صفحه در حال بارگذاری است ...
 آخرین خبرهای داغ

تمام صفحه بالای بلا
 0 -- بهداشت و ارتقا سلامت  

خطرات ناشی از جویدن ناخن ها

نویسنده : | بهداشت و ارتقا سلامت | ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ , ۲۳:۵۹ | 367 بازديد |  0
جویدن ناخن نشانه چیست درمان قطعی ناخن جویدن ناخن در معده برای درمان ناخن جویدن چه کنیم ترمیم ناخن جویده شده مقاله ناخن جویدن درمان قطع خطرات ناشی جویدن ناخن

جویدن ناخن ها شاید در همان ابتدا نیز به نظر مشکل خاصی نباشد اما رفته رفته متوجه می شوید که فرزند شما به صورت کاملا دائمی نیز این کار را انجام می دهد. این عمل موجب می شود که در نهایت هر نوع آلودگی و باکتری از زیر ناخن ها نیز منتقل شود. سلامتی فرزند شما در گرو توجه شما خواهد بود. اگر والدین از همان بار اولی که فرزند خود را در این حالت می بینند اقدامی را انجام ندهند با خطرات بی شماری مواجه هستند که پیشگیری نمودن از آن کار سختی خواهد بود.

جویدن ناخن می تواند زمینه ساز آن شود که در واقع بیماری های زیادی به افراد منتقل شود که به دلیل آنها تب زیادی در بدن اتفاق می افتد. سلامتی گاها به خطر می افتد توسط عواملی که ما هیچ نقشی در آن نداریم اما در خصوص این موضوع می توانیم بگوییم که ما خود نیز مقصر هستیم. پس با استفاده از روش های متنوع همانند استفاده نمودن از لاک هایی که آغشته به مواد تلخ است بر روی ناخن ها می توانیم از آن جلوگیری نماییم.

شاید در اطرافیان خود افراد بزرگسالی را دیده باشید که معمولا ناخن های مربوط به انگشتان آنها نیز بسیار زشت هستند و هنوز هم در دوران بزرگسالی این کار را انجام می دهند. فرقی ندارد چه زن باشد چه مرد ، این عمل می تواند زمینه ای از مشکلات در دوران کودکی را داشته باشد و در واقع تا بزرگسالی هم ادامه یابد. عوامل بسیاری می تواند سبب این تغییر در وضعیت سلامتی فرد شود ، مثلا از جمله آنها می توانیم مشکلات عاطفی را در زمان کودکی تا بزرگسالی بدانیم.

برخی از افراد هستند که استرس بالایی دارند. یعنی در هر شرایطی قرار می گیرند می توانید این استرس را نیز ببینید و کاملا رفتار طرف مقابل خود را درک کنید. مشکلات روانی مثلا از دست دادن یک عزیز در دوران بچگی ، قرار گرفتن در موقعیتی که بسیار ترسناک است ، همچنین استرس های ناشی از امتحانات ، مشکلات مربوط به اضطراب برای جواب دادن به سؤال های امتحان و . . . می تواند سبب جویدن ناخن شود. برای رفع نمودن مشکلات عاطفی خود ناخن ها را مورد هدف قرار ندهید.

ناخن ها یکی از کثیف ترین اعضای مربوط به بدن ما می شوند. زیرا ناخن ها مکانی نیمه بسته برای جمع شدن انواع باکتری ها و ویروس ها هستند. بنابراین اگر بخواهید ناخن های خود را بخورید ، این ویروس ها سریعا از طریق دهان به سیستم گوارشی شما انتقال یافته و در نهایت سبب اسهال و . . . خواهد شد. علاوه بر آن بیماری هایی نظیر سرماخوردگی و . . . هم می تواند سبب بروز مشکلاتی شود. برای این که بتوانید فرزند خود را از این شرایط بیرون آورید بهتر است تا با او در خصوص این موضوع صحبت کنید

.  

یک روانشناس می تواند یکی از بهترین راه حل ها را برای برطرف نمودن مشکلات عاطفی شما بدهد. او انواع روش ها و متدها را امتحان می کند تا در نهایت این عادت بد  را در فرزند شما از بین ببرد. این افراد که تنها کمک کننده هستند می توانند ریشه اصلی مشکل را در شما پیدا کنند. اگر نتوانید از این موضوع نیز پیشگیری کنید عموما این ناخن جویدن می تواند سبب بروز مشکلاتی در شما شود ، مثلا می توانیم بگوییم که رشد ناخن ها شما به شدت کاهش خواهد یافت و از نظر زیبایی هم با تأثیر منفی نیز همراه خواهد بود.

پس از مصرف نمودن ناخن ها در زمانی که دارید آنها را از پایه ی اصلی آن جدا می کنید احساس درد وحشتناکی به سراغ شما می آید ، این درد می تواند سبب خونریزی هم شود. مشکلاتی برای دندان های شما به وجود می آید. زیرا این عفونت ها از ناخن به دهان و دندنان ها انتقال می یابد در نهایت سبب پوسیدگی در آنها خواهد شد. علاوه بر آن انواع بیماری های قارچی هم به سراغ بدن شما می آید که نمی توانید از آنها پیشگیری کنید.

  


تبلیغات پزشکی

ارسال دیدگاه و نظرات شما


برای ارسال نظر می بایست وارد حساب کاربری تان شوید
ثبت نام کنید و یا اگر قبلا ثبت نام کردید اکنون وارد شوید

آخرین نظرات ارسالی


تا کنون نظری ارسال نشده ، شما اولین نفر باشید