صفحه در حال بارگذاری است ...
 آخرین خبرهای داغ

تمام صفحه بالای بلا
 0 اخبار پزشکی  

بهبود عملکرد کلیه ها با خودمراقبتی ساده

نویسنده : | اخبار پزشکی | ۰۵ بهمن ۱۳۹۷ , ۱۰:۲۷ | 352 بازديد |  0
محل کلیه ها در بدن ادرار از کلیه ها به کجا میرود تا دفع شود بیماری های کلیه تحقیق در مورد کلیه علت از کار افتادن ناگهانی کلیه ها عکس واقع بهبود عملکرد کلیه خودمراقبتی ساده

کلیه های خود را مراقبت کنید زیرا بر اثر کوچک ترین سستی در مراقبت از آنها دچار ضررهای جبران ناپذیری خواهید شد که می تواند تا مرز نارسا شدن کلیه های شما هم پیش برود.

کلیه های ما از اعضایی لوبیایی فرمی هستند که در قسمت میانی و به سمت پشت بدن قرار گرفته اند. در حقیقت این اعضا برخلاف ظاهری که دارند می توانند سلامت ما را به صورت جدی به خطر اندازند. هرچه تشخیص بیماری ها در رابطه با این سلامت این اعضا با سرعت بیشتری انجام شود می تواند نتیجه بهتری را به دنبال داشته باشد. سعی کنید که آب کافی را در طول روز مصرف نمایید تا در نهایت به گرفتاری این چنینی دچار نشوید.

شاید تاکنون با عملکرد کلیه ها آشنا نشده باشید اما در واقع نیاز است تا این موضوع را بدانید که کلیه های ما می توانند هورمون هایی بسیار ضروری را ترشح نمایند. این هورمون ها اغلب می توانند در متابولیسم و پایداری وضعیت سلامتی ما نقشی مهم را داشته باشند. کلیه ها توانایی دارند تا خون شما را به صورت کامل تصفیه نمایند ، علاوه بر آن هر نوع ماده معدنی که وجود را جذب نموده و در نهایت به شکل ادرار درآورند. این ادرار را نباید برای مدت طولانی در بدن نگه داشت زیرا درصد سموم در داخل بدن ما افزایش پیدا کرده و برای سلامتی خطرناک است ، بنابراین باید توجه کنید که هرگاه احساس ادرار دارید سریعا آن را تخلیه کنید.

روش های مراقبتی از کلیه ها

متأسفانه رژیم هایی که امروزه وجود دارند همگی برای سلامت کلیه های ما و البته سایر اعضای بدن ما بسیار مضر هستند ، بنابراین بهتر است تا در رابطه با آن ها کمی تجدید نظر نماییم. یکی از اولویت هایی که قرار دارد در رابطه با مصرف نمودن نوشیدنی هایی همانند نوشابه ها خواهد بود. نوشابه ها دارای  میزان قند  بالایی هستند و می توانند سبب شوند تا سطح پروتئین ها در ادرار شما به صورت فزاینده ای بالا برود. این شرایط یکی از اولین خطرها را برای کلیه های شما به دنبال دارد.

در مرحله ی بعدی سعی کنید تا سیگار را از عادت های روزانه خود حذف نمایید. در مواقعی که این چنین عمل کنید در نهایت رگ های خونی که در بدن شما هستند رفته رفته تنگ تر می شوند ، کلیه ها هم از اعضایی هستند که شرایط برای آنها سخت تر خواهد شد زیرا عروق موجود در آنها بسیار کوچک تر است. حتی مصرف نمودن نخ های کمتری از سیگار هم می تواند بدن را مستعد ابتلا به بیماری های مهمی کند.

افزایش چربی های بدن می تواند فشار را بر روی عملکرد کلیه های شما به نسبت قبل افزایش دهد ، بر همین اساس باید توجه نمایید که از ورزش کردن در زندگی خود تنها سود خواهید برد و هیچ ضرری را برای شما به دنبال ندارد ، پس سعی کنید تا پیش از هر کاری در ابتدا ورزش را در زمره ی برنامه ریزی های ابتدایی روز خود بگذارید. علاوه بر سلامت کلیه های خود می توانید هر نوع سنگ کلیه ای که در کلیه های شما شروع به تشکیل می شود را هم کاهش دهید. این درصد کاهش می تواند حتی گاها تا سی درصد هم برسد.

برخی از مواد معدنی هستند که اگر به میزان بیشتری آنها را مصرف نمایید بدن شما می تواند در فاز دیگری که فاز بیماری خواهد بود وارد شده و در نهایت با مشکلاتی همراه شود. از جمله این مواد می توانیم به سدیم اشاره داشته باشیم معمولا زمانی که سطح نمک در خون شما بالا برود کم کم شرایط برای تشکیل شدن سنگ نیز فراهم خواهد شد.  علاوه بر آن زمانی که شما کلسیم را هم بیشتر از دوز تجویز شده پزشک  خود مصرف کنید می تواند با چنین عوارضی همراه شود.

 در بیماران دیابتی و همچنین بیمارانی که دارای فشار خون بالایی هستند این نکته حائز اهمیت است که شما برای دو بیماری مراقبت های لازمی را انجام دهید. معمولا زمانی که داروها در سر زمان خود مصرف نشود اولین تیر خلاصی که دارند به سمت کلیه های شما خواهد بود. زیرا کلیه ها مسئول تغییرات ناشی از داروها هستند و از طرفی چنین بیماری هایی می تواند وضعیت را بدتر کند.

وجود بیماری های مذکور به صورت کلی به کلیه ها آسیب خواهند رساند ، در صورتی که شما هم این بار را با عدم رعایت برخی از نکات ساده بیشتر کنید کلیه های خود را تحت فشار شدیدی قرار داده و حتی به دیالیز هم ختم خواهد شد.

 

 


تبلیغات پزشکی

ارسال دیدگاه و نظرات شما


برای ارسال نظر می بایست وارد حساب کاربری تان شوید
ثبت نام کنید و یا اگر قبلا ثبت نام کردید اکنون وارد شوید

آخرین نظرات ارسالی


تا کنون نظری ارسال نشده ، شما اولین نفر باشید