صفحه در حال بارگذاری است ...
 آخرین خبرهای داغ

تمام صفحه بالای بلا
 0 -- دهان و دندان  

آبسه در دندان و اهمیت آن

نویسنده : | دهان و دندان | ۰۸ آبان ۱۳۹۶ , ۱۶:۳۵ | 611 بازديد |  0
روش ترکاندن آبسه دندان درمان سنتی آبسه دندان آنتی بیوتیک برای آبسه دندان درمان آبسه دندان با نشاسته آبسه دندان عصب کشی شده نحوه تخلیه آبسه د? آبسه دندان اهمیت

دندان تنها یک عضو نیست ، بلکه یک سیستم پیچیده ای از استخوان فک ، لثه ، عروق ، اعصاب و . . . می باشد که تغییر در سلامت هریک از این موارد می تواند فرد را با درد و مشکلات فراوانی مواجه سازد. یکی از علائم بسیار مهم که بر اثر بی توجهی ممکن است تا حد زیادی آسیب زننده باشد ، آبسه دندان خواهد بود. آبسه دندان ممکن است که از نوع استریل یا غیر استریل باشد. در اغلب موارد دستکاری نکردن آبسه ها امری مهم تلقی می شود و باید هرچه سریع تر به دندانپزشک مربوطه مراجعه شود.

در اکثر موارد زنانی که در دوران بارداری خود به سر می برند و بر اثر تغییرات داخلی دهان ، محیط برای حضور میکروب ها بیشتر از هر زمان دیگر آماده می باشد به آبسه دندان مبتلا خواهند شد. این آبسه ها نشانه ای از حضور چرک و جمع شدن آنها در یک مکان می باشد. آبسه دندان اغلب بر روی لثه ایجاد می شود. شما می توانید با رعایت برخی از اصول بهداشتی به آسانی از آبسه دندان نیز پیشگیری نمایید. پس با ما همراه باشید تا با برخی از مهم ترین این اصول آشنا شوید.

مسواک زدن!!! بله مسواک زدن یکی از مهم ترین اقداماتی است که شما می توانید برای پیشگیری از آبسه دندان خود از آن استفاده کنید. مسواک زدن کار چندان سخت و پرهزینه ای نیست اما می تواند به آسانی از شما در برابر تجمع میکروب ها در داخل دهان محافظت نماید. حضور مداوم این میکروب ها همواره می تواند عاملی برای ابتلا به بیماری های مختلف دهان و دندان باشد. بنابراین با رعایت مسواک زدن پس از هر وعده غذایی ، لثه های خود را از ورود میکروب ها محافظت نمایید.

معمولا بر اثر تغییر در رژیم غذایی یا استرس های زیاد در برخی از افراد آفت دهان پدید می آید. آفت دهان با آّسه دندان تفاوت زیادی دارد ، آبسه تجمعی از چرک است ، اما آفت تنها برآمدگی های دردناکی است که اغلب بر روی لثه یا در محیط داخلی دهان به وجود می آید. این نکته بسیار مهم است که آفت پس از مدتی کوتاه از بین خواهد رفت ، اما اگر این احساس را دارید که آفت دهان شما برای مدتی طولانی ادامه دار شده است ، حتما به نزد دندانپزشک مراجعه نمایید.

به بوی دهان خود دقت داشته باشید ، معمولا بوی دهان نشانه ی خوبی برای وجود بیش از اندازه ی باکتری ها می باشد و یک نوع هشدار مهم به شمار می رود. هرگاه بوی دهان خود را احساس کردید ، باید برای رفع آن به دندانپزشک مراجعه کنید ، زیرا ممکن است پوسیدگی در راه باشد و شما با مراجعه ی خود از انتقال پوسیدگی به دیگر دندان ها پیشگیری خواهید کرد. همچنین بوی بد دهان نشان دهنده ی باکتری های فراوان به وجود آورنده ی آبسه دندان خواهد بود که با مسواک زدن و نخ دندان به راحتی می توانید به این بو پایان بخشید.

در صورتی که آبسه دندان به زودی درمان نشود ، قطعا این آبسه بزرگتر خواهد شد و می تواند بافت های زیرین خود را از بین ببرد. در برخی از افراد آبسه دندان تا حدی پیشرونده می شود که می تواند به استخوان ها نیز صدمه وارد آورد. افرادی که آبسه دندان را تجربه کرده اند از دردهای مختلفی صحبت می کنند که در ادامه به برخی از علائم این بیماری بیشتر اشاره خواهیم کرد.

درد یک حالت کلی و بسیار مهم در زمان وقوع آبسه دندان به شمار می رود. درد ممکن است در هر حالتی در دهان شما احساس شود ، اما در برخی از مواقع هم ممکن است که در شرایط خاصی همانند مصرف نوشیدنی های گرم یا سرد یا غذا خوردن خود را نشان دهد. شرایطی پدید می آید که تعداد چرک بسیار افزایش یافته و همواره به سیستم عروقی فرد نیز وارد می شود که در نتیجه تب در او حادث خواهد شد. درد در برخی از افراد آنقدر شدید می شود که ممکن است خواب راحت را از آنها بگیرد و او را مجبور کند تا هرچه زودتر برای درمان به دندانپزشک مراجعه نماید.

در افرادی که هرچه سریع تر با حضور کوچکترین درد به دندانپزشک مراجعه کنند کار با سرعت بیشتری انجام خواهد شد و هرچه بهتر و مؤثرتر علائم درد و آبسه برطرف خواهد شد. اما هرچه از زمان طلایی دورتر شویم ، قطعا درد بیشتر ، عمق آبسه بیشتر شده و نیازمند اعمال جراحی خواهد بود. پس آبسه دندان را یک بیماری جدی در نظر بگیرید تا به عواقب بعدی آن دچار نشوید.


تبلیغات پزشکی

ارسال دیدگاه و نظرات شما


برای ارسال نظر می بایست وارد حساب کاربری تان شوید
ثبت نام کنید و یا اگر قبلا ثبت نام کردید اکنون وارد شوید

آخرین نظرات ارسالی


تا کنون نظری ارسال نشده ، شما اولین نفر باشید