما می توانید با مطالعه این مطلب به تغییرات مهم پوستی که با تغییرات هورمونی نیز در ارتباط می باشد بیشتر آشنا شوید. این بیماری های پوستی معمولا تأثیر به سزایی در زیبایی پوست صورت شما دارد و به همین دلیل باید هرچه سریع تر در پی رفع علائم و نشانه های آن برآمده و با پزشک متخصص پوست نیز در ارتباط باشید.

خانم ها در دوران حاملگی خود از مشکلات پوستی زیادی رنج می برند ، وجود آکنه ، مشکل در رویش موها و ناخن ها ، ریزش موها نیز از جمله این بیماری ها به شمار می رود. اما وسعت بیماری های پوستی بسیار بیشتر است به همین دلیل به صورت اختصاصی به توضیح مهم ترین موارد آنها خواهیم پرداخت. اما به دلیل وجود دوران موقتی حاملگی این مشکلات پس از اتمام آن نیز به پایان خواهد رسید و شما با سلامت پوستی خود همراه خواهید شد.

دوران حاملگی دورانی است که با اتفاقات غیرمنتظره ای همراه می باشد. برخی از خانم ها در این دوران با بیماری های گذشته خود مواجه می شوند. بیماری هایی که شاید حتی عود آنها دور از انتظار بودند و امکان بروز این اختلال های پوستی نیز دور از تصور شما بود. برخی از آنها با برگشت به حالت قبلی از نظر هورمونی رفع می شوند اما برخی دیگر باقی خواهند ماند. نگران نباشید ، زیرا این نوع از بیماری های پوستی بر روی جنین در حال رشد شما اثرگذار نخواهد بود.

با ورود به پروسه بارداری شما متوجه خواهید شد که پوست صورت شما تیره تر از قبل به نظر می رسد. معمولا این پوست هایی که به شکل تیره دیده می شوند از نوع پوست های گندمین می باشند که در طی هفته های ابتدایی بارداری نیز دچار تغییر رنگ می شوند. علاوه بر پوست صورت برخی از مواحی بدن نیز به حالت های تیره تری دیده می شود. این نواحی عبارت است از زیر بغل ، کشاله ران و . . . البته تیرگی این نواحی از پوست ادامه دار نخواهد بود و به سرعت قابل رفع می باشند. اما باید تا پایان بارداری خود در انتظار باشید.

به خال های روی صورت و بدن خود دقت نمایید ، برخی از بیماری های پوستی در این دوران می تواند بر اندازه و رنگ خال های روی صورت شما اثرگذار باشند. معمولا خال ها کمی بزرگتر می شوند و حتی ممکن است برخی از خال های مخفی بر روی صورت شما در این دوران نیز به خال های بزرگ و قابل مشاهده تبدیل شوند. اما اگر با درد زیاد و یا خارش در یک ناحیه از پوست خود مواجه هستید بهتر است تا به پزشک مراجعه نمایید و علت این حالت را از طریق پزشک و معاینه از سوی او بررسی نمایید.

اگر ماه های ابتدایی دوران بارداری شما در فصول گرم سال قرار دارد به احتمال زیادی دچار بیماری پوستی عرق سوز خواهید شد. این بیماری می تواند به دلیل افزایش فعالیت غده های عرقی شما نیز به وجود آید . معمولا در دوران بارداری غدد عرقی بیش از پیش فعال می باشند. بنابراین بهتر است تا لباس های زیر خود را هر روز عوض کنید و از لباس های خنک نیز استفاده نمایید.

یکی از تغییرات پوستی در دوران بارداری تغییراتی است که در رابطه با به وجود آمدن خطوط بر روی بدن شما خواهد بود. معمولا خطوط مورد نظر به دلیل باز شدن پوست نیز اتفاق می افتد. هرچه وزن جنین شما افزایش یابد میزان تغییرات پوستی نیز بیشتر خواهد شد. بیماری پوستی که با رگه های پوستی متنوع بر روی پوست شکم و پستان نیز همراه می باشد پس از اتمام بارداری تا حدودی بهبود خواهد یافت. این عارضه به دلیل پاره شدن حالت کشسانی روی پوست بدن نیز اتفاق می افتد.

آخرین تغییر پوستی که در دوران بارداری می توان به آن اشاره نمود در ارتباط با ماسک حاملگی می باشد. ماسک حاملگی نیز معمولا در افراد با پوست تیره بیشتر رخ می دهد و در انتهای بارداری با علائم و تیرگی هایی بر روی پوست صورت نیز همراه خواهد بود. بیشترین نواحی که ماسک حاملگی می تواند باعث تغییر رنگ در آنها شود در رابطه با پوست صورت خواهد بود. برخی از این عوارض پس از بارداری از بین خواهد رفت اما در برخی از موارد نیز ادامه دار خواهد شد.


تبلیغات پزشکی

ارسال دیدگاه و نظرات شما


برای ارسال نظر می بایست وارد حساب کاربری تان شوید
ثبت نام کنید و یا اگر قبلا ثبت نام کردید اکنون وارد شوید

آخرین نظرات ارسالی


تا کنون نظری ارسال نشده ، شما اولین نفر باشید