صفحه در حال بارگذاری است ...
 آخرین خبرهای داغ

تمام صفحه بالای بلا
 0 -- زنان و بارداری  

التهاب در لگن بانوان به چه دلایلی رخ می دهد؟

نویسنده : | زنان و بارداری | ۱۸ بهمن ۱۳۹۷ , ۰۱:۰۲ | 161 بازديد |  0
داروی مناسب برای التهاب لگن آنتی بیوتیک التهاب لگن زنجبیل و عفونت لگن التهاب لگن در مردان کیا عفونت لگن داشتن روش های درمان عفونت لگن ? التهاب بانوان دلایلی دهد؟

التهاب در لگن بانوان یعنی آنکه مشکلی بخصوص از نظر وجود بیماری های زنانه نیز در آنها وجود داشته و باید مورد بررسی بیشتری قرار گیرد. این التهاب ها اغلب به این دلیل رخ می دهد که عاملی خطرناک همانند یک ویروس نیز به این ناحیه وارد شده است. هرچه تجمع این عوامل بیشتر شود می توان علائم حادتر و خطرناک تری را مشاهده نمود و انتظار داشت. اغلب میکروب ها به قسمت های بالایی از دشتگاه زنانه راه پیدا می کنند که حتی می تواند هیچ ارتباطی هم به وضعیت بارداری آنها نداشته باشد.

بیماری های مرتبط با التهاب در لگن بانوان

التهاب در لگن بانوان می تواند با بیماری های دیگری نیز در ارتباط نزدیک قرار داشته باشد. مثلا ما می توانیم انواعی از عفونت ها را مثال بزنیم. عفونت هایی نظیر عفونت در رحم ، عفونت های مربوط به لوله هایی که در رحم وجود دارند ، همچنین دستگاه تصفیه کننده بدن یعنی کلیه ها می تواند در زمره ی یکی از بیماری های شایعی قرار داشته باشد. این بیماری ها حتی می تواند در زمان مجرد بودن هم رخ دهد ، بنابراین اگر کوچک ترین دردی در ناحیه ی لگن خود احساس می کنید باید به دنبال علت آن باشید.

شایع ترین زمان هایی که التهاب در لگن را می توانیم مشاهده کنیم معمولا در زمانی خواهد بود که فرد در سنین باروری قرار داشته باشد ، همچنین قاعدگی هم باید رخ داده باشد. پس می توانیم به این نکته توجه داشته باشیم که عدم وجود قاعدگی یا همچنین وجود یائسگی می تواند بر عدم ابتلا به دردهای لگن مؤثر واقع شود. در مواقعی که بیماری التهاب لگن نیز درمان نشود می تواند رفته رفته پیشرفته تر شود و سبب به نابارورشدن ، بروز بارداری هایی خارج از رحم نیز منجربه شود. باکتری هایی که در اکثر مواقع می تواند سبب بیماری های مقاربتی گردد در ابتلا به دردهای لگن نیز مؤثر خواهد بود.

علائم مربوط به درد لگن در بانوان

درد تنها نشانه مربوط به تغییرات در لگن نیست ، علاوه بر آن به دلیل وجود التهاب بیشتر تب رخ خواهد داد. دردها اغلب به صورت کاملا دو طرفه در قسمت شکم اتفاق می افتد ، در زیر شکم لگن شما وجود دارد. علاوه بر آن از علائم عفونت و التهاب را می توانیم ترشحی از واژن فرد بدانیم. خونریزی که در قاعدگی رخ می دهد افزایش پیدا خواهد کرد ، همچنین فرد در حین ادرار کردن خود می تواند درد شدیدی را تجربه کند. در زمان نزدیکی فردی که دردهای لگنی دارد معمولا درد شدیدی را تجربه می کند.  

شانس ابتلا در این افراد بیشتر است؟!

بدن برخی از افراد توانایی و استعداد بیشتری را برای ابتلا به انواع بیماری ها دارد ، مثلا ما می توانیم وجود سن را فاکتور مهمی بدانیم ، افرادی که سن آنها معمولا برای اولین رابطه جنسی پایین باشد و از اصول بهداشتی اولیه اطلاعاتی نداشته باشند می توانند به این بیماری مبتلا شوند. شن برای اولین رابطه زیر بیست و پنج سال تخمین زده شده است. انتقال عفونت ها در چنین شرایطی بیشتر خواهد بود.

وجود وضعیت بسیار نامطلوب از نظر اقتصادی می تواند بر شانس ابتلا نیز بیافزاید. در افرادی که قاعدگی آنها منظم نباشد ، به مصرف کردن سیگار اعتیاد داشته و همچنین  تاکنون از روش آی یو دی بهره برده اند ابتلا به درد لگن بیشتر است. برای تشخیص بهتر نیاز داریم تا سونوگرافی انجام دهیم و وضعیت رحم و لگن را مشخص نماییم ، همچنین می توانیم به این موضوع هم اشاره داشته باشیم که این افراد در آزمایش های خود علائمی از عفونت را هم نشان می دهند که باید مورد پیگیری بیشتری قرار گیرند. گاهی نمونه برداری از بافت های داخل رحمی برای تشخیص نوع عفونت و درجه التهاب ضروری است.

 

  


تبلیغات پزشکی

ارسال دیدگاه و نظرات شما


برای ارسال نظر می بایست وارد حساب کاربری تان شوید
ثبت نام کنید و یا اگر قبلا ثبت نام کردید اکنون وارد شوید

آخرین نظرات ارسالی


تا کنون نظری ارسال نشده ، شما اولین نفر باشید