صفحه در حال بارگذاری است ...
 آخرین خبرهای داغ

تمام صفحه بالای بلا
 0 اخبار پزشکی  

افرادی که دیابتی هستند و قصد سفر دارند . . .

نویسنده : | اخبار پزشکی | ۰۱ فروردین ۱۳۹۸ , ۱۰:۳۰ | 207 بازديد |  0
انواع دیابت درمان دیابت چیست? درمان قطعی دیابت عوارض دیابت علائم بیماری دیابت عکس دیابت بیماری دیابت چیست مهمترین عامل دیابت افرادی دیابتی هستند دارند

افرادی که بیماری دیابت نیز مبتلا هستند باید بیشتر از افراد دیگر در زمان سفر خود احتیاط نمایند ، زیرا ما می توانیم بگوییم که این بیماری به دلیل افت قند خون حتی خطر مرگ را هم در سفرها به دنبال دارد ، بنابراین بهتر است تا به طریقی خطر ابتلا به آن را نیز کاهش دهیم و به سلامتی به سفر خود ادامه داده و بخانه باز گردیم. اما در این رابطه بهتر است تا شما یک سری از اصول را نیز فرا بگیرید و این عوامل را یا خود اجرا کنید یا به یک فرد دیابتیک نیز گوشزد کنید.

افت قند خون به دلیل مصرف نکردن مواد غذایی در جریان یک سفر طولانی یکی از مهم ترین شرایطی است که برای یک فرد دیابتیک نیز رخ خواهد داد. پس سعی کنید تا پیش از سفر خود وعده هایی غذایی را از قبل آماده کتید و زمانی که از انسولین استفاده می کنید و قند خون شما کاهش پیدا می کند از این غذاها نیز استفاده کنید و به راحتی از سفر خود نیز لذت ببرید. این اختلال در بدن شما به آسانی جبران می شود اما به شرطی که خود شما بخواهید.

نیازهای خود را در سفر بنویسید!

هیچ گاه یک فرد دیابتیک را بدون هماهنگی از منزل خارج نکنید و به مسافرت های طولانی نبرید! در حقیقت می توانیم بگوییم که بدن این فرد توانایی تحمل شرایط سخت و موقعیت های استرس زا را ندارد ، بنابراین باید از قبل به او اطلاع دهید که در واقع قصد دارید به سفر بروید تا این فرد بتواند تمامی نیازهای خود را نیز در یک لیست نوشته و آنها را به همراه داشته باشد. از داروهای انسولین گرفته تا لقمه های کوچکی که می تواند در زمان گرسنگی شدید از آنها استفاده کند . مهم ترین چیز به همراه داشتن تعداد زیادی از لوازم ضروری درمانی برای این فرد است. مثلا جعبه کمک های اولیه برای زخم ها و همچنین وسایل مربوط به انسولین درمانی.

 با چه وسیله ای سفر می کنید!

فرد دیابتیک یک سری از محدودیت ها را به همراه دارد. بنابراین نمی توانید با او به هر جایی که می خواهید با هر وسیله و با هر امکانات و با هر غذایی سفر کنید. در ابتدا باید مکان خود و نوع وسیله را تعیین نمایید. مثلا اگر با هواپیما سفر می کنید شاید شما نیازی به غذا نداشته باشید اما چنین افرادی حتما نیاز دارند تا از قبل با خود غذاهای مخصوصی برای خود را بیاورند که موجب افزایش قند خون آنها نشود.  اگر به تنهایی سفر می کنید حتما پلاکی که برای انسولین است را به گردن خود بیاویزید. در واقع زمانی که حال شما بد می شود و کسی در اطراف شما نیست پزشک می تواند با دیدن این پلاک از بسیاری از اقدامات خطرناک برای بدن شما نیز جلوگیری نماید.

زمانی که از انسولین استفاده می کنید در واقع باید به بدن خود این اجازه را بدهید تا به یک حد نرمال برسد ، در واقع می توان گفت که این حد نرمال از اهمیت ویزه ای برخوردار خواهد بود ، زیرا پس از تزریق انسولین افت قند خون شدیدی به سراغ شما می آید ، پس بیرون رفتن ، راه رفتن برای شما خطرناک است و بهتر است که برای دوری از این کار لحظه ای را در آرامش بنشینید و به خوردن یک غذا مشغول شوید ، پس از ده دقیقه می توانید هرکاری که می خواهید را انجام دهید زیرا حالا قند خون شما نرمال شده است.

سعی کنید که در یک سفر طولانی از لباس های راحت استفاده کنید ، بخصوص کفش هایی که می پوشید از نوع طبی و راحت باشند ، زیرا دز غیر این صورت این کفش ها می توانند فشار را بر روی انگشتان شما افزایش دهند و در نهایت زخم را در پاهای شما به وجود آورند. از پوشیدن دمپایی یا صندل به جد خودداری نمایید زیرا این وسایل به دلیل باز بودن دهانه ی جلویی امکان برخورد انگشت پا با وسایل تیز و برنده را داشته و زخم را در پای شما ایجاد می کنند.

 


تبلیغات پزشکی

ارسال دیدگاه و نظرات شما


برای ارسال نظر می بایست وارد حساب کاربری تان شوید
ثبت نام کنید و یا اگر قبلا ثبت نام کردید اکنون وارد شوید

آخرین نظرات ارسالی


تا کنون نظری ارسال نشده ، شما اولین نفر باشید