صفحه در حال بارگذاری است ...
 آخرین خبرهای داغ

تمام صفحه بالای بلا
 0 اخبار پزشکی  

بیماران قلبی عروقی و تغییرات فصل زمستان

نویسنده : | اخبار پزشکی | ۰۶ دی ۱۳۹۷ , ۲۰:۰۶ | 314 بازديد |  0
صبحانه بیماران قلبی بیماران قلبی چه بخورند غذاهای خوشمزه برای بیماران قلبی سیرابی برای بیماران قلبی صبحانه مفید برای بیماران قلبی دست بیماران قلبی عروقی تغییرات زمستان

معمولا در این فصل بیمارانی که به بیماری های قلبی عروقی نیز مبتلا هستند از حساسیت بیشتری برخوردارند و احتمال ابتلای آنها به انواع بیماری ها نیز افزایش خواهد یافت. در چنین افرادی باید برخی از نکات رعایت شود در غیر این صورت احتمال ابتلا به بیماری های خطرناک نیز بیشتر خواهد شد. تنگی عروق یکی از بیماری های مهلکی است که می تواند فرد را برای ادامه ی زندگی با مشکلاتی همراه سازد بنابراین بهتر است تا ما بتوانیم شرایط زندگی خود را از همان ابتدا به خوبی فراهم نماییم.

زمانی که سرما تشدید پیدا می کند معمولا گرفتگی عروق به صورت خودکار بیشتر می شود و در نهایت این تنگی سبب کندی در عبور جریان خون خواهد شد. در مقابل هورمون های سمپاتیک ترشح خواهد شد که این هورمون ها هم می توانند سبب تغییراتی در سیستم بدن ما شوند از جمله آنکه ضربات قلب با سرعت زیادی افزایش یافته و در مقابل کارهایی که قلب انجام می دهد نیز بیشتر خواهد شد. عامل سرما برای چنین کسانی می تواند حتی سبب سکته قلبی یا حملات قلبی از خفیف تا شدید شود.

معمولا در فصل زمستان آنچه که ما نیز مورد تأیید خود داریم مرگ بالا در پی وقع حملات قلبی خواهد بود. یعنی یک رابطه مستقیمی بین حمله های قلبی به همراه سرما وجود دارد. عفونت ها در چنین فصلی به صورت فزاینده دچار افزایش خواهد شد. علاوه بر آن آنفلوانزا که یک بیماری کشنده در چنین فصلی به شمار می رود به همراه عفونت های مربوط به ریه بیشتر از حد معمول رخ خواهد داد. برخی از مواقع این نوع از بیماری ها سبب می شوند تا شما در مدت زمان کوتاهی به بیماری های دیگری مبتلا شوید یعنی به نوعی می توان آن را به عنوان یک عامل ابتدایی برای ابتلا به حملات قلبی و متعاقب آن بیماری های دیگر دانست.

در افرادی که به بیماری های قلبی عروقی مبتلا هستند بهتر است تا در فصل سرما از هر نوع فعالیت سنگینی نیز خودداری نمایند ، زیرا در اکثر مواقع این فعالیت ها سنگینی بیشتری را برای قلب به وجود می آیند ، این فعالیت سنگین به دلیل وجود فشاری است که قلب شما متحمل خواهد شد. حتی گاها پیش می آید که این افراد دوست دارند تا شنا کنند اما به دلیل آنکه به یکباره در آب سرد وارد می شوند بدن توانایی تحمل را ندارد و احتمال هر نوع حمله قلبی وجود دارد. این افراد بهتر است تا برای حضور در اماکنی که بیماران تنفسی و مبتلا به انفلونزا در آن حضور دارند برای جلوگیری از ابتلای خود با ماسک وارد شوند.

  

 

 


تبلیغات پزشکی

ارسال دیدگاه و نظرات شما


برای ارسال نظر می بایست وارد حساب کاربری تان شوید
ثبت نام کنید و یا اگر قبلا ثبت نام کردید اکنون وارد شوید

آخرین نظرات ارسالی


تا کنون نظری ارسال نشده ، شما اولین نفر باشید