صفحه در حال بارگذاری است ...
 آخرین خبرهای داغ

تمام صفحه بالای بلا
 0 اخبار پزشکی  

آیا جراحی کیسه صفرا خطرساز خواهد شد؟

نویسنده : | اخبار پزشکی | ۰۹ بهمن ۱۳۹۷ , ۲۳:۴۵ | 825 بازديد |  0
عفونت کیسه صفرا درمان لجن کیسه صفرا درمان سنگ کیسه صفرا دکتر روازاده کپسول دفع سنگ کیسه صفرا ضخیم شدن دیواره کیسه صفرا ورزش و سنگ کیسه ص جراحی کیسه صفرا خطرساز خواهد

معمولا پزشکان از هر راهی وارد عمل می شوند تا در نهایت به عمل ختم نشود اما در واقع می توان گفت که برخی از مواقع نیاز است تا جراحی صورت پذیرد و کیسه صفرا نیز خارج گردد تا در نهایت بتوان در کمترین زمان سلامتی یک فرد را به دنبال داشت. برخی ها پس از آنکه کیسه صفرا آنها از بدن خارج می شود عوارضی را در بدن مشاهده می کنند که در واقع ارتباط نزدیکی با این جراحی دارد. در ادامه به بررسی دقیق تر این موضوع خواهیم پرداخت تا حداقل شما نیز از آنها مطلع باشید و آگاهانه این عمل را انجام دهید.

وظیفه ی مربوط به کیسه صفرا

کیسه صفرا نقش مهمی در تجمع سموم در داخل بدن ما دارد ، بنابراین می توانیم به این گزینه اشاره داشته باشیم که سیستم گوارشی نیز به آن نیاز دارد اما در صورتی که کیسه صفرا خود را ا بدن خارج کنید هم باز بدن توانایی سلامتی خود را حفظ خواهد کرد و نبود این عضو نمی تواند تأثیر زیادی را بر روی عملکرد طبیعی در بدن داشته باشد. درد هایی که معمولا در این قسمت از بدن خود مشاهده خواهید کرد ارتباط زیادی با عفونت های پی در پی و همچنین التهاب های احتمالی ایجاد شده خواهد داشت ، بنابراین پزشک باید با بررسی های تشخیصی خود وجود یا عدم وجود یک بیماری را نیز به تأیید برساند. علاوه بر آن دردها می تواند بر اثر یک ضربه و در نهایت پاره شدن ناگهانی این عضو همچنین می تواند بر اثر سنگ ساز شدن کیسه صفرا هم ایجاد شود.   

انواع روش های تشخیصی در درد کیسه صفرا

برای آنکه توانید کیسه صفرا را ا درد نجات دهید باید منشأ آن را بدانید تا پزشک با استفاده از این منشاء تصمیم گیری درستی را در خصوص درمان آن انجام دهد. به همین دلیل یکی از بهترین روش ها برای تشخیص وجود سی تی اسکن ، همچنین استفاده از سونوگرافی جهت تأیید آن خواهد بود. این روش ها دقیقا محل و وجود زخم یا دلیل ناراحتی را نشان می دهد ، در صورتی ک منشأ مشخص باشد پزشک عمل جراحی و یا درمان خود را از همان منطقه آغاز خواهد کرد. پزشک سعی می کند تا در ابتدا دارودرمانی را جایگزین نماید اما زمانی که با دارو تغییری حاصل نشود در نهایت از روش نهایی یعنی عمل جراحی برداشت کیسه صفرا بهره خواهد برد. 

عوارض احتمالی برداشته شدن کیسه صفرا

از اولین علائم می توانیم به تغییرات روده ای اشاره نماییم که عموما به صورت اسهال خود را بروز می دهند. اسهال یعنی آنکه حرکات روده ای بیش از اندازه افزایش یافته و شما نمی توانید در هیچ صورتی آن را کنترل نمایید. در صورتی که صفرا به صورت کامل برداشته شود در زمان هضم و جذب مشکل کوچکی وجود دارد که شما به اسهال مبتلا خواهید شد. در چنین مواقعی تنها مایع درمانی را جایگزین نمایید ، زیرا فرد ر اثر اسهال می تواند به کم آبی مبتلا شود.

در زمانی که صفرا برداشته شود باید صفرایی که تویلد می شود به جایی ریخته شود ، این صفرا معمولا از فعالیت های مربوط به کبد نیز تولید می شود. هرچه کبد شما فعال تر باشد صفرای تولید شده هم به همان نسبت افزایش خواهد یافت. بنابراین اگر جایی برای ریخته شدن نباشد به ناچار باید به روده ها وارد شود. در این صورت روده ها ممکن است که حالت التهابی بیگیرند و حتی فرد نیز علائمی از زردی را از خود نشان دهد.

برخی ها به هر نوع عملی حساسیت دارند و معمولا در حین عمل خونریزی های داخلی در بدن آنها رخ می دهد که باید پشک با مهارت خاصی از این اتفاق جلوگیری نماید در غیر این صورت دچار عوارضی همچون مرگ ناشی از خونریزی خواهند شد. علاوه بر آن احتمال برو عفونت های موضعی هم نیز دور از انتظار نخواهد بود. عفونت ها تب شدید به همراه درد می دهند که فرد توانایی تحمل آن را ندارد. گاها میزان عفونت تا حدی افزایش پیدا می کندد که با درمان های روتین هم رفع نخواهد شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


تبلیغات پزشکی

ارسال دیدگاه و نظرات شما


برای ارسال نظر می بایست وارد حساب کاربری تان شوید
ثبت نام کنید و یا اگر قبلا ثبت نام کردید اکنون وارد شوید

آخرین نظرات ارسالی


تا کنون نظری ارسال نشده ، شما اولین نفر باشید