صفحه در حال بارگذاری است ...
 آخرین خبرهای داغ

تمام صفحه بالای بلا
 0 -- سلامت کودکان  

آلرژی در کودکان و علل ابتلا به آن

نویسنده : | سلامت کودکان | ۱۳ دی ۱۳۹۷ , ۱۹:۰۷ | 167 بازديد |  0
داروی آلرژی کودکان درمان گیاهی آلرژی در کودکان داروی ضد حساسیت کودکان آلرژی در کودکان زیر یک سال درمان خانگی حساسیت کودکان درمان حساسی آلرژی کودکان ابتلا

به دلیل افزایش آلرژی در کودکان و همچنین تداخل این سنین با حضور دانش آموزان در مدرسه علاوه بر این که پدر و مادرها باید توجه لازمی را در این خصوص داشته باشند از سوی دیگر نیاز است تا معلمان هم دست به کار شوند و تا حد امکان اگر علائمی را منفی بر وجود علائم آلرژی در کودکان سنین مدرسه مشاهده نمودند سریعا برای اقدامات بعدی با تیم سلامت در مدرسه یا با اورژانس در تماس باشند. تنگی نفس و خفه شدن بر اثر این اتفاق می تواند یکی از شرایط بسیار بد مربوط به آن باشد.

انواع آلرژی در کودکان را بشناسیم!

علائم مربوط به آلرژی در بچه هایی که سابقه ی خانوادگی از این بیماری ها را دارند بیشتر از سایر افراد دیده می شود . علاوه بر آن حضور داشتن در فصل زمستان می تواند بر این شرایط بد نیز تأثیر منفی خود را برجای بگذارد. بیشترین علائمی که از آلرژی در سنین مدرسه با آن مواجه هستیم در رابطه با آبریزش از بینی خواهد بود. این آبریزش را ما رینیت می نامیم. این احتمال وجود دارد که به صورت ناگهانی نسبت به یک غذا آلرژی به وجود آید. علاوه بر آن بر اثر برخورد پوست با برخی از مواد احتمال بروز اگزما یا کهیر دور از انتظار نخواهد بود. گاها آلرژی به نیش حشرات هم در برخی از افراد با شدت بیشتری بروز پیدا خواهد کرد.

علائم مربوط به یک آلرژی

 آلرژی در کودکان همانطور که در پاراگراف های قبلی به آن اشاره شد در ابتدا به صورت رینیت یا آبریزش از بینی وجود دارد اما رفته رفته احتمال بروز خس خس سینه ، سرفه های شدید ، تنگ شدن نفس نیز دیده می شود. علاوه بر آن می توان به علائم مهم تری هم توجه داشت ، مثلا بزرگ شدن لب ها ، پف کردن زیر چشم و . . . که از علائم بسیار مهم این نوع بیماری محسوب می شود.

یکی از شاه علامت هایی که شما می توانید آلرژی را با سایر بیماری ها متمایز کنید وجود این علامت است که شما تبی را در آن متوجه نخواهید شد ، یعنی کودک شما شاید سرفه ، عطسه ، آبریزش و . . . داشته باشد اما تبی وجود ندارد. به اطراف خود توجه کنید اگر شما وسایل قدیمی در منزل خود دارید همانند فرش یا موکت به احتمال بسیار زیاد خاک موجود در آنها و مایت ها عاملی برای چنین علامتی هستند.

 

  


تبلیغات پزشکی

ارسال دیدگاه و نظرات شما


برای ارسال نظر می بایست وارد حساب کاربری تان شوید
ثبت نام کنید و یا اگر قبلا ثبت نام کردید اکنون وارد شوید

آخرین نظرات ارسالی


تا کنون نظری ارسال نشده ، شما اولین نفر باشید