صفحه در حال بارگذاری است ...
 آخرین خبرهای داغ

تمام صفحه بالای بلا
 0 تغذیه و تناسب اندام  

ارتباط بین چاقی شکم و بیماری ها

نویسنده : | تغذیه و تناسب اندام | ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ , ۲۳:۴۷ | 460 بازديد |  0
درمان چاقی شکم در زنان انواع چاقی شکم درمان چاقی شکم در طب سنتی علت چاقی شکم در مردان مبارزه با چاقی شکمی علت چاقی شکم در خانمها درمان چ ارتباط چاقی بیماری

زمانی که چاقی شکم نیز وجود داشته باشد می توانیم به این نکته همواره توجه نماییم که چنین اتفاقی زمانی رخ خواهد داد که یک فرد خوراک زیادی دارد و چربی ها در این ناحیه انباشته شده اند.

چاق شدن شکم رفته رفته با شرایط بدتری نیز اتفاق می افتد. شکم به سمت جلو رشد می کند و کم کم دیگر نمی توانید از لباس های قدیمی که دارید استفاده کنید. بنابراین یکی از بهترین راه حل ها را می توانیم استفاده نمودن از یک رژیم روزانه منظم بدانیم تا چاقی خود را کنترل نماییم و علاوه بر آن در واقع سلامتی خودرا هم نیز حفظ کنیم. در غیر این صورت سیستم ایمنی ما شدیدا تحت تأثیر قرار گرفته و می تواند علائمی را نیز نشان دهد. این سیستم اگر ضعیف شود بدن می تواند به بیماری های بدی دچار شود.

سکته های قلبی نیز در زمره ی سکته های روتینی خواهند بود که با افزایش سن و همچنین با بیشتر شدن اضافه وزن و بسته شدن رگ هایی که در بدن شما وجود دارند دیده می شوند. در واقع می توانیم بگوییم که ملتهب شدن نیز خطر بالایی از سکته ها را به دنبال دارد و فشار ناشی از آنها به تمامی ارگان های بدن بیشتر می شود. یکی از تحقیقاتی که از تأثیر مثبت خبر می دهد در خصوص ارتباط نزدیک بین بیماری به نام چاقی شکمی و همچنین مشکل در عملکرد سیستم ایمنی بدن ما خواهد بود.

چاقی شکمی بدین معنا خواهد بود که شکم شما دارای افزایش چربی است اما این چربی اضافی می تواند سلامتی را به خطر اندارد. امروزه متأسفانه چاقی در حال افزایش است و بنابراین باید چاره ای برای کنترل نمودن آن کرد. علاوه بر چاق بودن ، خطر بروز بیماری نظیر دیابت نیز افزایش پیدا خواهد کرد. همچنین فشار خون بالا می رود و این دو عامل بروز هر نوع سکته ای همانند سکته قلبی و همچنین سکته مغزی را بالا می برد.

بیماری های مزمن هر لحظه در کمین ما هستند ، بیماری هایی نظیر دیابت ، فشار خون و همچنین آسیب رسیدن به سیستم ایمنی ما که مسئولیت سلامتی ما را نیز بر عهده دارد. سرطان ها در خطر بعدی ابتلا قرار دارند. عموما میتوانیم بگوییم که اگر به سرطان ها مبتلا شویم باید پیش زمینه خود را کمی بررسی نماییم. این پیش زمینه می تواند به شدت سلامتی ما را تحت تأثیر خود قرار دهد. سرطان روده و سرطان معده در زمره ی سرطان های شایع هستند که می تواند برای ما مشکل ساز شوند. 

چاقی شکم نشان دهنده تجمع زیاد چربی ها در یک منطقه از بدن خواهد بود بنابراین می توانیم همواره به این نکته دقت کنیم که چنین اتفاقی را باید به نوعی کنترل نمود برای این منظور باید ورزش کنید. اگر کنترل نشود به هر نوع بیماری ساده ای نیز مبتلا خواهیم شد زیرا بدن بسیار ضعیف تر می شود.   اگر این چاقی ادامه یابد التهابی هم که در سلول های ایمنی قرار دارد نیز بیشتر خواهد شد. هرچه التهاب بیشتر شود عملکرد سلول های مربوط به ایمنی بدن نیز کاهش پیدا خواهد کرد ، بنابراین تعداد مراجعات ما به پزشک هم بدین شکل افزایش پیدا می کند.

  سیستم ایمنی سیستمی خواهد بود که در آن سلول هایی با نام سلول های تی نیز نقش دارند. این سلول ها می توانند در سلامتی ما نقش مهمی را ایفا نمایند. اگر سلول های تی عملکرد مناسبی نداشته باشند ما سریعا به هر نوع بیماری ساده مبتلا می شویم و وضعیت بدتری هم پیدا خواهیم کرد. این سلول ها با عملکرد ضعیف تری در افرادی که بالاتنه چاق دارند نیز دیده می شود. بنابراین این افراد بیشتر مریض می شوند. اگر ما بتوانیم چند شماره از چاقی دور کمر خود را نیز کم کنیم به آسانی می توانیم این بیماری را نیز کنترل نماییم. از چربی ها فاصله بگیریم زیرا بدترین تأثیر را بر سلامتی ما دارد و به دلیل خوشمزه بودن لذت بیشتری از آنها می بریم .

بیشترین درصد ابتلا به بیماری های عفونی نظیر بیماری هایی فصلی مثل انفلوانزا و حتی بستری شدن و در نهایت مرگ ناشی از آنها تنها مرتبط با ابتلای فرد به یک بیماری نیست ، بلکه می توانیم بگوییم که این افراد سیستم ایمنی ضعیفی دارند و این مشکل از بالا یعنی از اضافه وزن نیز نشئت می گیرد. پس اگر تنها کمی کاهش وزن اتفاق افتد می توانیم علائم را نیز کنترل نماییم و از پیشرفتش جلوگیری کنیم. 

 

 


تبلیغات پزشکی

ارسال دیدگاه و نظرات شما


برای ارسال نظر می بایست وارد حساب کاربری تان شوید
ثبت نام کنید و یا اگر قبلا ثبت نام کردید اکنون وارد شوید

آخرین نظرات ارسالی


تا کنون نظری ارسال نشده ، شما اولین نفر باشید