صفحه در حال بارگذاری است ...
 آخرین خبرهای داغ

تمام صفحه بالای بلا
 0 -- سلامت روان  

افراد افسرده را دریابیم!

نویسنده : | سلامت روان | ۱۰ اسفند ۱۳۹۷ , ۱۶:۰۳ | 200 بازديد |  0
چهره افراد افسرده ظاهر افراد افسرده روشهای کمک به افراد افسرده چشمان افراد افسرده به افراد افسرده چه بگوییم نحوه برخورد با افراد افسرد افراد افسرده دریابیم!

اگر ما بتوانیم افراد افسرده ای را که در اطرافمان وجود دارند تا حد توان خود حمایت کنیم و بتوانیم برای آنها یک حامی بسیار خوبی باشیم در واقع می توانیم بگوییم که با اطمینان درصد زیادی از مشکلات مربوطه حل خواهد شد. با این روش می توان مشکلات مربوط به این افراد را نیز کاهش داد و آنها را به زندگی باز گرداند.  ما به عنوان یک دوست و یک شهروند می توانیم به وظیفه ای که داریم عمل کنیم تا در نهایت از انجام ندادن کاری پشیمان نشویم.

افراد افسرده اغلب به دلیل مشکلات زیادی که از نظر روانی در منزل خود نیز با آن روبه رو هستند نمی توانند با این شرایط کنار بیایند و در نتیجه می توانیم بگوییم که مشکلات در آنها روز به روز پیشرفته تر خواهد شد تا جایی که توان تحمل را ندارند و در نتیجه از بیرون آمدن و در اجتماع بودن هراس دارند. برخی از آنها دست به کاراهای خطرناکی می زنند ، مثلا می توانیم خودکشی را نمونه ای از این کارها بدانیم که در اکثر مواقع ضررهای بیشتری را به آنها وارد می کند.

برای آنکه با چنین افراد نیز برخورد مناسبی داشته باشید یکی از بهترین شرایط این است که از قبل اطلاعاتی را در رابطه با نحوه برخورد کردن و ارتباط برقرار کردن با یک فرد که به این بیماری مبتلا است را باید بدانیم. این اطلاعات کمک خواهد کرد تا ما به شیوه ای منطقی تر و صحیح تر و به دور از آنکه عوارضی به دنبال داشته باشد با چنین افرادی رابطه برقرار نموده و توانایی خوب کردن حالشان را داشته باشیم.

چگونه دوست افسرده خود را خوب کنیم!

متأسفانه خوب کردن حال دوستی که افسرده است می تواند بسیار سخت باشد اما همین که شما به این موضوع توجه نموده اید می تواند برای شما بسیار راحت باشد زیرا مهم تر از هر چیز داشتن اراده لازم برای چنین کار بزرگی خواهد بود و در مرحله ی بعدی می توانید به فکر سایر مسائل باشید. شاید در دنیای اینترنت که جستجو کنید اطلاعات زیادی را در رابطه با این بیماری به شما بدهند اما در واقع این اطلاعات نمی تواند راهکار منطقی و درستی را به شما بشناساند. برخی از همان مرحله ی اول یعنی بیان نمودن بیماری خود هراس دارند. بنابراین ترجیح می دهند که از بیماری خود چیزی به شما نگویند اما شما از رفتارهای او متوجه خواهید شد که بیماری وجود دارد و شک شما به افسردگی است.

افردسگی بیماری است و فرد را روان پریش ننامید!

افرادی که مشکلات مربوط به سیستم عصبی و روانی دارند در واقع همانند سایر افرادی که مثلا بیماری قلبی و . . . دارند برای ما تنها یک بیمار هستند . بنابراین نمی توانیم بگوییم که آنها نیز مشکلات حادی دارند. مشکل آنها یک بیماری خواهد بود که با کمی رعایت و مصرف نمودن قرص ها و . . . می توانند مشکل خود را نیز برطرف نمایند. البته به شرطی که بتوانیم حامی خوبی برای آنها باشیم. در ابتدا باید آنها را درک کنیم و فقط حرف خود را نزنیم. اینکه او در چه شرایطی قرار داشته و درک کردنش می تواند بسیار مهم واقع شود. درمان بیماری افسردگی برخلاف تصوری که داریم آنچنان سخت نیست. 

 این نکته را باید بدانیک که یک فرد افسرده زخم بزرگی در زندگی خود خورده است بنابراین نباید به او با دید بدی بنگیریم ، زیرا اگر ما هم جای او بودیم شاید با چنین مشکلی مواجه می شدیم. باید بتوانید نظر چنین فردی را به خود جلب کنید. زیرا در اکثر مواقع بیمارانی که در این زمینه با بیماری خود دست و پنجه نرم می کنند به هیچ فردی حتی برای صحبت کردن هم اعتماد ندارند. شما باید این توانایی را داشته باشید که با کمک خود این افراد حالشان را خوب کنید.

 این افراد ظاهرا هرچیزیکه به او می گویید را فراموش می کنند و دوست ندارند تا خاطره های خوب خود را نیز به یاد بیاورند اما همواره باید به این موضوع هم توجه کنید که چنین افرادی دوست دارند شما را در کنار خود داشته باشند بنابراین به حمایت های شما نیاز جدی خواهند داشت.  

 

 


تبلیغات پزشکی

ارسال دیدگاه و نظرات شما


برای ارسال نظر می بایست وارد حساب کاربری تان شوید
ثبت نام کنید و یا اگر قبلا ثبت نام کردید اکنون وارد شوید

آخرین نظرات ارسالی


تا کنون نظری ارسال نشده ، شما اولین نفر باشید