صفحه در حال بارگذاری است ...
 آخرین خبرهای داغ

تمام صفحه بالای بلا
 0 اخبار پزشکی  

انفلوانزا را از سرماخوردگی جدا کنید!

نویسنده : | اخبار پزشکی | ۲۷ دی ۱۳۹۷ , ۲۱:۰۱ | 162 بازديد |  0
درمان آنفلوآنزا آنفلوآنزا چیست آنفلوآنزا مرغی درمان سریع آنفولانزا درمان خانگی آنفولانزا علایم آنفلوآنزا انواع آنفولانزا علائم آن انفلوانزا سرماخوردگی کنید!

بهتر است که بیماری انفلوانزا را یک بیماری کاملا متفاوت از سرماخوردگی تصور کنیم زیرا این دو بیماری هم از نظر علائم اولیه و هم از نظر عوارض کاملا متفاوت با هم هستند. بنابراین طریقه ی درمانی که برای آنها وجود دارد هم با یکدیگر کاملا متفاوت خواهد بود. برخی از موارد بر اثر ابتلا به بیماری انفلوانزا حتی تا حد مرگ هم پیش می روند اما بسیاری از موارد در صورتی که درمان به موقعی داشته باشند به آسانی خطرات این بیماری مهلک را پشت سر می گذارند و سلامتی خود را دوباره به دست خواهند آورد.

واگیری که پس از رخداد بیماری انفلوانزا شاهد آن هستیم بسیار بیشتر از بیماری نظیر سرماخوردگی خواهد بود. با شروع فصل سرما و وزش بادهای آلوده با پخش شدن عامل بیماری می توان انتظار داشت که بیماری انفلوانزا نیز با درصد بالایی رخ می دهد. پس باید تا حد امکان از روبوسی کردن با فردی که به این بیماری مبتلا می باشد نیز خودداری نماییم.  به همین دلیل به هر ترتیبی باید از بروز آن پیشگیری به عمل آوریم که بهترین راه حل هم استفاده از واکسنی با نام واکسن انفلوانزا خواهد بود.

بیماری انفلوانزا و مصرف خودسرانه آنتی بیوتیک

در صورتی که برای هر بیماری شما بخواهید از داروهایی اشتباه استفاده کنید قطعا می تواند عوارض جبران ناپذیری را به دنبال داشته باشد. بهتر است تا داروهایی که برای شما بهتر هستند را مد نظر خود قرار دهید. این داروها را قطعا باید تحت نظر پزشک خود مصرف کنید. در بیماری انفلوانزا که یک نوع بیماری از نوع ویروسی به حساب می آید قطعا مصرف نمودن انواع آنتی بیوتیک ها نمی تواند چاره ای را از درد شما دوا کند ، بنابراین بهتر است تا با نظر پزشک خود بهترین درمان را انتخاب نمایید که نوع تزریقی با سرعت بیشتری بهبودی را به دنبال دارد. 

 

علائم مهم در بیماری انفلوانزا

زمانی که چنین بیماری رخ می دهد باید انتظار داشته باشید که یک سری از علائم نیز پدیدار شود ، از جمله آنها می توان به شروع ناگهانی برخی از علائم نظیر علامتی همانند تب اشاره داشت. تب به صورت لحظه ای تا اوج خود می رسد و فرد را بی حال می کند احتمال بروز لرز هم نیز وجود دارد. سرفه ها از نوع خشک می باشد و همچنین سردردهایی هم دیده می شود. فرد دچار گردن درد و علاوه بر آن دچار انواع دردهای عضلانی می شود و توانایی انجام کاری را ندارد. گلودرد شاید از ابتدایی ترین علامت های مربوط به این بیماری باشد که می تواند در اولین روز دیده شدن این علائم با درمان های خانگی پیشرفت آن را کند نمود. 

مراقبت از سالمندان در این بیماری

یکی از مهم ترین افرادی که معمولا بر اثر این بیماری می توانند دچار تغییر شوند و عوارض بدی را تجربه کنند افراد سالمند می باشد. در حقیقت می توان چنین در نظر داشت که این افراد معمولا از نظر تنفسی به شرایط بدی دچار می شوند که حتی نفس کشیدن هم برای آنها تا حدود زیادی دشوار خواهد بود . توانایی تنفسی آنها به شدت تحت تأثیر قرار می گیرد. علاوه بر این گروه می توانیم به بیمارانی هم اشاره داشته باشیم که از نظر بیماری به موارد بیماری های مزمن دچار هستند و همچنین بیماری های مربوط به سیستم قلب و عروق را دارند.

راه های تخفیف درد و ناراحتی

معمولا افرادی که مبتلا هستند هم از گلودرد و هم از سرفه های بی امان رنج می برند. این افراد می توانند از غرغره کردن آب نمک کمک بگیرند و همچنین بینی خود را با محلول استریل شست و شو دهند تا راه تنفسی باز شود. همچنین استفاده از اسپری ها با نظر پزشک و علاوه بر آن استفاده نمودن از شربت های ضد سرفه در کاهش حملات سرفه ای مؤثر است. در مواقعی که سرفه مزمن می شود می توانید از سیتریزین به عنوان یک داروی کاهش دهنده آلرژی کمک بگیرید.

بهترین شیوه برای تسکین استفاده نمودن از انواع سوپ های مقوی سرشار از ویتامین و به دنبال آن نوشیدن مایعات گرم خواهد بود. همچنین استفاده از عسل به همراه آب لیمو و آب گرم نیز از توصیه های دیگری است که درد را تسکین می بخشد.

 


تبلیغات پزشکی

ارسال دیدگاه و نظرات شما


برای ارسال نظر می بایست وارد حساب کاربری تان شوید
ثبت نام کنید و یا اگر قبلا ثبت نام کردید اکنون وارد شوید

آخرین نظرات ارسالی


تا کنون نظری ارسال نشده ، شما اولین نفر باشید