صفحه در حال بارگذاری است ...
 آخرین خبرهای داغ

تمام صفحه بالای بلا
 0 اخبار پزشکی  

ادم در بدن به چه عللی بروز می کند؟

نویسنده : | اخبار پزشکی | ۰۷ بهمن ۱۳۹۷ , ۲۳:۰۷ | 260 بازديد |  0
درمان خیز یا ادم ادم آنازارک چیست درمان ورم بدن درجه بندی ادم ادم گوده گذار ساق پا درمان ورم دست و پا ادم اندام تحتانی درمان ادم گوده گ عللی بروز کند؟

ادم یعنی متورم شدم هر جایی از بدن ، گاهی این متورم شدن می تواند تنها در یک عضو باشد اما گاهی هم دیده می شود که در در همه ی اعضا وجود دارد در هر صورت نشان دهنده یک وضعیت بسیار خطرناکی خواهد بود که باید آنها را چک کنید. گاها این تورم ها پس از زایمان دیده می شود که باید با پزشک خود مشورت کنید تا از داروهایی برای جلوگیری از انعقاد خون و تجمع خون در قسمت های تحتانی نیز تجویز نماید. اگر این داروهای تزریقی را مصرف نمایید به راحتی تروم شما از بین خواهد رفت.

مهم ترین علل ادم بدن چیست؟

در حقیقت زمانی که ادم رخ می دهد به این دلیل است که اغلب موارد مایعات موجود در بدن شما در جایی تجمع پیدا نموده اند. این مایعات قطعا نباید در هر جایی از بدن جمع شود زیرا می تواند رفته رفته به اعضای بدن و عملکرد آنها نیز فشار وارد آورد. در حدود شصت درصد از آنچه که وزن بدن شما به حساب می آید توسط آب مملوء است ، قاعدتا این آب نباید به فضاهای دیگری نفوذ پیدا کند ، آب میان بافتی باید در هر جای به اندازه ی کافی خود وجود داشته باشد و بیشتر از این میزان می تواند خطرناک باشد. تنها زمانی شما این نفوذ را مشاهده خواهید کرد که اختلالی در بدن شما رخ دهد که قابل تشخیص نباشد.

از جمله دلایل تغییر در وضعیت فشار داخلی و همچنین فشاری است که در خارج از سلول های بدن ما به وجود می آید. این نیرو می تواند مایعات را به درون سلولها دارد . در مواردی که باید این آب خارج باشد اما به داخل نفوذ می کند تورمی اتفاق می افتد که آن را اصطلاحا ادم می نامیم. اغلب جاهایی که به این عارضه مبتلا می شوند را می توانیم به انگشتان پا ، قوزک و همچنین ساق پا که در زمره ی اندام های تحتانی از بدن ما قرار دارند بدانیم. بنابراین اگر در این قسمت ها متوجه تورم شدید بهتر است که برای یافتن علت به یک پزشک باتجربه مراجعه نمایید.

اما همه ی ادم ها به این سادگی بروز پیدا نمی کنند  و گاها دیده می شود که ادم از شرایط خود پا را فراتر می گذارد و به نحوی با علائمی دیگر خود را نشان می دهد مثلا به جای آنکه قسمت های تحتانی از بدنتان دچار این تورم شود ، شما می توانید تجمع پیدا نمودن مایعات را در ریه ها ، در مغز ، در قلب ، در لنف و حتی در چشم های خود هم ببینید. در مواردی که قلب ، ریه و حتی مغز دچار تجمع مایعات شود یک عارضه بسیار جدی خواهد بود که بر روی سلامتی فرد و عملکرد طبیعی اش تأثیر منفی خود را برجای می گذارد.

تغییر در رژیم غذایی و ادم

ادم گاها بر اثر یک پرخوری یا حتی گاها بر اثر یک کم خوری اتفاق می افتد. در مواقعی که شما دچار سوء تغذیه باشید متورم شدن قسمت هایی همانند شکم بیشتر دیده می شود. این علامت که کل بدن بسیار لاغر است اما تنها شکم فرد روبه جلو در حال رشد است ، نشان دهنده افزایش مایع در شکم خواهد بود. علاوه بر آن افرادی که میزان بالایی از نمک در رژیم روزانه آنها قابل استفاده می باشد ، همچنین افرادی که یماری کلیه ای و حتی قلبی دارند ، همچنین وجود علائمی از حساسیت های دارویی می تواند سبب بروز چنین علائمی شود.

حتما برای پیدا کردن علت از یک آزمایش مربوط به بررسی سطح پروتئین در خون و ادرار خود بهره ببرید. در مواردی که سطح پروتئین بیش از اندازه شود بخصوص اگر مستعد ابتلا به انواع بیماری هایی نظیر بیماری های کلیوی باشید ادم در دست و پاها و حتی صورت دیده می شود اما در سایر اندام های بدن تغییری به وجود نخواهد آمد.  تنها انجام یک آزمایش خون ساده می تواند همه ی مشکلات درونی شما را نشان دهد ، پس از این آزمایش هراسی نداشته باشید و سعی کنید که آن را انجام دهید و در زمره ی برنامه های روتین خود قرار دهید.

  


تبلیغات پزشکی

ارسال دیدگاه و نظرات شما


برای ارسال نظر می بایست وارد حساب کاربری تان شوید
ثبت نام کنید و یا اگر قبلا ثبت نام کردید اکنون وارد شوید

آخرین نظرات ارسالی


تا کنون نظری ارسال نشده ، شما اولین نفر باشید