صفحه در حال بارگذاری است ...
 آخرین خبرهای داغ

تمام صفحه بالای بلا
 0 اخبار پزشکی  
پیشنهاد سردبیر

انواع عمل های جراحی برای رفع کمردرد شدید

نویسنده : | اخبار پزشکی | ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ , ۱۲:۴۳ | 656 بازديد |  0
هزینه عمل بسته دیسک کمر جراحی بازدیسک کمر هزینه عمل دیسک کمردربیمارستان میلاد هزینه عمل دیسک کمردربیمارستان خصوصی عوارض عمل دیسک کمر انواع جراحی برای کمردرد شدید

کمردرد زمانی رخ می دهد که دیسک بین مهره ها از نظر تغذیه ای دچار مشکل شود و موجب شود که مهره های کمر بر روی یکدیگر لغزش پیدا کنند. دردی فوق العاده ناتوان کننده که فرد را از پای در خواهد آورد و تنها به او اجازه ی استراحت کردن می دهد. زمانی که این درد رخ میدهد ، شخص همانند یک فردی به نظر می رسد که نمی تواند به هر ترتیبی کمر خود را به صورت صاف نگه دارد و گویی یک چوب در ستون فقرات او به صورت عمودی فرو کرده اند. در هر حالیت که کمر درد رخ دهد ، شخص در همان حالت خواهد ماند و کمر او قفل می شود.

فرد برای رفع کمر درد خود به هر روش دست می زند اما در نهایت نمی تواند درد خود را تسکین دهد. پزشکان در چنین شرایطی یک سری از آزمایشات تشخیصی را درخواست می کنند و در نهایت عمل جراحی را مناسب ترین گزینه برای رفع دردها می دانند. البته باید این نکته را به یاد داشته باشید که تا حد امکان پزشک از جراحی کردن دست نگه می دارد و در ابتدا روش های مختلف درمانی را انجام می دهد و شیوه هایی را برای پیشگیری از کمردرد به شما توصیه خواهد کرد. زمانی که چنین روش هایی جوابگو نباشد در نهایت گزینه ی نهایی عمل جراحی خواهد بود.

یکی از بهترین و رایج ترین عمل های جراحی که پزشکان آن را در سر دارند و می توانند برای یک فرد تجویز کنند ، در حقیقت عمل جراحی به صورت کاملا بسته می باشد. جراحی که به صورت بسته باشد معمولا هیچ گونه برش باز و خونریزی دهنده ی شدیدی بر روی بدن شما ایجاد نخواهد کرد و این خود می تواند یکی از مزیت های اینگونه روش ها باشد. معمولا بهبودی پس از عمل ها هم نسبت به روش هایی که برش های بزرگی داده می شود راحت تر و با سرعت بیشتری خواهد بود.

در روش هایی که جراحی بسته نام دارند مهم ترین ابزار سوزن هایی است که برای جراحی به کار می روند. این سوزن ها به صورت کاملا کم تهاجم به قسمت مربوطه ای که قصد درمان آن را داریم می شتابد. در خصوص کمر دردها ناحیه ی مربوطه ی ما ستون فقرات به خصوص مهره های کمری می باشند که در انتهای ستون فقرات به کار رفته اند. بافت ها اغلب در جای خود قرار دارند بنابراین پس از عمل زمان زیادی برای به هم جوش خوردن دوباره ی بافت ها نیاز نمی باشد و این خود می تواند یکی از بهترین مزیت های عمل باشد. از طرفی زمانی که تعداد بافت ها کمتر از هم جدا شده باشند دردی که بیمار متحمل می شود هم کمتر خواهد بود.

توسط جراحی بسته بسیاری از کمردردها رفع خواهند شد. کمردردهایی که در گذشته نیازمند دردکشیدن های فراوان پس از عمل بودند ، حالا بدون درد زیادی بهبود خواهند یافت. از جمله ی این مشکلات در ستون فقرات می توان به پوسیده شدن دیسک ها ناشی از عدم تغذیه ، بیرون آمدن قسمتی از دیسک بین مهره ها ، تنگ بودن کانال مربوط به عبور نخاع و در نهایت انحنایی که در ستون مهره ها پدید آمده اشاره نمود. برای انجام این نوع عمل ها دقت بالای پزشک متخصص مربوطه علاوه بر ابزارها ، شروط اصلی خوب عمل شدن می باشد.

همیشه در زمان عمل جراحی باز مربوط به  کمر دردها ، یکی از مهم ترین عوارضی که ممکن است توسط پزشکان تازه کار پدید آید ، آسیب زدن به بافت ها ، عضلات و فعالیت آنها در اطراف محل می باشد. زیرا در زمان پیوند آنها یا در زمان برش آنها اصول خاص مورد نظر به کار گرفته نشده و در نتیجه زمانی که باید جوش بخورند و بهبود یابند اثراتی از ناتوانی در محل مشاهده می شود. این موضوع خود یکی از بزرگترین عوارض عمل های جراحی از نوع باز می باشد.

دفع خون از بیمار به دلیل آنکه برش های باز و بزرگ پدید نیامده بسیار کم خواهد بود و بیمار به هیچ عنوان دچار کمبود خون نمی شود. همچنین عفونت های مربوط به به خون یا محل برش هم در این روش یعنی جراحی بسته بسیار کاهش خواهد یافت و چرک خشک کن های کمتری به بیمار تزریق می شوند.  تعداد داروهایی که به بیمار داده می شود کاهش خواهد یافت و فراموشی در مصرف آنها هم به همان نسبت کم خواهد شد. تزریق دیسکوژل ، دیسکتومی، TLIF و پروب لیزر از جمله بیشترین روش هایی است که برای جراحی از آنها می توان بهره برد.

 

   


تبلیغات پزشکی

ارسال دیدگاه و نظرات شما


برای ارسال نظر می بایست وارد حساب کاربری تان شوید
ثبت نام کنید و یا اگر قبلا ثبت نام کردید اکنون وارد شوید

آخرین نظرات ارسالی


تا کنون نظری ارسال نشده ، شما اولین نفر باشید