صفحه در حال بارگذاری است ...
 آخرین خبرهای داغ

تمام صفحه بالای بلا
 0 اخبار پزشکی  

اولین علائم آسیب به بینایی خود را بدانیم!

نویسنده : | اخبار پزشکی | ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ , ۲۳:۵۰ | 172 بازديد |  0
ضربه انگشت به چشم درمان ضربه مشت به چشم درمان خانگی ضربه به چشم درمان خانگی ضربه خوردن به چشم ضربه ناخن به چشم ضربه به چشم کودک و قرمزی ? اولین علائم آسیب بینایی بدانیم!

بینایی چشم ها یکی از مهم ترین نعمت هایی است که برای هر فردی باید وجود داشته باشید تا بتواند آنچه که در اطرافش می گذرد را به خوبی ببیند و با جان و دل نیز درک نماید ، اما برخی از مواقع این بینایی ما به دلایل متنوعی می تواند تحت تأثیر قرار گرفته و در نهایت با آسیب هایی همراه شود. مثلا در برخی از موارد می توان به بیماری هایی که به صورت مادرزادی وجود دارند اشاره نمود اما در برخی از موارد هم می توانیم به موضوع آسیب های شغلی و غیرشغلی توجه ویژه ای داشته باشیم.

عموما می توانیم به برخی از علائم اشاره نماییم که این علائم خواهند توانست شما را به سمت وجود یک آسیب در نزدیکی چشم یا در داخل آن نیز مشکوک کنند. این علائم را زمانی که مشاهده می کنید باید سریعا به دنبال علت آن و همچنین رفع این علت باشید. در صورتی که چشم خود را از دست بدهیم دیگر دیدن دنیای اطرافمان برایمان هیچ جذابیتی ندارد و همین مهم میتواند ما را از داشتن یک زندگی بسیار خوب نیز بر حذر دارد. این بینایی دقیقا از حدود دو سالگی به بعد است که می تواند رشد کاملی داشته باشد. 

آسیب هایی که به چشم وارد می شوند در طبقه بندی های متنوعی تقسیم بندی خواهند شد ، یک سری از آنها وجود دارند که معمولا می توانند توسط ما به خوبی تشخیص و در نهایت با یک حرکت ساده هم نیز حل شوند. این حرکت ساده را می توانیم عینک بنامیم. عینک ها دید ما را اصلاح می نمایند ، بنابراین می توانید برای بهبود عملکرد بینایی خود از یک عینک بسیار خوب بهره ببرید. دید شما باید توسط یک اپتومتریست مورد بررسی های او لیه قرار گیرد تا در نهایت بتوانیم آنچه که خوب است را برای شما تعیین کند و به عنوان شماره عینک شما به شمار رود.

هر زمان که مشکلی برای بدن ما به وجود می آید در صورتی که بتوانیم سریعا آن را تشخیص دهیم می توانیم در سریع ترین زمان ممکن هم آن را بهبود ببخشیم اما غافل از آنکه این سرعت تشخیص به تعویق افتد که قطعا در نهایت می تواند مشکل ساز شود و آسیب به بینایی ما را به دنبال داشته باشد که به سادگی هم قابل رفع نخواهد بود.

مشکل بینایی با تشخیص تار دیدن

شاید در گذشته تمامی جزئیات مربوط به اطراف خود را به آسانی تشخیص داده اید اما حالا این فرایند کمی سخت تر شده است و این می تواند به دلیل تار دیدن  شما باشد. یکی از نشانه هایی که در تار دیدن شاید متوجه آن شده باشید ریز شدن چشم ها خواهد بود. بنابراین فرد در این حالت می تواند تاری که بر روی شبکیه ایجاد شده را از بین برده و کمی از جزئیات را تشخیص دهد اما این مشکل بینایی همچنان باقی است  و قابل رفع نخواهد بود. زمانی که کتابی را مشاهده می کنید چشم های شما رفته رفته دچار خستگی شدید می شود تا حدی که پس از ده دقیقه کتاب خود را بسته و آن را در کنار خود می گذارید. در نهایت با یک سردرد عجیب به خواب فرو می روید. این مشکل برای بچه هایی که در سن دبستان هستند و مجبورند تا کمی مطالعه داشته باشند بیشتر دیده می شود.

دردهای سر در مشکلات بینایی

عموما زمانی که شما به مطالعه مشغول می شوید سردردی عجیب نیز به سراغتان خواهد آمد . این سردرد می تواند به دلیل منعکس شدن نور در چشمتان اتفاق افتد. با مطرح کردن مشکل خود چشم پزشک شما خواهد توانست با یک تجویز مناسب از عینک مشکلات موجود را رفع نماید.

برخی از مواقع ممکن است که چشم درد شما ناشی از آلرژی باشد که به دلیل تغییر فصل نیز به یکباره رخ داده و عموما بر روی توانایی بینایی شما تأثیر منفی می گذارد. مالیدن ، ریزش اشک ها از چشم ، قرمز شدن های پی در پی ، وجود ترشحاتی از چرک می تواند به عنوان عواملی باشد که رفته رفته خواهد توانست تا بر روی عملکرد بینایی شما مؤثر بوده و آن را تحت فشار قرار دهد.

از نظر ظاهری ممکن است که چشم هایی که وجود دارند کمی تقارن نداشته باشند این به این دلیل رخ می دهد که معمولا تقارن برای چشم ها بسیار اهمیت دارد اما به محض آنکه پلک ها نیز تغییراتی بدهند دچار افتادگی شوید توجه به یکسان نبودن چشم ها نیز می تواند بیشتر به چشم آید.

 

 


تبلیغات پزشکی

ارسال دیدگاه و نظرات شما


برای ارسال نظر می بایست وارد حساب کاربری تان شوید
ثبت نام کنید و یا اگر قبلا ثبت نام کردید اکنون وارد شوید

آخرین نظرات ارسالی


تا کنون نظری ارسال نشده ، شما اولین نفر باشید