صفحه در حال بارگذاری است ...
 آخرین خبرهای داغ

تمام صفحه بالای بلا
 0 -- پوست و مو  

ریزش موهای ابرو چه دلایلی دارد؟

نویسنده : | پوست و مو | ۱۶ اسفند ۱۳۹۷ , ۲۳:۵۷ | 287 بازديد |  0
درمان خانگی ریزش ابرو علت خارش و ریزش ابرو درمان گیاهی ریزش ابرو درمان ریزش ابرو با طب سنتی درمان ریزش ابرو با سیر درمان ریزش ابرو دکتر ? ریزش موهای ابرو دلایلی دارد؟

ریزش ابرو تنها ریزش ابرو نیست بلکه می تواند به ریزش حتی مژه ها هم نیز ختم شود. زیرا این دو بخش از بدن می تواند ارتباط نزدیکی با یکدیگر داشته باشند. برخلاف تصوری که برخی از افراد در خصوص ریزش دارند که ریزش در ابروها نیز رخ نمی دهد این تصور کاملا اشتباه بوده و در نهایت می توان گفت که ریزش ابرو هم اتفاق می افتد. ریزش می تواند به صورت دائمی دیده شود اما ریزش از نوع موقت خواهد بود.

برخی از بیماری ها به صورت کلی وجود دارند که می توانند بر روی ریزش ابرو تأثیر داشته و در نهایت منجربه کم پشت شدن آنها شوند. یکی از دلایل را می توانیم تغذیه نامناسبی بدانیم که در رابطه با رژیم غذایی روزانه ما وجود دارد. در حقیقت می توان به یک عامل گسترده پس از تغذیه نامناسب یعنی کاهش شدید سطح ویتامین ها و مواد معدنی هم توجه نمود. این ویتامین ها در زمره ی ریزمغذی هایی قرار دارند که باید به بدن ما برسند. ما می توانیم ویتامین هایی را مربوط به گروه های متنوع ب ، ای و د را در زمره ی گروه های اصلی بدانیم.

در بین بیماری هایی که قرار دارند می توانیم به کاهش سطح خون اشاره نماییم. سطح خون اگر کمتر از حد طبیعی شود می تواند بر روی عملکرد برخی از ارگان ها تأثیر منفی خود را برجای بگذارد. پس باید برای تنظیم شدن آن به پزشک خود مراجعه نماییم تا با انجام آزمایش و تجویز نمودن قرص ها بتواند سطح خون و آهن را در بدنمان به حد نرمال نزدیک کند. علاوه بر آن استرس های شدید روحی یا ضربه های عاطفی که به صورت ناگهانی وجود دارند می توانند ضربه ی مهمی را به ما بزنند. این ضربه یعنی همان تغییر در وضعیت رویش موها.

سطح پوست سر خود را بررسی نمایید ، در صورتی که التهاباتی بر روی آن وجود دارد به احتمال قوی آسیب هایی به آن وارد شده است. بیماری هایی که از نوع خودایمنی باشند یعنی در داخل بدن ما نیز تغییراتی را ایجاد نمایند که بدن خود سبب نابودی برخی از عملکردهایش شود. گاها پیش می آید که در ناحیه ی ابرو به دلیل تغییراتی که توسط آرایشگرها با مواد آرایشی ناسالم نیز ایجاد می شود کاهش ابروها رخ می دهد. رنگ مو و موادی که از نوع آرایشی هستند یعنی موادی نظیر رنگ های مربوط به تتو و . . . می تواند سبب کم پشت شدن ابرو شود.  

این امکان دارد که شما جوش هایی را در ناحیه بزنید. معمولا خط رویش در انتهای ابروها می تواند کم پشت تر از سایر نواحی باشد. بیماری های پوستی به صورت مزمن در این ناحیه وجود خواهد داشت.  این امکان هم وجود دارد که معمولا اختلال های تیروئید در بدن فرد وجود داشته که در نهایت در آزمایش های روتین آنها را تشخیص دهند. پس اگر ریزش موها را دارید این احتمال هم وجود دارد که به ریزش ابروها نیز دچار شوید. استرس ها شدیدا موجب خواهد شد که شما به چنین مشکلاتی دچار شوید.

 برای یافتن علت اصلی که در خصوص بیماری خود نیز به آن مبتلا شده اید باید توسط پزشک تست هایی را انجام دهید. علائمی نظیر جوش های متعدد ، به وجود آمدن عفونت های قارچی در هر جایی از بدن نشان دهنده وجود یک سستی در سلامت بدن شما خواهد بود.  زمانی که ریشه موها تضعیف شود رفته رفته علائم پیشرفته خواهد شد. عموما ریزش ابروها به نسبت موها کمتر اتفاق می افتند اما پدیده غیر عادی نخواهد بود.

 خراش در ابرو ، عموما این اتفاق زمانی بیشتر دیده می شود که فردی بر روی زمین بیوفتند و در ناحیه ی ابرو نیز شکستگی رخ دهد. این شکستگی به سرعت سبب خونریزی خواهد شد. در ناحیه ی شکستگی دیگر رویش موهای مربوط به ابرو را نخواهید دید. زیرا در قسمتی که محل جوش خوردن زخم شما خواهد بود توانایی برای تولید موها و رشد فولیکول مو وجود ندارد. پس نباید انتظاراتی در این رابطه داشته باشید. سعی کنید در تهیه نمودن وسایل آرایش خود نیز دقت نمایید زیرا این وسایل در صورتی که از جنس خوبی نباشند می توانند مشکل ساز شوند.

 


تبلیغات پزشکی

ارسال دیدگاه و نظرات شما


برای ارسال نظر می بایست وارد حساب کاربری تان شوید
ثبت نام کنید و یا اگر قبلا ثبت نام کردید اکنون وارد شوید

آخرین نظرات ارسالی


تا کنون نظری ارسال نشده ، شما اولین نفر باشید