صفحه در حال بارگذاری است ...
 آخرین خبرهای داغ

تمام صفحه بالای بلا
 0 -- زیبایی و سلامتی عمومی  

آشنایی بیشتر با بیماری تراخم

نویسنده : | زیبایی و سلامتی عمومی | ۰۳ اسفند ۱۳۹۷ , ۲۳:۰۲ | 211 بازديد |  0
تراخم در ایران داروی تراخم چشم تراخم در جدول درمان تراخم در طب سنتی تلفظ تراخم تراخم باکتری تراخم در حل جدول تراخم چشم ودرمان آشنایی بیشتر بیماری تراخم

هر عفونتی که در بدن ما وجود دارد بر اثر یک عامل بیماری زا رخ خواهد داد. بیماری مورد نظر یعنی تراخم زمانی به وجود می آید که باکتری کلامیدیازیس نیز وارد عمل شود. بیماری تراخم می تواند عفونتی را در چشم ها بخصوص در قسمت داخلی پلک ها نیز به وجود آورد. این عفونت سبب خواهد شد تا سفتی در چشم ها دیده شود ، علاوه بر این سفتی می توانیم به دردهای شدید در چشم و همچنین شکنندگی اشاره نماییم که این حالت می تواند هم در سطح بیرون و هم در سطح درونی قرنیه باشد اما مهم تر از همه ی این موارد احتمال بسیار قوی برای کوری فرد است . البته در صورتی که درمانی انجام نشود.

ویژگی که در بیماری تراخم متوجه خواهید شد چشم دردی است که احتمالا به دیگران هم سرایت خواهد کرد. یعنی ما می توانیم به این موضوع اشاره داشته باشیم که چشم درد ما رفته رفته شدید ترمی شوند. در صورتی که با دیگران در تماس باشیم به آنها هم منتقل خواهد شد. بر اثر عفونت هایی که رخ می دهد چشم ما ملتهب می شود و در نهایت چرکی نیز از چشم خارج می شود که وضعیت نامناسبی را به وجود خواهد آورد. در صورتی که این بیماری را به خوبی تشخیص ندهیم و آن را درمان نکنیم میتواند عوارض بدی را به دنبال داشته باشد.

بیماری تراخم دقیقا بر روی بیماری شما مؤثر خواهد بود بنابراین می توانیم بگوییم که اگر آن را درمان نکنید سریعا می تواند بینایی شما را به خطر اندازه و  به کوری نیز دچار شوید. تعداد این بیماری در دنیا نسبت به قبل در حال افزایش است.  البته این نوع از بیماری زمانی رخ خواهد داد که در وضعیت نامناسبی باشیم و نتوانیم به نوعی آن را جبران نماییم.

شاید ما با مراحل مختلف بیماری آشناییتی نداشته باشیم اما در واقع در مراحل اولیه این بیماری میزان سرایت بیشتر از هر زمان دیگری خواهد بود. پس از آن رفته رفته بیماری پیشرفت هایی خواهد داشت یعنی تیر هدف خود را به سمت قرنیه شما نشانه می رود. قرنیه که دچار آسیب شود دیگر نمی توان کاری کرد ، پس زمانی که دردی در چشم خود احساس می کنید پیش از آنکه بر روی قرنیه تأثیر خود را بگذارد باید درمانی برای آن انجام دهید.

 پس زمانی که یک فرد بیمار دچار این بیماری باشد اگر کودکی در اطرافش باشد به دلیل تماس مستقیم با چشم های او این باکتری نیز به بدنش راه خواهد یافت و در نتیجه می تواند سبب بیماری در او شود. پس این بیماری می تواند به سرعت در یک خانواده منتشر شود. از همین رو باید به این موضوع اکتفا کنیم . سعی کنید اگر این بیماری را در کسی تشخیص داده ایم در ابتدا وسایل مربوط به آن را دست نزنیم.

عوامل خطرساز در بیماری تراخم

در بیماری با نام تراخم برای پیشگیری نیاز دارید تا اصولی را رعایت کنید. در صورتی که این اصول بهداشت را پشت گوش بیاندازید و رعایتی نکنید عملا می توان گفت که بیماری شما پیشرفت زیادی خواهد داشت.  زمانی که آب نامناسبی برای شستن چشم های شما وجود داشته باشد این آب سبب آن می شود که آلودگی مستقیما به چشم های شما منتقل شود. در مواردی که حیوانات خانگی را در کنار خود دارید عموما بیماری هایی وجود دارد که بیشتر در شما دیده می شود و یکی از آنها هم تراخم خواهد بود.

 علائم بیماری تراخم

در بیماران مبتلا درد در چشم ها ، متورم شدن پلک های چشم ، ریزش اشک از هر چشم ، واکنش نشان دادن به نور ، پرخون شدن چشم ها ، تار دیدن و . . .  بیشتر دیده می شد. ممکن است که آسیب های شدیدتری نیز در افراد دیده شود. مثلا می توانیم به افتادن پلک ، عفونت های مکرر ، برگشته شدن مژه های هر پلک به سمت داخل و . . . اشاره نماییم.

 

 

 


تبلیغات پزشکی

ارسال دیدگاه و نظرات شما


برای ارسال نظر می بایست وارد حساب کاربری تان شوید
ثبت نام کنید و یا اگر قبلا ثبت نام کردید اکنون وارد شوید

آخرین نظرات ارسالی


تا کنون نظری ارسال نشده ، شما اولین نفر باشید