صفحه در حال بارگذاری است ...
 آخرین خبرهای داغ

تمام صفحه بالای بلا
 0 اخبار پزشکی  

آیا همه ی علائم از سرماخوردگی خبر می دهند؟

نویسنده : | اخبار پزشکی | ۱۹ بهمن ۱۳۹۷ , ۱۳:۳۳ | 311 بازديد |  0
سرماخوردگی ویروسی سرماخوردگی چیست علائم سرماخوردگی باکتریایی درمان سرماخوردگی در پنج دقیقه درمان گیاهی سرماخوردگی درمان سریع سرماخ? علائم سرماخوردگی دهند؟

گاهی اوقات فردی که در مقابل ما قرار دارد علائمی را بروز می دهد ، مثلا سرفه کردن ، عطسه کردن و . . . اگر از ما سؤالی در خصوص بیماری او شود قطعا بدون هیچ درنگی به سرماخوردگی اشاره می کنیم ، در حالی که این باور ما کاملا اشتباه است ، در حقیقت بیماری هایی مهم تر نیز وجود دارند که شاید علائم اولیه آنها مشابه با سرماخوردگی باشد اما در واقع وضعیت بدتری را شامل شود ، در ادامه ی این مطلب هدف ما پرداختن به علائم اختصاصی تری خواهد بود که می تواند خبر از بیماری هایی جدی تر و به مراتب مهم تر دهد.

بررسی دقیق تر افراد را چگونه انجام دهیم؟

در طول زمان افراد خانواده ی خود را زیرنظر بگیرید ، به مرور زمان اتفاقات این چنینی در خانواده شما رخ خواهد داد ، افرادی که دچار بیماری می شوند خود نیز اولین آنالیزکننده هستند. در نتیجه بررسی های دقیقی را انجام می دهند ، اگر بیماری به آنها فشار آورد در اولین مرحله به سراغ مصرف آموکسی سیلین ، آموکسی کلاو و سایر آنتی بیوتیک های رایج می روند در حالی که شاید بیماری آنها اصلا ارتباطی به باکتری نداشته باشد و از نوع ویروسی باشد ، همچنین دسته ی دیگری از افراد هستند که تنها از گلودرد خود شاکی هستند اما برای رفع نمودن آن هیچ اقدامی را انجام نمی دهند.

گروه اول به دلیل استفاده کردن از دوز نامناسب آنتی بیوتیک و شاید هم استفاده نمودن از دارویی اشتباه سبب می شوند تا بیماری آنها مزمن شود و حتی سبب آسیب به یکی از اعضای بدن بخصوص ریه ها شوند ، اما دسته ی دوم روز به روز درد بیشتری را احساس می کنند که در نهایت در زمانی که از پا می افتند به پزشک می روند و با درمان های سخت تر و طولانی تری مواجه می شوند. پس چه خوب است که حتی اگر علائم ساده سرماخوردگی را داریم در همان ابتدا ترجیح دهیم تا به پزشک برویم و از دست زدن به هر نوع دارویی و ادامه ی روند خوددرمانی خود جلوگیری کنیم. گاهی با این داروها سبب می شویم تا بیماری که پنج روزه خوب می شویم را به یک بیماری طولانی تر در حد دو هفته ای تبدیل کنیم.

نشانه های حساس پس از سرماخوردگی

معمولا سرماخوردگی نوعی بیماری ویروسی است که نهایت در طول یک هفته تا ده روز به پایان می رسد ، شاید علائمی همانند سرفه باقی بماند اما در نهایت پس از چند روز برطرف می شود. در مواقعی که این سرفه های پس از سرماخوردگی شما در حدود بیشتر از دو یا سه هفته به طول انجامد زمان آن فرا رسیده است که هشدار ر جدی بگیرید. این نشانه ها می تواند زمینه ساز بیماری هایی خطرناک تر همانند آسم یا حتی آلرژی باشد. در مواقعی که آسیب شدیدی به ریه ها وارد می شود و عفونت ریه اتفاق می افتد هم می توانید به این سرفه ها مشکوک باشید.

در عفونت ها خلط وجود دارد ، اما زمانی که در ابتدای عفونت هستید و هیچ دارویی مصرف نکرده اید این خلط ها زرد هستند ، در صورتی که چند هفته از مصرف داروی شما می گذرد و همچنان خلط دارید و علاوه بر آن خلط شما نیز به صورت رنگی دیده شده باید به این موضوع هم دقت کنید که نشانه هایی همچون خلط سبز و زرد و حتی وجود رگه هایی از خون در داخل آن می تواند نشان دهنده آسیب به ریه های شما باشد.

سرفه یک علامت شایع است اما باید بدون تغییر در وضعیت فعالیت مربوط به ریه های شما باشد. منظور این است که در صورت همراهی سرفه های شما با یک علامت دیگر مثل خس خس در قفسه سینه ، علاوه بر آن تنگ شدن راه هوایی می توانید به وجود بیماری در ریه های خود مشکوک شوید. مثلا آسم ناش از آلرژی های فصلی یکی از مهم ترین آنها خواهد بود که  رفته رفته بر روی کیفیت تنفسی شما مؤثر است. در مواقعی که به همراه این علائم در سرماخوردگی با وجود تغذیه مناسبی دچار کاهش وزن شده اید بهتر است که توسط یک متخصص نیز مورد بررسی قرار گیرید. 


تبلیغات پزشکی

ارسال دیدگاه و نظرات شما


برای ارسال نظر می بایست وارد حساب کاربری تان شوید
ثبت نام کنید و یا اگر قبلا ثبت نام کردید اکنون وارد شوید

آخرین نظرات ارسالی


تا کنون نظری ارسال نشده ، شما اولین نفر باشید