صفحه در حال بارگذاری است ...
 آخرین خبرهای داغ

تمام صفحه بالای بلا
 0 -- بهداشت و ارتقا سلامت  

اهمیت موهای بینی در بدن

نویسنده : | بهداشت و ارتقا سلامت | ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ , ۰۹:۲۷ | 416 بازديد |  0
بهترین راه برای از بین بردن موهای بینی کندن موی بینی در اسلام اصلاح موی بینی کندن موی بینی با موم روش های کندن موی بینی موی بلند بینی کن اهمیت موهای بینی

اگر تابحال به بینی خود توجه کرده باشید موهایی سیاه رنگ در درون بینی شما قرار دارد که معمولا وظایف بسیار حساس و مهمی را در بدن اجرا می کند اما هیچ یک از ما آدم ها این وظایف مهم را درک نمکنیم و نمی دانیم که تا چه اندازه برای ما اهمیت دارد. برخی ها عمدا با استفاده از وسایل تیز و برنده سعی در حذف نمودن این موها در بینی خود دارند غافل از آنکه این موها می تواند به نقش مهم را در بدن ما ایفا کند که شاید خود نیز از آنها هیچ اطلاعی نداریم.

اگر به صورت ناگهانی موهای بینی خود را بکنید کار بسیار خطرناکی را انجام داده اید. محیط بینی محیطی است که کاملا استریل بوده و نیازی نیست که دست های آلوده شما در درون آن راه پیدا کند زیرا می تواند آلودگی های بیشتری را نیز انتقال دهد و کار را سخت تر کند. اگر شما این آلودگی را خود نیز به درون بینی خود منتقل کنید این انتظار را داشته باشید که بینی شما پس از مدتی به عوفنت های بسیار شدید نیز مبتلا خواهد شد که این عفونت ها به شدت هم دردناک هستند. علاوه بر آن اگر موهایی که در بینی شما است را خود به خود بکنید در نهایت می تواند خونریزی های بسیار جدی و آسیب های جدی تری را به مخاط بینی خود راه دهید. در درون بینی شما عوامل بیماری زای زیادی وجود دارند که می تواند انتقال پیدا کنند.

در ابتدا باید به مهم ترین نقش این موها اشاره داشته باشیم. نقشی که موهای بینی دارند در حقیقت این است که هوای وارد شده که بسیار آلوده است از طریق این بینی می تواند تصفیه شود. بنابراین موهای درون بینی همانند یک جارو عمل می کنند و می توانند این آلودگی ها را نیز برطرف نمایند. بنابراین اگر این موها کار خود را به درستی انجام دهند تقریبا ابتلا به انواع بیماری های تنفسی نیز به صفر می رسد. این موها می تواند ابتدایی ترین خطوط برای آن باشد که ما در سیستم ایمنی خود پس از پوست با آن مواجه هستیم.

اگر ما به صورت عمدی به خود آسیب بزنیم یعنی موهای بینی را بکنیم قطعا می توانیم متوجه این موضوع شویم که تا چه اندازه درصد ابتلا به انواع ویروس و باکتری ها و بیماری های مهلک ناشی از آنها نیز افزایش پیدا خواهد کرد. بنابراین این توصیه را باید جدی گرفت که این موها می تواند نقشی اساسی را در سلامت بدن ما حفظ کند. البته تمیز کردن اطراف بینی کار صحیح است اما کندن موهای درون بینی کار خطرناکی خواهد بود.  حتی دیده شده که در افراد مستعد این موها می تواند ابتلا به انواع آلرژی را کاهش دهند.

 سیستم ایمنی ما در بدن چندین بخش دارد یکی از ابتدایی ترین آنها همین موهای درون بینی خواهد بود. عوامل بسیاری در اطراف ما وجود دارند. مثلا افرادی که در شهرهای آلوده ای همانند تهران تردد دارند از این آلودگی ها باخبر هستند. قطعا همه ی مردم در این شرایط ماسک نمی زنند ، بنابراین همین موها هستند که تا درصد زیادی از ابتلا به انواع بیماری ها جلوگیری خواهند کرد و ما زمانی قدر آنها را می دانیم که از دستشان بدهیم. شاید بسیار عجیب باشد اما این موهای بینی آنقدر اهمیت دارند که می توانند به صورت حدودی از فوت یک نفر خبر دهند و زمانی را برای آن مشخص کنند که این کار در تخصص تیم های پزشکی خواهد بود.

 درصد زیادی از گرد و غبارهایی که توسط این قسمت از بدن ما جذب می شود با ورود به حلق و معده از بین خواهد رفت. بنابراین میکروب زیادی در درون فضای بینی ما قرار نمی گیرد. در برخی ها این رشد مو می تواند بیشتر باشد. بنابراین این امکان وجود دارد که تا حدودی موها از بینی نیز خارج شود. اما در برخی از افراد این رشد کمتر است. بیشتر در جنس مذکر دیده می شود که رشد موها در بینی بیشتر از جنس مؤنث خواهد بود. علت چنین امری نیز تفاوت در میزان ترشح هورمون ها است.

 


تبلیغات پزشکی

ارسال دیدگاه و نظرات شما


برای ارسال نظر می بایست وارد حساب کاربری تان شوید
ثبت نام کنید و یا اگر قبلا ثبت نام کردید اکنون وارد شوید

آخرین نظرات ارسالی


تا کنون نظری ارسال نشده ، شما اولین نفر باشید