صفحه در حال بارگذاری است ...
 آخرین خبرهای داغ

تمام صفحه بالای بلا
 0 اخبار عمومی پزشکی  

آشنایی با راه های کاهش ابتلا به آب مروارید

نویسنده : | اخبار عمومی پزشکی | ۳۰ دی ۱۳۹۷ , ۲۳:۴۲ | 441 بازديد |  0
درمان آب مروارید علت آب مروارید چشم هزینه عمل آب مروارید پیشگیری از آب مروارید درمان گیاهی آب مروارید چشم نام دیگر آب مروارید عوارض عم آشنایی کاهش ابتلا مروارید

بیماری آب مروارید از جمله بیماری هایی است که معمولا علائمی را با خود به وجود می آورد ، از بین این علائم می توانیم به تار شدن دید ، همچنین حالتی که فرد یک پرده ای کاملا سفید رنگ را در مقابل چشمان خود می بیند می باشد. بنابراین دید او نیز دچار کاهش خواهد شد و بر روی عملکرد وی تأثیر منفی را برجای می گذارد. آب مروارید اغلب در افراد مبتلا به دیابت بیشتر دیده می شود که در نهایت بر اثر یک عمل مفید می توانید چنین علائمی را نیز کاهش داده و سلامتی را به فرد باز گردانید.

برخلاف تصوری که برای بیماری آب مروارید وجود دارد خوشبختانه این بیماری در زمره ی آنهایی قرار دارد که می توانیم با چند راه کار بسیار ساده از ابتلا به آن پیشگیری نماییم. در بین دلایلی که برای ابتلا وجود دارد می توانیم به نوعی از تأثیر داشتن ارث ، همچنین انواع اکتسابی آن ، مواردی که از ابتدا تاکنون به صورت مادرزادی در فرد وجود داشته است اشاره نماییم. از بین این موارد اکتسابی یعنی بر اثر ابتلا به یک بیماری و همچنین نوعی که از ابتدا فرد به آن مبتلا بوده بیشتر رخ می دهد که آن هم با گذشت زمان بیشتر خواهد شد زیرا مواردی که باید در این رابطه رعایت شود متأسفانه جدی گرفته نمی شود.

 

دلایل ابتلا به آب مروارید از نوع اکتسابی

در مواردی که آب مروارید به صورت کاملا اکتسابی نیز رخ می دهد می توانیم به این موضوع توجه داشته باشیم که چنین بیماری اغلب بر اثر تماسی که به صورت مستقیم با اشعه از نوع ماوراء بنفش وجود دارد رخ می دهد. بنابراین افرادی که در تماس با این اشعه و مشابه با آن هستند حتما باید از انواع وسایلی که به صورت محافظت فردی نیز وجود دارد بهره ببرند در غیر این صورت می تواند به مشکلاتی دچار شوند. گاها پیش می آید که نوع اکتسابی می تواند به دلیل مصرف نمودن داروهایی خاص یا همچنین ضربات شدیدی که به صورت ناگهانی به چشم وارد می شود و در نهایت ابتلا به انواع سرطان هایی جدید مربوط به این قسمت از بدن دیده شود.  سن بالا و این عوامل می تواند ریسک ابتلا را نیز افزایش دهد.

 

 راه های تشخیص دادن به موقع آب مروارید

برای آنکه بتوانیم بیماری مربوط را به موقع تشخیص دهیم نیاز داریم تا در ابتدا با مهم ترین علامت فرد روبه رو شویم. یکی از مهم ترین علائمی که وجود دارد تغییر در وضعیت بینایی یا به نوعی نزدیک بین شدن خواهد بود. بنابراین افرادی که عدسی چشم آنها از نظر نمره تغییر ناگهانی دارد باید به این دلیل هم توجه ویژه ای داشته باشند. تغییرات شاید برای شما به صورت کامل مشهود نباشد اما در واقع باید به این نکته نموده باشید که توسط دستگاه های پیشرفته جزئی ترین تغییرات چشمی هم قابل تخمین هستند و تشخیص آنها برای متخصصان نیز کار چند پیچیده ای نخواهد بود و در نهایت یک عمل چند دقیقه ای را برای بازگرداندن بینایی چشم های شما در نظر می گیرند. البته در گذشته این عمل با حالت دردناک تری یعنی به صورت عمل باز نیز قابل اجرا بود.  

راه درمان ساده برای بیماری آب مروارید

برای آنکه این بیماری تغییر یابد و بهبود پیدا کند همانطور که گفته شده یک عمل ساده کافی خواهد بود. در این عمل می توانند عدسی چشم را که حالا کدر شده و تشخیص ها با آن غیر ممکن شده را به صورت کامل تغییر دهند. این کار توسط یک سری از دستگاه هایی بسیار خاص انجام می شود. در حقیقت آبی به درون چشم وارد می شود و در نهایت عدسی هایی که خرد شده اند بیرون کشیده شده و عدسی جدید جای آن قرار می گیرد. عدسی هر فردی اندازه ی مخصوص خود را دارد و باید با اندازه چشم او نیز تطابق داشته باشد.

برخی از مواقع ممکن است که پس از عمل جراحی هم بیمار دید خوبی نداشته باشید که برای رفع این حالت می توانید به آسانی از طریق لیزر این مشکل را درمان نمایید و اختلال های موجود را حذف کنید.


تبلیغات پزشکی

ارسال دیدگاه و نظرات شما


برای ارسال نظر می بایست وارد حساب کاربری تان شوید
ثبت نام کنید و یا اگر قبلا ثبت نام کردید اکنون وارد شوید

آخرین نظرات ارسالی


تا کنون نظری ارسال نشده ، شما اولین نفر باشید