صفحه در حال بارگذاری است ...
 آخرین خبرهای داغ

تمام صفحه بالای بلا
 0 اخبار پزشکی  

افراد در معرض خطر آرتروز زانو

نویسنده : | اخبار پزشکی | ۲۶ مهر ۱۳۹۶ , ۲۳:۳۵ | 518 بازديد |  0
درمان آرتروز چیست درمان آرتروز زانو با داروهاي گياهي علت ساییدگی زانو درمان آرتروز زانو با ورزش آرتروز زانو چیست درمان گیاهی ساییدگی زانو و? افراد معرض آرتروز زانو

در معرض خطر بودن زمانی به یک فرد اطلاق می شود که همواره فرد در حالت سلامتی به سر می برد ، اما ممکن است روزی در عین ناباوری به یک بیماری دچار شود. یکی از بیماری های بسیار مهم برای افراد آرتروز زانو می باشد. برخی از افراد شرایط لازم را برای چنین بیماری در بدن خود و یا در ژنتیک اطرافیان خود خواهند داشت ، بنابراین توجه به یک سری از عوامل برای پیشگیری از آرتروز زانو بسیار مهم می باشد.

بسیاری از دردهای مرتبط با زانو ، مچ پا و . . . دردهایی هستند که به دلیل تغییر در وضعیت فرد به وجود می آیند. در حالی که اگر یک فرد بتواند در کمترین زمان ممکن این در خود را تسکین ببخشد ، قطعا برطرف خواهد شد. اما تسکین بخشیدن درد به معنای خوردن قرص های متنوع نیست ، بلکه افراد باید بتوانند درد خود را با استراحت کردن تسکین ببخشند ، در غیر این صورت فرد به درجه ای از درد دچار شده که نمی تواند درد خود را با راه حل های ابتدایی از بین ببرد ، این مرحله از درد جدی می باشد.

هر زانودردی نشان دهنده ی آرتروز زانو نیست. این موضوع بسیار مهم است که شما تفاوت این دو وضعیت را به خوبی تشخیص دهید. در برخی از مواقع فرد تنها یک زانو درد جزئی دارد که قطعا چنین زانودردهایی به راحتی قابل رفع هستند ، اغلب زانودردها به دلیل تغییر ناگهانی در وضعیت پدید  می آیند. معمولا در زمان رانندگی کردن ، نشستن های طولانی مدت و فشار به زانوها برای ترمز گرفتن و کلاچ گرفتن یکی از عوامل مهم در زانو دردهای رانندگی طولانی مدت می باشد. بهتر است هر از گاهی از خودروی خود بیرون آیید و کمی راه روید ، به چنین ترتیبی هم خودروی شما استراحت می کند و هم خود شما از زانو درد رهایی خواهید یافت.

یکی از عللی که می تواند به آسانی فرد را در معرض خطر بیماری های مختلفی همچون آرتروز زانو قرار دهد در ارتباط با چاقی و اضافه وزن شدید می باشد. هرچه اضافه وزن شما بیشتر باشد قطعا مشکلاتی نیز با خود به همراه خواهید داشت. تا زمانی که فرد اقدام به کاهش وزن بالای خود نداشته باشد ، این افزایش وزن فشار زیادی را به زانوهای او وارد می سازد. فشار زیاد به زانوها مساوی با آرتروز زانو می باشد. هرچه فرد لاغرتر باشد ، وضعیت پاها در شرایط بهتری قرار خواهند گرفت ، معمولا زمانی که افراد وزن بالایی دارند سایش استخوان ها هم بیشتر از گذشته خواهد شد.

شاید ورزش کردن به عنوان یک راه حل مناسب برای فرار از بیماری ها به شمار رود ، اما زمانی که سن فرد بالا است و همواره با دردهای بسیار شدید زانو دست و پنجه نرم می کند ، ورزش کردن به صورت مداوم و شدید خود یکی از معضلات مهم به شمار می رود. باید دقت داشته باشید که در چنین شرایط هرچه بیشتر به خود فشار آورید ، فشار بر روی پاها و استخوان های شما بیشتر خواهد شد و در نتیجه آرتروز زانو شکل خواهد گرفت. به همین دلیل باید از ورزش خود کمی بکاهید و به استراحت بپردازید.

افرادی که به افسردگی های بسیار شدید دچار هستند ، قطعا نمی توانند همانند یک فرد عادی به کار و امور روزانه ی خود بپردازند. این افراد معمولا در شرایط وخیم تری به سر می برند. خروج از منزل و راه رفتن شرایط روحی و روانی آنها را نسبت به گذشته بهتر خواهد کرد. در غیر این صورت ماندگاری در منزل و داشتن شرایط بد روحی حاصل از افسردگی فرد را به سوی بیماری های مختلف دیگر از جمله آرتروز زانو سوق می دهد.

در زمان بروز مشکل یا زخم در ناحیه ی زانوهای خود توجه داشته باشید که این موضوع از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. هر نوع زخم در این ناحیه می تواند منجربه عفونتی جدی شود. بنابراین باید با وجود زخم ، ضدعفونی کردن ناحیه را به سرعت انجام دهید ف برخی از افراد در چنین شرایطی با بیماری های عفونی همچون آرتروز زانو نیز مواجه خواهند شد. برای جلوگیری از هرگونه مشکل عفونی انتخاب یک درمان مناسب مثل آنتی بیوتیک ها تأثیر خوبی در کاهش روند بیماری خواهد داشت.

 

 


تبلیغات پزشکی

ارسال دیدگاه و نظرات شما


برای ارسال نظر می بایست وارد حساب کاربری تان شوید
ثبت نام کنید و یا اگر قبلا ثبت نام کردید اکنون وارد شوید

آخرین نظرات ارسالی


تا کنون نظری ارسال نشده ، شما اولین نفر باشید