صفحه در حال بارگذاری است ...
 آخرین خبرهای داغ

تمام صفحه بالای بلا
 0 اخبار عمومی پزشکی  

آشنایی با بیماری کراتیت

نویسنده : | اخبار عمومی پزشکی | ۲۱ دی ۱۳۹۶ , ۲۱:۳۶ | 905 بازديد |  0
داروی عفونت قرنیه چشم درمان التهاب قرنیه چشم مشکلات قرنیه بیماری های قرنیه التهاب عنبیه ادم قرنیه آناتومی قرنیه چشم عکس قرنیه چشم آشنایی بیماری کراتیت

یکی از بیماری های مربوط به چشم بیماری کراتیت می باشد. این بیماری منجربه ایجاد التهاب در درون قرنیه چشم خواهد شد. این التهاب منظره ی نامناسبی را به چشم های فرد مبتلا خواهد داد. ملتهب شدن قرنیه با ملتهب شدن چشم به شدت متفاوت خواهد بود. قرنیه با حالت رنگی خود در میانه ی چشم قرار دارد و با ملتهب شدن آن چشم به نوعی بزرگتر از حد معمول به نظر خواهد رسید. دلایل مختلفی برای پیدایش بیماری کراتیت وجود دارد که در ادامه به برخی از آنها و راه های درمانی آن اشاره خواهیم نمود.

التهاب در قرنیه یا بیماری کراتیت معمولا به دو صورت اتفاق می افتد. برخی از موارد بیماری کراتیت بهدلیل وجود یک عامل عفونی در چشم های فرد به وجود می آید اما برخی از موارد هم بدون وجود هیچ نوع عامل عفونی نیز این بیماری رخ خواهد داد. در هر دو صورت به دلیل اهمیت سلامتی چشم های شما و ارتباط نزدیک قرنیه با این موضوع نیاز است تا هرچه سریع تر مورد پیگیری و درمان قرار گیرد.

در هر جایی که یک بیماری با عامل عفونی وجود داشته باشد معمولا این شرایط به دلیل وجود انواع ویروس ها یا باکتری ها و همچنین در برخی از موارد هم به دلیل وجود قارچ های مختلف نیز پدید می آید. چشم های شما مهم ترین عضوها و در کنار آن از حساس ترین اعضاء نسبت به برخی از عوامل به حساب می آیند. بنابراین کوچکت ترین تغییر در شرایط بهداشتی می تواند با مشکلاتی از قبیل آسیب به چشم های شما همراه باشد. رعایت بهداشت چشم ها همانند هر عضو دیگر ضروری می باشد.

اما در مواردی که التهاب قرنیه شما به علل دیگری اتفاق می افتد در دسته ی غیرعفونی ها قرار خواهد گرفت. معمولا برخی از افراد بدون هیچ توجهی چشم های خود را با دست مالش می دهند ، در مواردی که ناخن های شما بیش از اندازه بلند شده باشد می تواند خراشی را بر روی قرنیه ایجاد نماید. این خراش و زخم بسیار دردناک است و ملتهب شدن هم از خواص هر نوع دردی به شمار می آید. همچنین استفاده همیشگی شما از لنز در داخل چشم ها و عدم رعایت شرایط بهداشتی به عاملی دیگر برای ابتلا به التهاب قرنیه شهرت خواهد داشت.

کار کردن در مشاغل گوناگون همانند شغل هایی مثل آهنگری ، جوشکاری و . . . به دلیل وجود ذرات ریز در حین کار و عدم استفاده از عینک های بهداشتی می تواند به عاملی مهم برای انتقال این ذرات و در نتیجه خراش بر روی قرنیه تبدیل شود. وجود یک خراش بر روی قرنیه برای ایجاد کراتیت کافی خواهد بود. بیماری کراتیت را یک بیماری مهم بدانید زیرا این بیماری در صورت عدم درمان به سرعت به بیماری خطرناکی تبدیل خواهد شد که می تواند سلامت چشم های شما را تحت تأثیر خود قرار دهد.

یکی از شایع ترین علل ابتلا به کراتیت وجود بیماری به نام تبخال به صورت منتشره می باشد. ویروس عامل تبخال در هر جایی از بدن شما جای خواهد گرفت و یکی از حساس ترین نقاط در بدن حمله ی این ویروس به چشم ها می باشد. فرقی ندارد که تبخال از چه نوعی باشد هر دو نوع آن می تواند به عنوان عاملی برای بیماری کراتیت به شمار رود.

به علائم مربوط به کراتیت توجه داشته باشید ، معمولا این علائم برای هر نوع بیماری رخ نخواهد داد و از علائم اختصاصی التهاب در قرنیه می باشد. در ابتدا در چشم های خود دردی را احساس خواهید کرد. این درد رفته رفته تشدید می یابد. پس از آن نسبت به هر نوع نوری واکنش نشان خواهید داد و چشم های شما نمی تواند نور زیاد را تحمل نماید. پس از آن با علائمی همانند اشک و آبریزش در چشم ها مواجه می شوید. در صورتی که مجموعه ای از این علائم به صورت یکباره در شما مشاهده شود وجود یک بیماری در چشم های شما قطعی خواهد بود. بنابراین درمان های اولیه همانند قطره ی استریل چشم را کنار بگذارید و به سرعت به نزد چشم پزشک برای بررسی سلامت چشم ها مراجعه نمایید.

 از عوارض عدم درمان در بیماری کراتیت نابینا شدن می باشد. در سایر موارد زخم هایی بر روی چشم و قرنیه ی شما به وجود می آید و همچنین احتمال بروز آب سیاه هم دور از انتظار نیست. برای درمان این بیماری در مراحل ابتدایی از درمان های دارویی و پانسمان محل استفاده می شود اما در مواردی که آسیب به قرنیه بسیار بیشتر باشد احتمال تعویض قرنیه بالا خواهد رفت.

 

 

 


تبلیغات پزشکی

ارسال دیدگاه و نظرات شما


برای ارسال نظر می بایست وارد حساب کاربری تان شوید
ثبت نام کنید و یا اگر قبلا ثبت نام کردید اکنون وارد شوید

آخرین نظرات ارسالی


تا کنون نظری ارسال نشده ، شما اولین نفر باشید