صفحه در حال بارگذاری است ...
 آخرین خبرهای داغ

تمام صفحه بالای بلا
 0 اخبار پزشکی  

غذاهایی که همانند آسپرین اثر می کنند؟

نویسنده : | اخبار پزشکی | ۰۳ فروردین ۱۳۹۸ , ۱۱:۱۱ | 382 بازديد |  0
آسپرین 80 قرص آسپرین چیست بهترین زمان مصرف آسپرین آسپرین جویدنی خرید قرص آسپرین خارجی آسپرین و سیگار خودکشی با آسپرین آسپرین 80 را چطو? غذاهایی همانند آسپرین کنند؟

همیشه مصرف نمودن داروهای متنوع می تواند برای بدن ما نیز سختی هایی را به همراه داشته باشند. این سختی ها می تواند به شکل های متنوعی نیز دیده شود. برخی از غذاها وجود دارند که اثری تقریبا مشابه با آسپرین دارند یعنی می توانند به خوبی سبب رقیق کردن خون و جریان مناسب آن در داخل عروق ما شوند. در حقیقت می توان به این نکته نیز اشاره نمود که بر اثر این اتفاق بدن به راحتی می تواند از انواع سکته های مغزی نیز جلوگیری نماید.

یکی از مهم ترین تأثیراتی که آسپرین نیز به دنبال دارد در رابطه با اثرات مربوط به پیشگیری نمودن از حملات قلبی خواهد بود. هر حمله قلبی که رخ دهد می تواند سبب تغییر در وضعیت قلب و سبب آسیب رسیدن به آن شود. عموما می توانیم بگوییم که این تغییرات نشان دهنده وضعیت نامناسب در این سیستم ها خواهد بود. علاوه بر آن مغز هم درگیر می شود. اگر شما بتوانید مغز را نیز با عملکرد بهتری همراه سازید دیگر مشکلی نخواهید داشت و تمامی فعالیت های شما نیز به خوبی انجام خواهد شد. تنها نیاز داریم که اثر ضد انعقادی را برای پیشگیری نمودن از حمله ها در اختیار داشته باشیم که توسط آسپرین نیز اجرایی خواهد شد.

آسپرین را نباید حتما به صورت یک دارو مصرف نمود. بلکه آسپرین می تواند از شکل های متنوعی نیز برخوردار باشد. در حقیقت باید این نکته را مدنظر قرار داد که آسپرین در برخی از غذاها وجود دارند بنابراین شما می توانید با مصرف نمودن آن غذاها چنین خاصیتی را به بدن خود باز گردانید و از تأثیر آن نیز اطمینان داشته باشید.  در ادامه لیستی از غذاهای بسیار با ارزش و مفید را نیز معرفی خواهیم کرد تا با استفاده از آنها بدن خود را نیز بهبود ببخشید. 

اسفناج در واقع می تواند یکی از این غذاهایی به شمار رود که اثری کاملا مشابه با آسپرین را خواهد داشت در حقیقت این نکته را باید در ذهن خود تجسم کنید که یک اسفناج چگونه می تواند سیستم قلبی ما را نیز بهبود ببخشد یا آنکه یک اسفناج چگونه می تواند سبب شود تا تغییراد مثبتی در عملکرد عروق مغزی ما رخ دهد. بنابراین می توانیم چنین انتظاری را داشته باشیم که اسفناج هم خواص درمانی متنوعی را در خود دارد. اسفناج در واقع منبعی است که عموما غنی از فیبر بوده و هر نوع ماده غذایی که بخواهید را در درون خود دارد. شاید از نظر این که در بین غذاها نمی توان غذای خاصی  را با آن تهیه نمود یا حالت پخته می تواند خاصیت خود را از دست دهد سبب شود تا ما از این ماده غذایی نیز دست بکشیم اما از نظر طب سنتی بسیار با ارزش است.

اسفناج علاوه بر آنکه می تواند سبب رقیق شدن عروق شما شود و اثری همانند آسپرین را داشته باشد علاوه بر آن این خاصیت را هم دارد تا تمامی رادیکال هایی که آزاد هستند و می توانند سبب آسیب رسیدن به عروق شوند را به خوبی دفع نمایند. در واقع می توانیم همواره یک نکته را در ذهن خود نگه داریم و آن هم خاصیتی است که می تواند انواع مواد را نیز ضد عفونی نماید. هرچه کلسترول بد وحود دارد با استفاده از فیبر که در درون اسفناج نیز نهفته شده از بین خواهد رفت. این سبزی می تواند منبع بسیار خوبی از اسید سالیسیلیک باشد و در نهایت سبب شود تا خون ما نیز لخته نشود.

 انواعی از ادویه جات هم وجود دارند که تقریبا اثر  مشابه با آسپرین دارند مثلا از بین آنها می توانیم به پونه از نوع کوهی ، آویشن ، زردچوبه نیز اشاره نماییم.  سالیسیلیک اسید در واقع منبعی است که عموما می تواند سبب بهبود در عملکرد سیستم های قلبی عروقی ما شود. بنابراین این انتظار می رود که بتوانیم با استفاده از آنها طعم بسیار مطلوبی را به آنچه که دوست داریم بدهیم. مثلا در انوع غذاهایی که تهیه می کنیم می توانیم به خوبی از این طعم دهنده ها بهره ببریم.

سیب در نهایت گزینه ی دیگری است که می تواند همان اثر آسپرین را داشته باشد ، زیرا به اندازه ی هرچند کم اما مناسب از سالیسیلات در آن وجود دارد. همین ماده دقیقا در قرص آسپرین نیز دیده می شود. حتی همان تأثیر کاهش التهاب هم از سیب دیده می شود.

 

 


تبلیغات پزشکی

ارسال دیدگاه و نظرات شما


برای ارسال نظر می بایست وارد حساب کاربری تان شوید
ثبت نام کنید و یا اگر قبلا ثبت نام کردید اکنون وارد شوید

آخرین نظرات ارسالی


تا کنون نظری ارسال نشده ، شما اولین نفر باشید