صفحه در حال بارگذاری است ...
 آخرین خبرهای داغ

تمام صفحه بالای بلا
 0 اخبار پزشکی  

آشنایی با بیماری ای بی در کودکان

نویسنده : | اخبار پزشکی | ۱۲ دی ۱۳۹۷ , ۰۶:۱۵ | 868 بازديد |  0
عمر بیماران ای بی خانه ای بی عکس بیماری ای بی موسسه خیریه کودکان ای بی سایت ای بی خانه ای بی در مشهد بیماری پروانه ای در بزرگسالان عکس ? آشنایی بیماری کودکان

بیماری ای بی معمولا تأثیر خود را مستقیما بر روی پوست و همچنین غشای مخاطی نیز باقی می گذارد و از سوی دیگر به دلیل تغییراتی که اتفاق می افتد وجود تاول های بسیار نشانه ای مهم از این بیماری پوستی به شمار می رود. بنابراین هر زمان که تاول هایی به صورت خود به خودی در پوست شما ظاهر می شوند احتمال این بیماری نیز بالا خواهد رفت. تاول هایی ک احتمال عفونی شدن آنها بسیار خواهد بود.

اغلب رده سنی که به بیماری ای بی مبتلا خواهند شد رده سنی کودکان هستند. در زمان کودکی زیبایی چهره بسیار خواهد بود و پوستی نرم و لطیف وجود دارد . اما در مقابل این موضوع هم می توان در نظر داشت که کودکان مبتلا به بیماری ای بی چنین چهره ای ندارند و وجود تاول های بسیار و از نوع خونریزی دهنده می تواند بدن آنها را تحت تأثیر خود قرار دهد. شیوعی که برای این بیماری در نظر گرفته اند در محدوده ی یک مورد در هر پنجاه هزار تولد سالم گزارش شده است. در این بیماری احتمال این که یک فرد علائم شدیدی داشته باشد و فرد دیگر هم علائم خفیف دور از انتظار نخواهد بود.

 

علل ابتلا به بیماری ای بی

همانطور که گفته شد بیماری ای بی نوعی بیماری ارثی به شمار می رود اما از سوی دیگر هر بیماری ارثی را نمی توان بیماری مهمی دانست. این بیماری به دلیل آنکه جهشی از نظر زنتیکی رخ می دهد و در حقیقت کلاژن ها و کراتین آنها دچار تغییراتی می شوند بیشتر به چشم می آید. از نظر جنسیتی هم ارتباط مستقیمی با جنسیت ندارد و در مردها  و همچنین زن ها به یک نسبت مساوی دیده خواهد شد.

 علائم بیماری ای بی

 در بیماری مربوطه پوست فرد حالت شکننده ای به خود می گیرد و کوچک ترین برخوردی با این پوست می تواند سبب بروز تاول های خونریزی دهنده و حتی جدایی یکی از لایه های پوستی شود. عفونت در این افراد بسیار بالا است ، بنابراین بهتر است تا هرچه سریع تر با استفاده از مواد ضد عفونی کننده به شست و شوی زخم ایجاد شده بپردازند یا از اطرافیان برای این کار کمک بگیرند. در افراد مبتلا به ای بی تنها نبود یک پروتئین موجب شده تا بین دو لایه ی پوستی اصطکاک شدیدی به وجود آید و در نهایت به ایجاد زخم منتهی شود.

 


تبلیغات پزشکی

ارسال دیدگاه و نظرات شما


برای ارسال نظر می بایست وارد حساب کاربری تان شوید
ثبت نام کنید و یا اگر قبلا ثبت نام کردید اکنون وارد شوید

آخرین نظرات ارسالی


تا کنون نظری ارسال نشده ، شما اولین نفر باشید