صفحه در حال بارگذاری است ...
 آخرین خبرهای داغ

تمام صفحه بالای بلا
 0 -- طب سنتی  

بی اختیاری ادرار و نحوه ی برخورد با بیمار

نویسنده : | طب سنتی | ۱۲ اسفند ۱۳۹۷ , ۰۱:۰۲ | 217 بازديد |  0
بی اختیاری ادرار در زنان جوان داروهای کنترل بی اختیاری ادرار بی اختیاری ادرار در کودکان بی اختیاری ادرار در سالمندان غذاهای مفید برای ب? اختیاری ادرار نحوه برخورد بیمار

بی اختیاری ادرار برخلاف تصوری که ما از آن داریم یک بیماری غیر قابل درمان نیست ، بلکه در صورت تشخیص در همان مراحل ابتدایی از بیماری می توانیم آن را نیز درمان کنیم و این اختلال را به صورت کامل از بین ببریم. اما در رابطه با پروسه ی بهبودی یک فرد نیاز است تا هم خانواده ی او حمایت های لازم را انجام دهند و هم اینکه شخص امید خود را از دست ندهد  و به تلاش برای بازیابی توانایی های خود و همچنین سلامت جسمی نیز ادامه دهد. در این صورت می تواند در سریع ترین زمان ممکن نتیجه ی بسیار خوبی را به دست آورد.

گاها بیماران از اینکه در خصوص بیماری خود نظیر بی اختیاری ادرار صحبت هایی را به میان آورند و حتی به پزشک آن را توضیح دهند از شرم و خجالت توانایی برقرار نمودن یک ارتباط را ندارند. این نشان می دهد که ما در جامعه ی خود هنوز توانسته ایم باوری جایگزین را قرار دهیم که چنین بیماری هایی هیچ ارتباطی به شخص ندارد و او از قصد به این اختلال مبتلا نشده ، بلکه توانایی بدن او برای نگهداری ادرار یا در مراحل پیشرفته تر برای نگهداری مدفوع و دفع صحیح آن ضعیف تر از قبل می باشد.

ضعف داشتن یعنی آنکه توانایی جسمی کاهش یافته پس فرد هنوز شعور خود را در این زمینه حفظ نموده و اطلاع دارد که ادرار کردن در جای نامناسب یک اشتباه غیرقابل توجیه است اما اطرافیان باید او را درک کنند ، زیرا این طریقه ی دفع در اختیار او نیست و به یکباره متوجه می شود . نقش حمایت ها می تواند پررنگ تر از هر نوع درمانی باشد. می تواند تا زمان تکمیل شدن پروسه ی درمانی از لباس هایی که مخصوص این  افراد طراحی شده کمک بگیرید تا او راحت تر باشد.

علت این اختلال با افزایش سن نیز به صورت خوشه ای به علل مختلفی ارتباط دارد. مثلا می توانیم افزایش سن را یکی از نکات مهم برای ضعف بدن خود بدانیم زیرا رفته رفته تحلیل هایی در عملکرد مربوط به ماهیچه ها اتفاق می افتد. ماهیچه ها نمی توانند همانند قبل قدرت خود را برای نگه داشتن و دفع در زمان و جای مناسب به شما نشان دهند. بنابراین این می تواند عملکرد ضعیف ناشی از عدم تقویت عملکرد ماهیچه ها را به اثبات برساند. پس یکی از گزینه های درکانی که برای رفع اختلال بی اختیاری ادرار وجود دارد استفاده نمودن و تمرین کردن حرکات ورزشی مخصوص ماهیچه های این نواحی خواهد بود.

سبک زندگی که در حال حاضر داریم می تواند همانند نیرویی ما را به سمت چنین بیماری هایی بیشتر سوق دهد. یکی از مثال های رایج در خصوص زندگی یک فرد پس از بازنشستگی است. فردی را در نظر بگیرید که پس از سال ها کار و تلاش هم اکنون خود را پیر و فرسوده در نظر دارد و دائما در منزل به سر می برد. این شخص قطعا کاری انجام نمی دهد ، در طول یک روز ورزشی انجام نداده و روز به روز بر وزن او افزوده می شود. برنامه ریزی برای مصرف مواد غذایی در سن بالایی که در آن قرار دارد و همچنین تمرینات ورزشی صبحگاهی ندارد و تنها روزها را به بطالت سپری می کند.

این شخص پس از مدتی از زندگی و یکنواختی که می بیند خسته شده ، کم کم بیماری های روحی نظیر افسردگی به سراغ او می آیند. به دلیل عدم تحرک ماهیچه هایی که روزی توانایی نگهداری چند ساعته ی ادرار او را داشته اند هم اکنون از کار افتاده و به محض تجمیع ادرار در مثانه با کمی فشار مقاومتی نکرده و در نهایت ادرار به بیرون راه خواهد یافت.   

برای آنکه علت اصلی مشخص شود فرد را زیر نظر یک متخصص قرار دهید تا آزمایش های اولیه و تست هایی که مربوط به عملکرد ماهیچه ها و سایر اعضای دخیل در سیستم ادراری هستند نیز بیشتر بررسی شوند. یکی از راه های پیشگیری برای این مشکل تعیین کردن زمان های پی در پی برای دفع زودهنگام پیش از لبریز شدن مثانه خواهد بود.


تبلیغات پزشکی

ارسال دیدگاه و نظرات شما


برای ارسال نظر می بایست وارد حساب کاربری تان شوید
ثبت نام کنید و یا اگر قبلا ثبت نام کردید اکنون وارد شوید

آخرین نظرات ارسالی


تا کنون نظری ارسال نشده ، شما اولین نفر باشید