صفحه در حال بارگذاری است ...
 آخرین خبرهای داغ

تمام صفحه بالای بلا
 0 -- بهداشت و ارتقا سلامت  

آب و بررسی احتمال مسمومیت زا بودن آن

نویسنده : | بهداشت و ارتقا سلامت | ۱۴ اسفند ۱۳۹۶ , ۲۳:۴۳ | 397 بازديد |  0
درمان مسمومیت با آب آلوده خودکشی با اب علائم مسمومیت با آب آلوده مرگ با اب درمان مسمومیت ابی مسمومیت با آب رادیاتور درمان خوردن اب الوده مسم? بررسی احتمال مسمومیت بودن

آب مایه حیاط می باشد ، این جمله بارها از طریق رسانه های مختلف و مجلات و . . . اطلاع رسانی شده است ، در واقع این موضوع حقیقت دارد. تا زمانی که آب مناسبی به بدن ما نرسد بدن نمی تواند شرایط ایده آلی را برای فعالیت داشته باشد. حقیقتا آب می تواند بسیاری از مشکلات بدن را برطرف نماید. اینکه شما بتوانید آب مورد نیاز بدن خود را تأمین کنید از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد اما گاهی همین آب هم می تواند مانع از سلامت بدن ما بشود و ما را دچار مسمومیت نیز گرداند.

سلامتی یک انسان در حقیقت می تواند تحت نظر ایمنی بدن او تضمین شود. شرایطی را در نظر داشته باشید که بدن شما به هر دلیلی نتواند به تعادل بین آب و الکترولیت ها برسد. به عنوان مثال به هر دلیلی میزان سدیم در خون شما بیش از اندازه بالا برود. در این صورت میزان آبی که می نوشید را تحت بررسی خود قرار دهید. حقیقتا یک آب در بدن شما می تواند نقشی حیاتی یا نقشی مرگ آور را ایفا کند. اگر پارامترهای موجود در آن  از حد تعادل خارج شوند اولین تأثیر بر روی کلیه های یک فرد خواهد بود. زمانی که کلیه ها بیش از اندازه کار کنند به نارسایی نیز مبتلا می شوند.

زمانی که شما آب می نوشید این آب در تمام بدن شما ذخیره می شود. معمولا زمانی که بدن شما بتواند از این آب استفاده کند به راحتی نیاز دارد تا بتواند آن را جبران کند. یک فصل گرم همچون تابستان را در نظر داشته باشید. در این فصل معمولا عرق زیادی می کنید طبیعتا برای جبران این عرق نیاز است تا آب بیشتری مصرف کنید. هیچ گاه بیش از  اندازه بدن خود آب ننوشید زیرا این آب نه تنها به نفع شما نیست بلکه حتی می تواند به ضرر شما هم باشد. پس سعی کنید متناسب با آب از دست رفته در بدن خود آب بنوشید.

علاوه بر آنکه مقدار زیادی از آب بدن شما از طریق تعریق کردن از دست می رود مقدار دیگر نیز از طریق ادرار کردن و حتی تنفس کردن میز از بین خواهد رفت. بنابراین برخی از اعمال وجود دارند که معمولا دیده نمی شوند اما به نوعی بر روی خروج آب از بدن ما مؤثر خواهند بود.

در صورتی که آب بدن شما در حد نرمال وجود نداشته باشد معمولا علائمی برای شما اتفاق می افتد. به عنوان مثال خسته شدن های مداوم ، گرفتگی های مربوط به عضلات و . . . از علائم مربوط به آن می باشند. اما اگر دوست دارید تا در رابطه با مسمومیت های ناشی از آب بیشتر آشنا شوید بهتر است تا در ادامه با ما همراه باشید.

یکی از دلایل مربوط به مسمومیت بر اثر مصرف آب به موضوع تغییر در الکترولیت ها مرتبط خواهد بود. زمانی که شما میزان آب زیادی را مصرف می کنید این آب می تواند میزان سدیم موجود در خون شما را رقیق کند. زمانی که میزان سدیم در خون به شدت رقیق شود قطعا تأثیرات نامناسبی بر روی سلامتی شما می گذارد. پدیده ای که تحت عنوان هیپوناترمی از آن یاد می شود. در صورتی که سدیم کافی در خون ما وجود نداشته باشد میزان مایعات در اطراف و داخل سلول های بدن تغییر پیدا خواهد کرد.

شرایطی را در نظر داشته باشید که میزان مایع در داخل یک سلول بیشتر از خارج آن باشد. قطعا پس از طی کردن یک دوره سلول متورم می شود. بزرگی بیش از اندازه در سلول های بدن بخصوص سلول های مربوط به مغز می تواند در عملکردهای مغزی اختلال ایجاد نماید و قطعا با مشکلاتی نیز همراه بشود. وقتی سلول ها در مغز شما دچار تورم شوند قطعا به جمجمه فشار زیادی وارد می شود. فشار که با درد و ناراحتی بسیاری همراه خواهد بود.

از علائم مسموم شدن در اثر مصرف بیش از اندازه آب می توان به سردردهای شدیدی که ناشی از فشار بر روی جمجمه می باشد ، حالت تهوع یا استفراغ از نوع شدید ، پس از طی کردن مراحل ابتدایی بیماری می توان به افزایش یافتن میزان فشار خون ،  تار دیدن یا دوتایی دیدن اشایء ، گیج بودن ، داشتن خواب فراوان ، مشکلاتی در تنفش ، گرفتگی همه ی عضلات بدن و . . . اشاره نمود.


تبلیغات پزشکی

ارسال دیدگاه و نظرات شما


برای ارسال نظر می بایست وارد حساب کاربری تان شوید
ثبت نام کنید و یا اگر قبلا ثبت نام کردید اکنون وارد شوید

آخرین نظرات ارسالی


تا کنون نظری ارسال نشده ، شما اولین نفر باشید